:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 13°C
powietrze B. dobre
W Szczecinku śmieci droższe. To jest dopiero początek wzrostu cen
Temat Szczecinecki 23/05/2019 11:34

W Szczecinku śmieci po 18 za selektywnie zbierane i po 36 zł za nieposegregowane. Metoda naliczania opłat - bez zmian, czyli od zadeklarowanego mieszkańca nieruchomości. Tak zdecydowali podczas dzisiejszej (23.05) sesji radni Rady Miasta Szczecinek.

Oczywiście, projekt uchwały, wzbudził dyskusję. Bo choć po poprzednim pomyśle burmistrza wprowadzenia naliczania opłat za śmieci według zużycia wody nie pozostał już chwilowo żaden ślad, pozostał sam niewygodny fakt podwyżki i sposób jej wprowadzania. 

 • Mamy niedobór środków finansowych i niedopłatę ze środków za śmieci - podkreślał burmistrz Daniel Rak. - Z wyliczeń wynika, że kwota, którą powinniśmy pobierać za śmieci w tym roku powinna oscylować w granicy 19 zł. Gdybyśmy zebrali się za miesiąc, pewnie byśmy o takiej kwocie, a nie o 18 zł, rozmawiali.

Mieszkańcy mieli okazję wypowiedzieć się wcześniej o planowanej podwyżce, ale do urzędu nie wpłynęła ani jedna opinia.

 • Choć na temat podwyżki zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, ich odzew był zerowy. Zostały ogłoszone w Wielki Piątek, a zakończyły się w poniedziałek po długim weekendzie - zwrócił uwagę Tomasz Wójcik z PiS. - Nie jest to okres mobilizujący dla mieszkańców - zauważył radny.

Z obliczeń Urzędu Miasta w Szczecinku wynika, że objęta opłatą "śmieciową" jest grupa 31740 osób, podczas gdy w mieście przebywa około 38 tysięcy ludzi. Czyli, że pozostali nie płacą.

Wasza decyzja mówi jednoznacznie o tym, że pewna grupa mieszkańców za śmieci nie będzie płaciła

- powiedział do radnych burmistrz Daniel Rak. 

 • Nie może być społecznego pozwolenia, żeby jakaś grupa mieszkańców nie  płaciła za śmieci. Czy były podejmowane próby uszczelnienia systemu? - pytała radna Małgorzata Kubiak-Horniatko (Porozumienie Samorządowe).

Nie mamy prawa do nikogo wejść i sprawdzić ile mieszka osób. Walczymy o 18 zł, to jest minimum z minimum

- podkreślił radny Marek Ogrodziński (PO).

 • Projekt uchwały wzbudził wątpliwości na komisji - mówił radny Janusz Rautszko. - Przyjęliśmy go jednogłośnie, co nie znaczy że nie było dyskusji. Opłaty śmieciowe to podatek. Ustawodawca nie przewidział sankcji karnych dla składających fałszywe informacje o ilości zamieszkujących osób. Są jednak ustawy wyższego rzędu jednak, które to umożliwiają, dlatego proponuję żebyśmy wypracowali na zespole sposób uszczelnienia systemu. Ponawiam propozycję powołania zespołu radnych, który mógłby nad tym pracować.

 • - Uzyskałam informację, że deficyt wynosi 800 tys. zł rocznie. Po podwyżce cen powinno wpływać razem ok. 1,5 mln zł rocznie, czyli mamy nadwyżkę około 700 tys. zł rocznie. To znaczy, że z nowej opłaty śmieciowej ma wpłynąć dużo więcej, niż wynoszą straty - zauważyła Joanna Pawłowicz, wiceprzewodnicząca Rady Miasta (RdS).

Uchwała została przegłosowana 13 głosami za i 5 przeciw. Stawki na terenie Szczecinka mają zacząć obowiązywać od 1 lipca 2019.

Reklama

ceny śmieci szczecinek podwyżka segregowane radni sesja - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-23 12:07:14

  Wybraliscie wiec płaccie albo płakac pozdrawiam z Krakowa

 • gość 2019-05-23 12:59:28

  Wasza decyzja mówi jednoznacznie o tym, że pewna grupa mieszkańców za śmieci nie będzie płaciła

  - powiedział do radnych burmistrz Daniel Rak. // A kto jak nie ty gałganie rządzi miastem!!! Sam to wymysliłeś, a pierniczysz jak JHD!

 • gość 2019-05-23 13:02:03

  Oczywiście wejść i sprawdzić ile osób mieszka jest nie sposób, ale czy wogóle jest opłata na danym adresie to chyba możecie.
  Ja mieszkam tak , że muszę mieć swój pojemnik na śmieci, obok mnie jest jeszcze kilka takich budynków , a tylko przy trzech stoją pojemniki.
  Jest pojemnik to znaczy że podpisałam umowę nie ma to co ?????proste!

 • gość 2019-05-23 13:25:07

  Oczywiście wejść do mieszaknia i sprawdzić ilość miszkańców jest trudne, ale sprawdzenie czy wogóle ktoś zamieszkały pod danym adresem płaci to chyba możecie. Ja mieszkam tak, że muszę mieć pojemnik przy posesji . Obok mnie jest jeszcze kilka takich posesji , ale tylko przy trzech stoja pojemniki.
  Jest to bardzo proste do sprawdzenia jest pojemnik jest złożona deklaracja.
  W innych przypadkach administratorzy muszą zadbać o rzetelność swoich lokatorów.
  Niestety nadzoru brak. Podam to na swoim przykładzie.Kupując obecny obiekt mieszkalny i dokonując czynności meldunkowych czy podatkowych nikt mnie nie zapytał o umowę na wywóz śmieci, ani nie poinformował o konieczności jej zawarcia,a to jest pierwszy kontakt z nowym mieszkańcem ,lokatorem danego mieszkania.W poczuciu obowiązku udałam się do ZGM i tam się dowiedziałam , że deklarację na wywóz śmieci to muszę złożyć właśnie w UM.

 • gość 2019-05-23 13:34:48

  Większość wyborców w Szczecinku gotowa jest zapłacić o wiele więcej dla uwielbianej PO, tylko dla tego, że patologicznie nienawidzi PiS_u. Po co te strajki o podwyżki płac, skoro potem tuli się "ogon" na wszelkie podwyżki fundowane przez władze samorządowe? Ważniejsza jest ideologia niż portfel?

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-05-23 14:16:39

  Czyli nie płaci jakieś 6000 osób, Brawo Wy. Coś czuję, że ta liczba niebawem się podwoi, hehehehe.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-23 14:39:30

  Prosta sprawa trzeba poprosić urząd skarbowy oni to zweryfikują

 • Gość - niezalogowany 2019-05-23 15:03:05

  Którzy radni głosowali za podwyżką?

 • gość 2019-05-23 15:09:01

  Cytuję "Nie mamy prawa do nikogo wejść i sprawdzić ile mieszka osób. " Jak nie potraficie policzyć mieszkańców to proponuję zasięgnąć opinii na poszczególnych parafiach .Każda parafia wie ile ma mieszkańców i ile osób mieszka w każdym domku. Coś mi się wydaje,że uchylają się od opłat śmieciowych tzw.elity z jednorodzinnych domków.SM potrafi policzyć swoich lokatorów,a jak im ktoś umknie to życzliwi sąsiedzi doniosą.Tabun ratuszowych urzędników nie radzi sobie z policzeniem mieszkańców ,może należy ich wymienić i zlikwidować kilka etatów łącznie z etatem z-cy burmistrza ,wystarczy jeden a nie dwóch.


 • gość 2019-05-23 19:28:59

  Jeśli ktoś nie potrafi rozwiązać takiej sprawy jak policzenie ludzi powinien podać się do dymisji.panie rak,to pana dotyczy.

 • gość 2019-05-23 22:42:28

  moze i naliczanie opłat za śmieci według zużycia wody nie jest doskonałe ale teraz płacimy za około 6 tys ludzi którzy mieszkaja na stancjach bez umów i sie smieja razem z wynajmujacymi . I zamiast zostawać przy starym systemie naliczania opłat i narzekania ze burmistrz wymyslił jakis chory system moze trzeba było wprowadzic na rok system naliczania wg zużycia wody i zobaczyc czy jest poprawa

 • gość 2019-05-24 06:44:47

  Też jestem zdania ze najsprawiedliwiej by było w/g zużycia wody. W moim przypadku w mieszkaniu zameldowane są cztery osoby, ale dwie mieszkają w innych miejscowościach ( studia i praca poza miejscem stałego zameldowania). Za śmieci płacą właścicielom wynajmowanych stancji. Na szczęście w SM zostało to uwzględnione i płacę za dwie osoby z segregowaniem . W rejestrach miasta zameldowane są cztery i myślę, że takich domów jest więcej i stąd taka liczba niepłacących ( przynajmniej jej część). Młodzi wyjeżdżają na studia , do pracy w innych miastach i nikt z rodziców nie leci do biura meldunkowego żeby ich natychmiast wymeldować.

 • gość 2019-05-24 06:52:20

  Też jestem zdania ze najsprawiedliwiej by było w/g zużycia wody. W moim przypadku w mieszkaniu zameldowane są cztery osoby, ale dwie mieszkają w innych miejscowościach ( studia i praca poza miejscem stałego zameldowania). Za śmieci płacą właścicielom wynajmowanych stancji. Na szczęście w SM zostało to uwzględnione i płacę za dwie osoby z segregowaniem . W rejestrach miasta zameldowane są cztery i myślę, że takich domów jest więcej i stąd taka liczba niepłacących ( przynajmniej jej część). Młodzi wyjeżdżają na studia , do pracy w innych miastach i nikt z rodziców nie leci do biura meldunkowego żeby ich natychmiast wymeldować.

 • Iza - niezalogowany 2019-05-24 07:05:07

  Pan Rak jedną ręką daje a drugą wyciąga z kieszeni, to takie charakterystyczne dla tego małego duchem człowieka.

 • gość 2019-05-24 07:14:23

  To którzy radni głosowali za podwyżką łatwo można sprawdzić na stronie internetowej, albowiem wszystkie głosowania od tej kadencji są jawne i publikowane - taki jest ustawowy obowiązek. Patologią natomiast jest sam fakt, że niektórzy za samo dojście do śmietników na terenie podwórza ZGM-TBS muszą płacić oraz oczywiście za sam fakt wysypywania śmieci, płaca więc podwójnie - ale to typowa dla socjalizmu, najpierw płacimy dochodowy a potem jeszcze VAT, akcyzę i czasami cło.

 • gość 2019-05-24 10:27:17

  najlepsza partia na świecie peło sami mondzy ludzie tylko do koryta się dostać a reszta jakoś to będzie

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-05-24 11:47:25

  To prawda, wielu mieszkańców wyjechało z Pierdziszewa, ale w ich miejsce przybyło wielu pracowników ze Wschodu i okolicznych wiosek więc liczba 6000 osób niepłacących jest realna. 6000 razy 18 złotych = 100 koła miesięcznie w plecy. Rocznie to ponad bańka.

 • gość 2019-05-24 12:02:02

  Do gościa ,który twierdzi ,że opłata śmieciowa od ilości zużytej wody jest sprawiedliwa: Jak się nie myjesz i nie pierzesz, stołujesz się na mieście to na pewno zaoszczędzisz na śmieciach i na wodzie, w moim przypadku teraz będę płacić za śmieci 18 zł.od jednej osoby . Od zużycia wody zapłaciłabym z nędznej emerytury 6 m wody x 5,86 zł. = 35,16 zł. Więc nie " chrzań " mi , że od zużycia wody ,opłata śmieciowa jest bardziej sprawiedliwa niż od osoby.

 • gość 2019-05-24 15:42:14

  na osiedlu marcelin 50% nie ma umow na smieci tak samo jest z mlodymi nie podaja dzieci lokatorow ktorym wynajmoja mieszkania

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 22:44:07

  Do Pani co zużywa 6m wody t j 6000 tys litrów miesięcznie na 1 osobę to chyba basen ma w mieszkaniu coś Pani kręci u mnie 4 osoby zużywają 8 m

 • Gość - niezalogowany 2019-05-25 20:37:15

  Wspólnoty mieszkaniowe i mieszkańcy domków przy ul. Armii Krajowej też nie mają pojemników. Wszyscy wrzucają śmieci do pojemników SZSM. A więc płacą za śmieci czy nie. To chyba można sprawdzić

 • gość 2019-05-25 22:58:20

  Trzeba nazbierać dla strajkujących nierobów , przecież Burmistrz im to obiecał . Tak wybraliście tak macie miłośnicy PO

 • gość 2019-05-26 12:38:14

  Niezalogowany gościu lepiej publicznie nie przyznawaj się,ze jesteś brudasem , skoro 4 osoby zużywają 8 m wody w miesiącu.,a może masz obejście przy wodomierzu i kradniesz wodę, odpowiednie służby powinny sprawdzić liczniki tym co mają takie małe zużycie wody albo ich obwąchać ,jak nie śmierdzą to znaczy ,że kradną wodę.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam fajne, własnościowe

Sprzedam fajne, własnościowe mieszkanie: 58, 67 m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka/wc,przedpokój,III piętro,do remontu,12 rodzinna klatka w..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"