:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Warsztaty animacji w STO

W piątek, 12 października w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku rozpoczęły się trzydniowe warsztaty w formule Dzieci – Dzieciom. Spotkanie to jest kontynuacją rozpoczętych tydzień temu warsztatów animacji poklatkowej (więcej na ten temat można przeczytać w artykule http://www.temat.net/kultura/16214/Placzace-dzwony---premiera-filmu-%28video%29). Trzydniowy cykl spotkań wpisuje się w trwający projekt „Halo echo – przestrzeń dziecięcej Twórczości”. Jest on realizowany w ramach programu działaj lokalnie, który jest pilotowany przez Fundusz „Tratwa” Szczecinek.

W trwających od wczoraj zajęciach warsztatowych animacji poklatkowej połączonych z happeningiem biorą udział uczniowie szkoły oraz dzieci ze świetlic środowiskowych działających na terenie naszego miasta. 

- Warsztaty połączone są z happeningiem, podczas którego wszyscy uczestnicy, czyli nasi uczniowie i dzieci ze świetlic środowiskowych wspólnie stworzą ogromne malowidło o wymiarach 1,4 x 5 metrów. Jest ono poświęcone tematyce związanej ze szczecineckimi legendami oraz elementami miejskiej architektury. Równocześnie w tym samym czasie w pracowni plastycznej przygotowywane są kolejne elementy animacji dotyczącej postaci księżnej Jadwigi. Z kolei w salce animacyjnej przy trzech stanowiskach animowane są te sceny – mówi Jolanta Sierpińska, opiekun grupy „Akcja Animacja” z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku.

Jak nam zdradziła nasza rozmówczyni ogromne malowidło zostanie wykorzystane przy dwóch projektach. Planowo uczestnicy będą w krótkich odstępach czasu fotografowali na bieżąco postęp prac, czego efektem ma być stworzenie filmu opowiadającego historię powstawania obrazu krok po kroku. Malowidło ma zostać także użyte przy stworzenia animacji nazywanej pikselacją lub piksilacją. 

- Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości przyjedzie do nas artysta Miłosz Margański, który pracuje w Katedrze Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i wspólnie z nim będziemy pracowali metoda pikselacji – dodaje Jolanta Sierpińska. – Cały projekt skierowany jest do dzieci ze świetlic środowiskowych, których mamy w Szczecinku sześć i nasi uczniowie w tej formule Dzieci - Dzieciom pracują z dziećmi z tych świetlic. 

W weekendowych warsztatach, oprócz kilkunastu uczniów z ZSS STO, udział bierze 24 dzieci ze świetlic środowiskowych. Efekty ich wspólnej pracy będziemy mogli podziwiać już wkrótce.(mg)

Foto: Jolanta Sierpińska, opiekun grupy „Akcja Animacja”

Warsztaty animacji w STO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com