:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

W tym roku bal dla Igora

charytatywnie, Igora - zdjęcie, fotografia

Mały Igor – to kolejne dziecko, któremu już wkrótce pomoże Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe. Na rzecz Igora organizowany jest w lutym Bal Charytatywny. Na specjalnym briefingu o wszystkich szczegółach poinformowali rodzice chłopca oraz członkowie stowarzyszenia.

Igor Subkowski ma 7 lat i wydaje się z pozoru normalnym, zdrowym chłopcem. Jego problemy zaczęły się jednak zaraz po urodzeniu. Chłopiec przeszedł okołoporodowy wylew IV stopnia z przebiciem do komór bocznych z przyczyn nie znanych do dnia dzisiejszego. Następstwa odczuwa do dzisiaj.

Cierpi m.in. na padaczkę lekooporną. Bezdźwiękowe ataki występują w nocy, co grozi ponownym stanem padaczkowym i zagraża poważnie życiu Igora. Poza tym, ma lekki niedowład lewostronny- skrócenie lewej strony ciała – porażenie. Ma również uszkodzony wzrok i centralny układ nerwowy; do tego problemy z równowagą, zapamiętywaniem i koncentracją. Chłopiec nie potrafi nazywać swoich emocji, nie sygnalizuje bólu i złego samopoczucia, co utrudnia jego farmakologiczne leczenie.

Ze względu na skrócenie ścięgna Achillesa konieczne jest u Igora wykonanie operacji nogi. Termin przesuwany jest ze względu na występujące ataki padaczki. To z kolei skutkuje uszkodzeniem kręgosłupa, stawu biodrowego i deformacji stopy.

Aby Igor mógł w miarę normalnie funkcjonować potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację. Na wspomnianą operację trzeba zebrać około 10.000 zł. - Czas oczekiwania na NFZ wynosi ponad trzy lata, a gdy wystąpi atak, termin przepada i trzeba czekać od nowa. Dlatego też jesteśmy zmuszeni wykonać operację prywatnie – tłumaczą rodzice. – Po operacji trzeba wykonać specjalną ortezę, a także zakupić obuwie profilowane. To koszt ok. 2 tys. zł. Do tego dochodzą wizyty u lekarzy plus leki. Razem około tysiąca zł miesięcznie. Koszt turnusu rehabilitacyjnego to ok. 5 tys. zł. Ponadto trzeba liczyć m.in. wydatki związane z zakupem okularów, wymianą szkieł, a także wyjazdy do neurochirurga do Szczecina.

- Igor będzie objęty leczeniem w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w poradni epileptologicznej, co będzie również wiązało się z dojazdami. Z dniem 30 czerwca 2017 roku Igor kończy bezpłatną rehabilitację w przedszkolu i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku. Aby zachować ciągłość ćwiczeń z rehabilitantami, którzy ćwiczą z nim od urodzenia, syn będzie uczęszczał na zajęcia odpłatnie – dodają rodzice. Warto jeszcze nadmienić, że tata Igora zrezygnował z pracy na rzecz stałej opieki nad synem. Przebywa obecnie na świadczeniu pielęgnacyjnym.

Bal Charytatywny zorganizowany na rzecz małego Igora odbędzie się 3 lutego. Organizatorzy tradycyjnie już przewidzieli dla uczestników zabawy mnóstwo atrakcji. Niezapomnianych wrażeń ma dostarczyć m.in. Nela Grzywacz, która po raz pierwszy w Szczecinku zaprezentuje Pole Dance. Oprócz tego zaplanowano spektakularne widowisko laserowe. Nie zabraknie także licznych licytacji oraz aukcji. Cały dochód z balu zostanie przeznaczony na pomoc Igorowi. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby to 180 zł. 

 

W tym roku bal dla Igora komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com