:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

W oczekiwaniu na otwarte wc

Interwencje, oczekiwaniu otwarte - zdjęcie, fotografia

Publicznych toalet jest w Szczecinku niewiele, dlatego trudno się dziwić mieszkańcom, którzy głośno sygnalizują potrzebę uruchomienia dodatkowych miejskich szaletów. O tym, że publiczne toalety są potrzebne, ale że są również kosztowne, informował jakiś czas temu podczas sesji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Podkreślił, że wybudowanie wspomnianej toalety to olbrzymie koszty. Dlatego najlepszym rozwiązaniem miało być umiejscowienie nowego miejskiego WC w niedawno powstałej stanicy wędkarskiej. – Sama tylko toaleta będzie nas kosztować ok. 100 tys. zł – tak wcześniej o tym przedsięwzięciu mówił burmistrz. - Wyodrębniliśmy ją z całego projektu i okazało się, że jest jednym z droższych obiektów tej całej inwestycji – dodał burmistrz.

Toalety publiczne powstały wraz ze stanicą wędkarską zostały uruchomione w ubiegłym roku. Wraz z nadejściem cieplejszych dni zaczęliśmy otrzymywać sygnały, że z toalet, które zostały umiejscowione na terenie przystani nie można jednak korzystać. Dlaczego?

- (…) Z artykułu o wielkim otwarciu pisano, że inwestycja kosztowała niemal 800 tys. zł i będzie ogólnie dostępna dla mieszkańców naszego miasta – zwrócił uwagę w swoim liście do naszej redakcji jeden z Czytelników. - Ale wcale tak nie jest. Idąc parkiem, nie możemy skorzystać z WC i załatwiamy się po „krzakach”, gdyż od ponad pół roku jest niedostępna toaleta na przystani (…).  

Nasz Czytelnik do swojego listu dołączył również zdjęcia, które potwierdzają, że wspomniane miejskie toalety są obecnie nieczynne. Z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji zwróciliśmy się do prezesa Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Mariusza Getki. – Na pewno zajmiemy się tą sprawą – obiecał nam w ubiegłym tygodniu prezes. Okazało się, że toaletami jednak zajmuje się OSiR. Dlaczego są zamknięte? - Zabrakło precyzyjnych ustaleń między Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, miastem a Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki którym po prostu było by wiadomo, kto wc obsługuje – mówi nam dyrektor OSiR, Maciej Makselon. 

Po naszej interwencji problem z nieczynnymi toaletami udało się jednak szybko rozwiązać. Jak nas zapewniono w OSiR, zostaną one udostępnione mieszkańcom i przyjezdnym jeszcze dziś.

Przypomnijmy. Nowe publiczne WC jest samoobsługowe, otwierane przez automat wrzutowy do monet. Z toalety można korzystać, wrzucając do automatu 1 złotówkę. Toaleta jest dostępna przez całe lato, aż do późnej jesieni. Dodajmy. Oprócz tego, w Szczecinku udostępnione są jeszcze trzy szalety publiczne. Jeden z nich znajduje się w budynku biblioteki przy ul. Wyszyńskiego 34, kolejny wolnostojący (kontenerowy), umiejscowiony jest przy ul. Zamkowej. Od niedawna udostępniony jest także szalet kontenerowy za ratuszem, przy ul. Jana Pawła II. 

foto: Czytelnik

W oczekiwaniu na otwarte wc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com