:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Waryńskiego już miejska – ratusz przejął ulicę

temat.net: archiwum, Waryńskiego miejska ratusz przejął ulicę - zdjęcie, fotografia

Jak powiedział nam dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta Tomasz Kołosowski, wczoraj (czwartek 10.10) miasto przejęło od wykonawcy ulicę Waryńskiego.

    - Wszystkie formalności zostały już zakończone, łącznie z pozwoleniem na użytkowanie. Tym samym ulicą Waryńskiego można już bez przeszkód jeździć – mówi „Tematowi” dyr. Kołosowski.  

    Wykonawcą robót na do niedawna najbardziej dziurawej ulicy w mieście była firma Skanska S.A. Budowlańcy uporali się z pracami i załatwieniem wszelkich formalności znacznie przed terminem. Pierwotnie planowano, że finał inwestycji nastąpi 31 października br. 

    Przypomnijmy: Inwestycja była realizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój 2013 r. (w przyszłym roku miasto zamierza przebudować drugi odcinek ul. Waryńskiego – od firmy Kronospan do jezdni mającej połączenie z ulicą Strefową i Leśną. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach NPPDL 2014).  

    W ramach robót drogowcy wyremontowali odcinek o długości 420 metrów - od Kronospanu do skrzyżowania z ulicą Pilską. Wcześniej uporano się z wykopanym na początku inwestycji wielkim metalowym zbiornikiem zawierającym odpady ropopochodne (pozostałość po jednostce zaopatrzenia Armii Radzieckiej stacjonującej tam do 1992 roku). Substancja została wcześniej wypompowana, a później zutylizowana przez specjalistyczną firmę. Zakres prac objął m.in.: rozebranie zniszczonych konstrukcji jezdni i chodnika, budowę nowej jezdni i chodnika, budowę i przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogi i uporządkowanie zjazdów i ogrodzeń. Jeszcze w lipcu Waryńskiego otrzymała nawierzchnię bitumiczną.

 

    Inwestorem przebudowy ulicy Waryńskiego było miasto. Finansowo (oprócz dofinansowania z NPPDL) nasz samorząd wsparły Starostwo Powiatowe i firma Kronospan. Koszt inwestycji to blisko 800 tys. zł netto. (sw) 

Waryńskiego już miejska – ratusz przejął ulicę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com