:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

W Kronospanie studenci dostali indeksy

Od października tego roku w Szczecinku ruszył Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej. Wydział powstał na mocy porozumienia podpisanego w czerwcu ubiegłego roku pomiędzy przedstawicielami uczelni, firmy Kronospan, starostwa, ratusza oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uroczysta inauguracja roku akademickiego koszalińskiej uczelni nad Trzesieckiem miała miejsce we wtorek, 29.11 na terenie Kronospanu. Wzięły w niej udział władze Politechniki Koszalińskiej, przedstawiciele miasta, powiatu, zakładu, wielu zaproszonych gości, a także studenci, którzy jako pierwsi zdecydowali się podjąć naukę na nowym wydziale.

W Kronospanie studenci dostali indeksy from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

Podczas uroczystego otwarcia nowego wydziału po raz pierwszy w historii w firmie Kronospan zabrzmiał studencki „Gaudeamus”. Po akcie immatrykulacji nowo upieczeni studenci otrzymali indeksy. - Cieszę się, że w tak krótkim czasie udało się zrealizować coś, co na początku wydawało się niemożliwe – podkreślił w swoim wystąpieniu prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej. - Pamiętam dobrze, jak przyjechali do mnie po raz pierwszy do rektoratu przedstawiciele firmy Kronospan i władz samorządowych regionu szczecineckiego. Zaproponowali, by Politechnika Koszalińska rozpoczęła działalność w Szczecinku. O tym, by przystąpić do tego projektu mówił ogromna siła argumentów moich gości. Ja na początku odnosiłem się do tego z rezerwą. 

- Pracy nad uruchomieniem nowego kierunku i wydziału było mnóstwo – zaznaczył dalej rektor. - Tempo przygotowań – ogromne. Czasami mieliśmy pod górkę, bo nie wszystko udawało się po naszej myśli. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie Wydziału Drzewnego. 

- Dzisiejsze wydarzenie to taki namacalny dowód, że jeden plus jeden to trochę więcej niż dwa – powiedział z kolei członek zarządu Kronospanu Krzysztof Aleksandrowicz. – To się jednak ziściło. Na początku było to słowo, wizjonerstwo pana Petera Kaindla. Wierzyliśmy, że się uda. Te wszystkie podziękowania są jak najbardziej słuszne. Ja ze swojej strony chciałbym podziękować krytykantom, ludziom sceptycznie podchodzącym do tego przedsięwzięcia, bo nas to jeszcze bardziej motywowało. Dla was – zaznaczył, zwracając się do studentów - to jest też taki kierunek, żeby nie bać się przeciwności, żeby mieć wizję. Starajcie się swoje marzenia realizować. 

Dodajmy. Nowo otwarte w Szczecinku studia trwać będą 8 semestrów. Odbywać się będą w trybie dziennym (34 studentów), jak i zaocznym (26 żaków). Z kolei zajęcia na nowym wydziale w większości będą mieć miejsce w budynku Kronospan Design Center – Krono Akademii, w której przygotowano cztery multimedialne sale dydaktyczne. Jedna czwarta nowych studentów otrzyma od patrona wydziału – Kronospanu - stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie; pozostali otrzymają po 400 lub 300 zł.  

 

W Kronospanie studenci dostali indeksy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com