:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

W szczecineckim hufcu aktywizują

Hufiec Pracy w Szczecinku aktywizuje młodych ludzi. W realizowanym właśnie projekcie „Akcja aktywizacja YEI” uczestniczy 10 osób w wieku od 18 do 24 lat. Młodzi ludzie mają już za sobą zajęcia indywidualne i grupowe z doradztwa zawodowego, jak również zajęcia z psychologiem. Obecnie uczestnicy projektu biorą udział w zajęciach w ramach kursu na prawo jazdy kat. B. Jak sami przyznają, liczą, że dzięki udziałowi w programie i odbyciu stażu, uda im się podnieść kwalifikacje, a potem znaleźć pracę.

- O tym, że można wziąć udział w projekcie dowiedziałam się od koordynatorki programu, p. Elżbiety Niepelt – wyjawia Anna Osińska. – Po zapoznaniu się z informacjami dla kogo skierowany jest projekt, jak będzie przebiegać oraz co dzięki niemu można osiągnąć, zdecydowałam się w nim uczestniczyć. – Mi z kolei o projekcie powiedziano w Powiatowym Urzędzie Pracy. Zdecydowałam się, namówiłam też do uczestnictwa jedną z moich koleżanek – dodaje Natalia Chełstowska. – Okazało się, że pozytywnie przeszłyśmy postępowanie rekrutacyjne. I od kilku tygodni bierzemy udział w zajęciach.

            Jak podkreślają nasze rozmówczynie, warsztaty, w których mogą brać udział, są dla nich bardzo pomocne. – Ciekawe było np. spotkanie z doradcą zawodowym oraz zajęcia z psychologiem – zaznaczają uczestniczki projektu. – Pomocny z pewnością okaże się także kurs na prawo jazdy, który właśnie jest realizowany. Obie jesteśmy spoza Szczecinka, dlatego możliwość uzyskania prawa jazdy na pewno pomoże nam w późniejszym poszukiwaniu pracy.

            - Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione – podkreślają na koniec Anna i Natalia. – Przed nami jeszcze udział w zajęciach z kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty oraz szkolenia zawodowe. Po zakończeniu zajęć odbędzie się 3-miesięczny, płatny staż. Liczymy, że później będzie łatwiej w staraniach o pracę.

 

            Dodajmy. Projekt realizowany jest w ramach inicjatywy na rzecz ludzi młodych z udziałem środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Poza możliwością podnoszenia kwalifikacji na zajęciach i stażach, uczestnikom projektu przysługuje bezpłatne wyżywienie, dofinansowanie kosztów dojazdu oraz pokrycie kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną. Projekt zakończy się w sierpniu 2017 roku.


W szczecineckim hufcu aktywizują komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com