:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

W Szczecinku spróbują pobić rekord Polski w graniu na... tarkach do prania

Kiedy: 2018-07-27 , godzina: 16:30 | Gdzie: CK Zamek, Szczecinek

W Szczecinku spróbują pobić rekord Polski w graniu na... tarkach do prania

W najbliższy piątek (27.07) w Szczecinku rozpocznie się już czwarta edycja Dixie Rajd Old Mobile. Podczas tej imprezy króluje jazz i stare samochody. A tegoroczna odsłona zapowiada się rekordowo - nie tylko pod względem liczby zabytkowych pojazdów (tych będzie łącznie 22).

Podczas wydarzenia, wszyscy chętni mieszkańcy Szczecinka i okolic, staną przed szansą ustanowienia zupełnie nowego Rekordu Polski na najwięcej osób grających na tarkach do prania jednocześnie! Jak się okazuje się, świetnie sprawdzają się one w roli profesjonalnego instrumentu muzycznego. Aby jednak ten niecodzienny rekord został oficjalnie zatwierdzony przez Biuro Rekordów, tą samą melodię na tarkach musi zagrać jednocześnie przynajmniej 100 osób. Muzykom będzie akompaniował... traktor, przywieziony na miejsce bicia rekordu. Jego regularna praca silnika będzie rytmem perkusyjnym, do którego dołączą się muzycy z tarkami.

Bicie rekordu rozpocznie się o godzinie 16:30 przed CK Zamek w Szczecinku. Do udziału w oficjalnej próbie zaproszeni są zarówno mieszkańcy Szczecinka jak i przyjezdni goście. Najważniejsze, żeby mieć przy sobie tarkę do prania. Jak zapewniają organizatorzy, można ją z łatwością kupić w Internecie za niewielkie pieniądze.
Po wszystkim, na scenę wyjdzie zespół Dixie Band.
Impreza zakończy się w sobotę galerią pojazdów w parku przy Muszli Koncertowej. Ponownie  w Szczecinku pojawią się kultowe auta z lat 20-tych i 30-tych XX. wieku, choć nie tylko. Można będzie zobaczyć na żywo, czym jeździło się niegdyś i zajrzeć do środka. W poprzednich latach, na imprezie nie zabrakło samochodów takich marek, jak Ford, Cadillac, BMW, Citroen, Chevrolet, Mercedes czy Saab, a także Aero.

opr. Patryk Witczuk


rekord polski dixie rajd old mobile szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się