:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

W "jedynce" powstał kolejny patriotyczny mural

Wystawy,

Imponujących rozmiarów, patriotyczny mural, który znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku, w krótkim czasie odmienił szkolny dziedziniec nie do poznania. Podobna „ścienna” praca zdobi już jeden z korytarzy „jedynki’. Nad nowym obrazem właśnie kończy pracę zaprzyjaźniona ze szkołą grupa „Patriotyczny Szczecinek”. Efekty można już podziwiać.

 

- Nowa praca powstała właśnie obok pracowni historycznej – wyjawia nam Krystyna Dianow, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku. – Tematyka pracy będzie nawiązuje do polskich zrywów niepodległościowych. Wszystko zostało wcześniej uzgodnione z uczącym właśnie w tej pracowni nauczycielem historii.

A jak w ogóle rozpoczęła się współpraca „jedynki” z grupą „Patriotyczny Szczecinek”? – Wszystko zaczęło się jeszcze, kiedy w szkole uczył ojciec Paweł Zyskowski z parafii pw. Świętego Ducha. To on niejako był tym inspiratorem do tego, by różnymi patriotycznymi malunkami ozdabiać ściany. Mural, który pojawił się wcześniej na szkolnym dziedzińcu, to już inicjatywa młodych ludzi z „Patriotycznego Szczecinka” – dodaje dyrektor.

Jak podkreśliła nasza rozmówczyni, powstałe w szkole „patriotyczne” prace są pozytywnie odbierane przez środowisko szkolne. – Uczniowie traktują tę przestrzeń z należnym szacunkiem. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, żeby coś zepsuć albo zamalować – zapewnia Krystyna Dianow. – A czy tego typu prac będzie w przyszłości więcej? Powoli kończą nam się na terenie szkoły miejsca, w których mogłyby powstawać takie murale. Ale z drugiej strony, nic przecież nie jest wykluczone. 

 

W "jedynce" powstał kolejny patriotyczny mural komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com