:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C całkowite zachmurzenie

W Szczecinku pojawi się nowy czujnik jakości powietrza

W Szczecinku pojawi się nowy czujnik powietrza

Jakim powietrzem oddychają mieszkańcy Szczecinka? Niedługo nad Trzesieckiem zostanie umiejscowiony nowy czujnik jakości powietrza, którego zadaniem będzie informowanie o smogu i poziomie zanieczyszczeń wpływających na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Taki czujnik mieszkańcy „wyklikali” sobie sami, biorąc udział w konkursie Avivy „Wiem, czym oddycham”. Urządzenie w najbliższym czasie zostanie zamontowane na ul. Koszalińskiej 85, w zakładzie Awax.


Przypomnijmy. Głosowanie w konkursie Avivy trwało od kilku tygodni. Każdy mógł wskazać miejsce, w którym mógłby zostać ulokowany czujnik jakości powietrza. Setka miast, które uzyskały najwięcej głosów, może teraz liczyć na zakup i montaż urządzenia. Sensor jest nieduży i prosty w montażu. Jego wymiary to ok. 8x16 cm, a waga oscyluje w granicach 360g. Urządzenie zbiera, jak również przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o te informacje na mapie online zaznaczane będą wiadomości dotyczące jakości powietrza w otoczeniu czujnika. Koszt zakupu urządzenia to kilka tys. zł. 
W całej Polsce zostanie zainstalowanych łącznie 150 takich czujników. Dodatkowe lokalizacje komisja konkursowa wskaże 10 stycznia. 

 

foto: organizator konkursu

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


czujnik jakości powietrza szczecinek smog rondo bergen op zoom - komentarze opinie

 • 2018-01-09 11:59:24

  I cóż nam po takiej lokalizacji :( Szkoda, że nie pojawi się koło sklepu Sano lub Kauflandu.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-09 15:52:29

  Jakie tu jest powietrze wszyscy wiemy,więc po co gadżet który jakości tegoż powietrza nie poprawi?

 • Stifler - niezalogowany 2018-01-09 16:29:06

  Lokalizacja to chyba nieśmieszny żart !

 • gość 2018-01-09 18:17:51

  Koło Tesco jestem codziennie, a smog przy dobrej pogodzie widzę z 5 km od ronda. Pewnie bliżej epicentrum czujnik by się zepsuł. Nie jest przygotowany na takie stężenia.

 • gość 2018-01-10 08:48:03

  To jest jakaś kpina!!! Trzeba było jeszcze na Sójczym wzgórzu zamontować, wtedy wynik byłby jeszcze bardziej miarodajny! Kpina farsa żenada!Absurd goni nonsens!

 • Władysław Urbański 2018-01-10 13:06:35

  Kpina jest to,że osoby,które mogły same zgłosić się do konkursu i nie zrobiły tego teraz krytykują. Do konkursu zgłosiło się Krajowe Centrum Innowacji Chłodnictwa I Klimatyzacji z siedziba na ul.Koszalińskiej 85. W lokalnych mediach ukazują się wprowadzające w błąd informacje,że w konkursie udział brały miasta co jest nieprawda. Udział w konkursie mógł brać każdy nawet indywidualnie,w tym wypadku Stowarzyszenie KCICHIK zgłosiło swój udział i uzyskało poparcie Mieszkańców co zaowocowało zajęciem 30 miejsca w Polsce.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com