:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

W "mechaniku" - zgodnie z tradycją

Tradycja bożonarodzeniowych jasełek ma się w Szczecinku dobrze. Świąteczne przedstawienia w różny sposób powiadające historię Świętej Rodziny i narodzin Jezusa organizowane są  niemal w każdym szczecineckim przedszkolu i prawie we wszystkich szkołach. W rolę aktorów wcielają się dzieci, młodzież, nauczyciele, ale i rodzice. 

Swoją jasełkową tradycję ma także dawny „mechanik”, a obecnie Zespół Szkół Technicznych. Jak co roku grono pedagogiczne „mechanika” zaprosiło swoich uczniów do tego, by wraz z nimi przenieśli się w świąteczny czas aniołów, królów i diabłów. I tym razem nie obyło się bez dobrego humoru i niespodzianek.

Podczas świątecznego spektaklu, który odbył się w czwartek, 22 grudnia, każdy mógł przekonać się, jak w rolach aktorów radzą sobie na szkolnej scenie poloniści, matematycy czy dyrekcja. Sądząc po reakcjach młodych ludzi, ci, którzy na co dzień przekazują wiedzę z różnych dziedzin i wstawiają oceny, wypadli znakomicie. Zabawa także była przednia.

Po raz kolejny organizatorzy tego przedsięwzięcia udowodnili, że okres przedświąteczny można przeżywać na wesoło i że nie wszystko, co właśnie dzieje się wokół nas trzeba brać strasznie na serio. Oczywiście, wywołującym uśmiech scenkom towarzyszyło nieco głębsze przesłanie. Dobro jak zawsze zwyciężyło, a zło zostało pokonane.

Brawa, którymi nagrodzono wszystkich nauczycieli na koniec jasełek, świadczą o tym, że praca, jaką włożyli nauczyciele w przygotowanie przedstawienia, została doceniona. Kiedy już jasełka dobiegły końca nauczyciele oraz uczniowie złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia.

W "mechaniku" - zgodnie z tradycją from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

W "mechaniku" - zgodnie z tradycją komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com