:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

W OHP palą... się do sportu

Jak informuje Kamila Szałkiewicz, wychowawca 16 - 9 Hufca Pracy w Szczecinku, w dniach 16–18.11 w Hufcu Pracy w Szczecinku panie Elżbieta Niepelt i Kamila Szałkiewicz przeprowadziły zajęcia na temat szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Zajęcia zorganizowane zostały w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który obchodzony był 17-go listopada, oraz realizowanym w jednostce autorskim programem resocjalizacyjnym „A ja palę…się do sportu”.

Palenie tytoniu stanowi poważny problem społeczny. Wielu uczniów gimnazjum przyznaje się, że pali papierosy. Używanie tytoniu niesie ze sobą ryzyko wielu chorób, takich jak: rak płuc, rozedma płuc, POChP, rak krtani, nadciśnienie tętnicze, rak pęcherza moczowego i wiele innych. Młodzi ludzie dowiedzieli się również, że palenie bierne jest tak samo niebezpieczne jak czynne. W związku z czym nie należy narażać nikogo na to by wdychał dym tytoniowy. W trakcie zajęć poruszono kwestię zakazu reklamowania, sprzedawania nieletnim i palenia e – papierosów w miejscach publicznych. Papieros elektroniczny jest szkodliwy tak samo, jak papieros tradycyjny. Wdychany przez palacza aerozol zawierać może substancje rakotwórcze. W trakcje zajęć uczniowie omówili sposoby asertywnego odmawiania zażywania substancji, które mogą im zaszkodzić. Ponadto przedstawiono sposoby radzenia sobie z objawami odstawienia nikotyny. Młodzież wspólnie stwierdziła, że najlepszą alternatywą dla używek jest aktywne spędzanie czasu wolnego. W trakcie dyskusji uczestnicy omówili szereg korzyści płynących z rzucenia palenia tytoniu. Do zajęć wykorzystano materiały edukacyjne przekazane przez panią Izabelę Jadwiżyc promotora zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinku.

W OHP palą... się do sportu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com