:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

W jak...

Opinie i felietony,  - zdjęcie, fotografia

Niby nic takiego, chociaż wiadomym jest, że po zimie tak być musi, jak co roku zresztą. Nasamprzód przyszła długo oczekiwana wiosna astronomiczna, a już dzień później bo 21 marca kalendarzowa. Jednakowoż nie brak ci panikarzy i malkontentów, którzy twierdzą, iż jeszcze sypnie śniegiem i mróz tęgi chwyci. Ale kto by ich tam chciał słuchać? Z dnia na dzień wszak jest coraz cieplej, słoneczko przygrzewa coraz mocniej, no i na krzewach oraz drzewach pojawiają się małe zielone listki. W ogródkach zakwitają krokusy, szafirki, a i trawa też się zieleni. Zewsząd słychać świergot ptaków, no i mimo że to jeszcze nie maj – to tu i ówdzie widać pary zakochanych gorące wyznania sobie czyniące. Powietrze uwolnione od kominowych wyziewów jest tak rześkie i pachnące, iż nie zważając na to, że śpiew nie jest moją mocną stroną, przebój Marka Grechuty Wiosno, ach to ty, nie dalej jak wczoraj nuciłem.

Niestety ta pora roku ma takoż minusy ujemne, niestety aż dwa. Przede wszystkiem, jakiego ciucha bym z szafy nie wyciągnął, to przy ubieraniu okazuje się nieco przyciasny. Początkowo pomyślałem, że ślubna albo jakowyś błąd z ustawianiem temperatury prania popełniła lubo... złośliwie po nocach je zwęża... 

Gdym jednak odważnie stanąłem na wadze, tom zrozumiał, iż w błędzie i to bardzo mylnym byłem. Okazało się albowiem, że przez podjadanie małego co nieco w okresie zimowym, przybyło mi okrągluśkie pięć kilogramów. Cóż zatem z tym faktem i rzeczom zastanom uczynić? Ano wyjścia jak zwykle są dwa. Pierwsze i najprostsze, to kupić nową garderobę! Niestety, z racji tej, że ciuchy to nie są tanie rzeczy, za radą mej ślubnej muszony zostałem sięgnąć po rozwiązanie drugie... – czyli szlaban na lodówkę i ruch fizyczny w życie wcielony... Na początek zacząłem odskuteczniać marsze, co by swe dolne odnóża do przebierania energicznego przyuczyć. Zapewne, za dni parę chycę za kijki, aby i górne partie mego deczko utytego ciała w ruch wprawić. Ale co by w te i we wte nie latać bez celu postanowiłem w zawodach jakowyś latoś wystartować. A co, a jak, radę dam, choćbym miał na metę przydreptać ostatni, to nie odpuszczę, gdyż i ponieważ, jak każdy wie, nie miejsce się liczy ino udział w imprezie.

Niestety, nieszczęść wiosennych to nie koniec... Jest jeszcze inny minus tej pory roku, również z wysiłkiem fizycznym związany. Rozchodzi się oczywiście o wielkie wiosenno - przedświąteczne sprzątanie. Niby nikt nikomu nic nie każe, ale kto żyw do pracy się rwie. Myjemy okna, pierzemy co się da, szorujemy, pucujemy, odsuwamy meble znajdując rzeczy, na których już dawno postawiliśmy krzyżyk. I mnie to pochłonęło bez reszty i walcząc z kurzem, dokonałem epokowego odkrycia. Wszak i lodówka, i brytfanka czy kuchenka z duchówką, chochla, pralka, myjka są rodzaju żeńskiego! Zatem, wynika niby z tego, iż ich obsługa nie bez racji kobitkom jest przypisywana. Niestety, dywan to na bank rodzaj męski, czyli nie ominie mnie jego trzepanie... – pomyślałem smętnie, idąc w kierunku osiedlowego trzepaka i marząc o fotelu, telewizorze, pilocie i piwku. 

PS. O mały włos zapomniałbym o dużym plusie tych przedświątecznych dni, z radia nie leci bowiem żaden wielkanocny Christmas co z ulgą śmiem zauważyć.

Maciej Gaca

W jak... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com