:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

W "Krasnoludku" pamiętają o smutnych zwierzętach

W czwartek, 3 października w Przedszkolu „Krasnoludek” odbył się finał zorganizowanej już po raz czwarty akcji pod hasłem „Smutne pieski i kotki ze schroniska”. Przez ostatnie tygodnie przedszkolaki wraz z rodzicami zbierały karmę dla zwierząt, koce i inne akcesoria, a wszystkie dary finalnie trafią do szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. 

- Akcja jest organizowana przez nasze przedszkole już  po raz czwarty. W jej ramach dzieci zbierają karmę oraz niepotrzebne, zalegające w domach koce, kołdry czy poduszki, które następnie są przekazywane schronisku. A z tej okazji, że jutro obchodzony jest Dzień Zwierząt, nasze przedszkole zorganizowało wystawę prac przygotowanych przez przedszkolaki – mówi Justyna Wawrzonkowska-Grygas z Przedszkola „Krasnoludek”. – Dzieci naprawdę bardzo chętnie włączyły się w akcję i przynosiły do przedszkola karmę i koce. Także nauczycielki bardzo pomagały, również dyrekcja przedszkola wspomogła nas karmą.

W czwartek wszyscy goście odwiedzający przedszkole mogli podziwiać wystawę prac przygotowanych specjalnie z tej okazji przez podopiecznych placówki. Tego dnia przedszkolaków odwiedziła również Joanna Szymańska, pracownik szczecineckiego Schroniska, aby osobiście podziękować dzieciom za zaangażowanie i pomoc bezdomnym zwierzakom. 

- Takie akcje na pewno dają dzieciom wielką radość, ale też uczą je empatii i w jakiś sposób uczulają na krzywdę zwierząt. Tego typu akcje są na pewno bardzo potrzebne, a my zawsze bardzo się cieszymy i chętnie witamy dzieci w naszych progach. Do schroniska przyjeżdżają dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i przywożą naszym zwierzakom karmę i koce – mówi Joanna Szymańska. – Jest to wspaniały gest i duża radość dla tych zwierząt.  Nawet te koce, które wydaja się czymś banalnym, są bardzo potrzebne, ponieważ dzięki temu zwierzęta mają w czym się „zagrzebać”, ogrzać i przezimować. Powoli przychodzą chłodniejsze dni i takie prezenty to zawsze dla nich jakaś radość.

 

Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci i rodziców, a także pracowników przedszkola udało się zgromadzić kilkaset kilogramów karmy oraz kilka worków ciepłych kocy, kołder i poduszek. Już jutro (piątek, 4 października) przedszkolaki odwiedzą schronisko, aby osobiście przekazać bezdomnym zwierzakom wszystkie dary. (mg)

W "Krasnoludku" pamiętają o smutnych zwierzętach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com