:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

W Szczecinku ścigali się góralami. Drugi Maraton MTB

W niedzielny poranek (10.09) na Placu Koncertowym na Os. Zachód wystartował rowerowy Maraton MTB 2017. Była to druga edycja w historii. W tym roku Maraton wszedł w cykl imprez pod wspólną nazwą Zachodnia Liga MTB (MTB to angielski skrót od Mountain Terrain Bike, oznaczający dosłownie "rower do górskiego terenu")

 

Do imprezy wytyczone zostały dwie trasy: Mini, czyli 37 km i Mega, czyli 57 km. Chętnych do udziału w zawodach nie brakowało mimo, że pogoda nie rozpieszczała tego dnia specjalnie. Łącznie wystartowało blisko 300 osób z całego kraju.

Startowały również dzieci, które miały do pokonania trasę liczącą 10 km. Startowały one w kategoriach przedszkolaków, klas 1-3 oraz klas 3-6 w szkołach podstawowych.

W trakcie trwania maratonu MTB miejsce miały atrakcje dla najmłodszych - zabawy i zawody rowerkowe. Na wszystkich startujących czekały także stanowiska gastronomiczne.

Wśród par P1, najlepsi okazali się Bartłomiej i Marek Kupczyńscy, przed Jackiem i Grzegorzem Fecakami i Mirosławem oraz Pawłem Urbaniakami.

Jeśli chodzi o kategorię Mini, czyli 37-kilometrowe zmagania, pierwsze miejsce zajął Sławomir Pituch z Euro Bike Kaczmarek Electric (czas 01:31:48), za nim uplasował się Oskar Kucharczak z Mtb Hauraton Team (czas 01:34:22) i Andrzej Rekowski z klubu MLKS Baszta Bytów (czas 01:34:24). Szczecinecczanin, Krzysztof Kotowicz, był na 12. pozycji. Reprezentant SRS Szczecinek do mety dotarł w czasie 01:39:29. Startowało w tej kategorii 130 osób.

W cięższej kategorii, Mega, najlepszy okazał się być Filip Hasse z klubu Merx Team Wągrowiec (02:26:36), przed Pawłem Piotrowiczem z Cubica Racing Team (02:28:01) i Przemysławem Janikiem z tego samego klubu, co Paweł Piotrowicz (02:34:19). Najwyżej wśród mieszkańców Szczecinka, był zaś Marcin Hemperek z klubu SRS Szczecinek, który został sklasyfikowany na 22. miejscu (02:58:00). W kategorii Mega do mety dojechało 70 uczestników.

Organizatorem Maratonu było Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek.

 

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


maraton mtb szczecinek mountain terrain bike rowery - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się