:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

W schronisku - prawdziwe psie apartamenty

Aktualności, schronisku prawdziwe apartamenty - zdjęcie, fotografia

Jeszcze przed nadchodzącym nowym rokiem psiakom mieszkającym w szczecineckim schronisku dla zwierząt zostały udostępnione prawdziwe apartamenty. To efekt trwającej od kilku miesięcy akcji związanej ze zbiórką niepotrzebnej glazury i terakoty. Pierwsze, odnowione dzięki mieszkańcom Szczecinka pomieszczenia prezentują się bajecznie. A to, jak zapowiada kierownik schroniska, Danuta Kadela, dopiero początek.

Przypomnijmy. Spontaniczna akcja gromadzenia tego, co pozostało po remontach w domach mieszkańców Szczecinka, trwała przez całą wiosnę i lato. Każdy, kto chciał wesprzeć schronisko, mógł przywieźć do schroniska niepotrzebne elementy glazury, terakoty, pojedyncze kafelki, resztki kleju czy cementu. Pomysł był taki, żeby taką właśnie kolorową mozaiką ozdobić boksy znajdujące się wewnątrz budynku. Ale nie chodziło tylko o efekt estetyczny. Kafelki miały umożliwić także łatwiejsze usuwanie śladów po zabrudzeniach, np. od psich łapek.

- Pierwszy apartament jest już gotowy – informuje Danuta Kadela, szefowa schroniska PGK w Szczecinku. - Jest tak, jak chcieliśmy, żeby było. Wesoło i kolorowo. Od razu inaczej wszystko wygląda. Schronisko nie musi być przecież smutne, a psom będzie przyjemniej mieszkać w takim boksie. Tak, jak dzieciom w przedszkolu. 

Co ważne, akcja zbierania glazury i terakoty nadal trwa. – Wciąż jeszcze można przynosić niepotrzebne kafelki – mówi nam Danuta Kadela. – Plan jest taki, żeby odnowić wszystkie boksy. Kafelki mogą być różnej wielkości i w różnych kolorach. Nadal możemy stworzyć naszym psiakom kolorowe i czyste „pokoiki”. 


W schronisku - prawdziwe psie apartamenty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com