:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

W poszukiwaniu szczecineckich bezdomnych

Aktualności, poszukiwaniu szczecineckich bezdomnych - zdjęcie, fotografia

Jak co roku o tej porze, wszystkie służby w mieście szukają i liczą bezdomnych. Oprócz policji, straży miejskiej, Straży Ochrony Kolei czy funkcjonariuszy Zakładu Karnego, w liczeniu bezdomnych uczestniczy szpital, NZOZ Patronka oraz NZOZ Salus.

- Mamy już częściowe wyniki z noclegowni, schroniska i szpitala i ze straży miejskiej - mówi nam Elżbieta Dobrzańska, specjalista ds. bezdomności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. - W tej chwili mamy zlokalizowane 23 osoby. Na pełne wyniki jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Według zaleceń, z każdą osobą bezdomną przeprowadzana jest anonimowa ankieta. W niej - pytania o przyczynę bezdomności, oczekiwania, wykształcenie, źródła dochodu… 

Czy w Szczecinku istnieje problem bezdomności? Okazuje się, że jest naprawdę widoczny.

- Pracuję z 64 osobami - mówi Elżbieta Dobrzańska. - 15 z tych osób jest poza terenem Szczecinka, ale też mamy nad nimi pieczę, na przykład świadczymy pomoc finansową. Są w Poznaniu, Warszawie...

Do bezdomnych z pomocą trzeba cały czas docierać, a oni sami rzadko przychodzą do punktu pomocy. Warto przypomnieć, że taki znajduje się przy ul. Wodociągowej. 

- Utrzymujemy bieżący kontakt ze wszystkimi naszymi bezdomnymi - mówi nam Elżbieta Dobrzańska. - Przebywają w piwnicach, na strychach, szopach, mieszkają w namiocie. W noclegowni w tej chwili przebywa 10 osób, pomieścić można 20. W schronisku przebywają 4 osoby. Pobyt jest bezpłatny, a formalności zredukowane do minimum.


W poszukiwaniu szczecineckich bezdomnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com