:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Wejście na nowy rynek – zakładanie firmy za granicą

Porady, Wejście rynek zakładanie firmy granicą - zdjęcie, fotografia

Ekspansja działalności na rynek zagraniczny to idealna okazja do wzrostu zysków i powiększenia liczby klientów. Już ponad 30% polskich przedsiębiorstw zdecydowało się na poszerzenie swojej działalności. Jeśli planujesz oferować swoje produkty poza krajem rodzimym, zobacz, jak zarejestrować spółkę za granicą.

Inne prawo – inne formalności

Zanim podejmiesz decyzję o rozszerzeniu działalności, musisz się do tego odpowiednio przygotować. W innym przypadku, zamiast prostej i szybkiej rejestracji spółki, czeka cię bardzo długa i nużąca przeprawa przez biurokrację.

Wygodniejszą opcją jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, działającej na rynku globalnym, jak TMF Group. Doświadczony usługodawca przeprowadzi cię przez rejestrację spółki za granicą, a w razie potrzeby będzie także pośredniczyć w formalnościach. Dzięki temu po podpisaniu umowy i pełnomocnictwa nie  musisz martwić się biurokracją. Zamiast tego będziesz mógł zająć się planowaniem procesu wejścia na nowy rynek. Pod tym względem zwróć szczególną uwagę na uwarunkowania kulturowe i ekonomiczne. Mogą zaważyć na formie marketingu czy środków sprzedaży.

System podatkowy

Przepisy związane z opodatkowaniem działalności także mogą znacznie różnić się w zależności od kraju, w jakim zakładamy działalność. Mądrym ruchem będzie stworzenie biznesplanu. Dzięki temu przewidzisz, czy raczkująca spółka będzie w stanie utrzymać się pod ciężarem podatków i innych opłat związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Dalsza działalność

Zakładając firmę za granicą, musisz także pomyśleć o przyszłości. Jako właściciel, masz już na głowie rodzimą spółkę, której nadal należy poświęcać wiele uwagi. W trakcie rozwijania przedsiębiorstwa będziesz potrzebować osób, które na miejscu będą doglądały działalności. W tym celu warto zainteresować się zewnętrznym podmiotem, który odciąży cię od obowiązków związanych z prowadzeniem firmy za granicą.

 

artykuł partnera serwisu