:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

W Szczecinku mandat zapłacisz kartą. Policja ma 4 terminale płatnicze

W Szczecinku mandat zapłacisz kartą. Policja ma 4 terminale płatnicze

Ta informacja powinna zainteresować wszystkich kierowców. Aby karanie kierowców i płacenie mandatów za różne wykroczenia było bardziej efektywne, policja wprowadza terminale płatnicze. Łącznie w całej Polsce ma być oddanych do użytku przeszło 2 tys. policyjny terminali płatniczych. Także w Szczecinku.

O takich planach było wiadomo już jakiś czas temu. W pilotażowym projekcie, w którym kierowcy mogli za mandaty zapłacić kartą, wzięli udział najpierw opolscy policjanci. Kiedy parę dni temu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poinformował o tym, że 2 tys. terminali płatniczych trafi do policyjnych radiowozów, postanowiliśmy zapytać o tę kwestę Komendę Powiatową Policji w Szczecinku. Co istotne jeszcze we wtorek (30.01) oficjalnie poinformowano redakcję „Tematu”, że nic na ten temat nie wiadomo i szczecinecka policja nie wprowadza takich innowacji. 

Po dwóch dniach widocznie sprawdzono dokładniej, bowiem okazało się, że jest zupełnie inaczej i że także policjanci w Szczecinku będą obsługiwać kierowców za pomocą terminali płatniczych, znajdujących się w radiowozach. Stosowny komunikat zamieszczono dziś (1.02) na stronie KPP w Szczecinku.

Od dwóch dni patrole szczecineckiej drogówki wyposażone są w cztery terminale płatnicze – informuje szczecinecka policja. - Dzięki temu, ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat na przykład karta płatniczą. W przypadku tej formy płatności, osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew. Wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. Terminale pozwolą też zaoszczędzić czas zarówno kierowcom, jak i policjantom, którzy skrócą czas przeprowadzenia kontroli drogowej. To nowoczesne rozwiązanie będzie dostępne również dla sprawców wykroczeń, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Pamiętajmy też, że nie wszystkie patrole Policji będą wyposażone w terminale
 


szczecinek policja terminale płatnicze - komentarze opinie

  • gość 2018-02-02 22:02:50

    Straż Miejska kosztuje 3 miliony rocznie, na pensje idzie 1,3 mln. Komendant zarabia 8500 PLN/m-c. Co dzieje się z 1,7 mln co roku? Za 1,7 mln można postawić przedszkole.

Dodajesz jako: Zaloguj się