Walentynki i cytryny. Policjanci i uczniowie przypominali kierowcom o bezpieczeństwie


Temat Szczecinecki
14/02/2019

Policja #walentynki #Policja #Powiat Szczecinek - miastoW dniu święta zakochanych oczywiste jest, że najważniejszym tematem jest miłość. Właśnie z myślą o wszystkich kochających się wzajemnie osobach szczecineccy policjanci wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku zorganizowali w czwartek, 14.02 specjalną akcję. „Dla Ciebie dojadę bezpiecznie”, bo o tej akcji mowa, miała na celu poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja „Dla Ciebie dojadę bezpiecznie” to zwrócenie uwagi na ostrożną, rozważną i trzeźwą jazdę po szczecineckich drogach. Dzięki niej kierowcy mieli przypomnieć sobie, że w domu czekają na nich bliscy i dlatego powinni jechać ostrożnie. To także impuls, który miał sprawić, że kierowca użyje wyobraźni i opamięta się na drodze.

- Specjalnie na tę okazję dzieci z „jedynki” przygotowały dla kierowców walentynki z krótkimi przesłaniami – powiedziała nam Anna Matys, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. - Są też kawałki cytryny. Będziemy profilaktycznie zatrzymywać kierowców i przypominać im o zasadach bezpieczeństwa. Osoby, co do których nie będzie żadnych zastrzeżeń, otrzymają walentynkę. Z kolei kierowcy, którym policjanci z jakiegoś powodu udzielą upomnienia, będą musieli poczęstować się kwaśną cytryną.

Akcja została przeprowadzona w godzinach przedpołudniowych. Jak się okazało, przedsięwzięcie zapewniło, zarówno małym uczestnikom, jak i kierowcom, wiele emocji.

 
komenda powiatowa policji w szczecinku sp1 walentynki cytryny akcja dla ciebie dojadę bezpiecznie - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Policja


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu