:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Wiaty, miejsca spotkań, boiska. Sołectwa z gminy Szczecinek z dofinansowaniem

  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5

Wiaty, miejsca spotkań, boiska… Cztery sołectwa z Gminy Szczecinek będą mogły skorzystać z pieniędzy, które na różne przedsięwzięcia w regionie przeznaczył Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W piątek, 6.07 w Urzędzie Gminy gościł Tomasz Sobieraj, wicemarszałek WZ. Podczas spotkania z wójtem Gminy Szczecinek Ryszardem Jasionasem oraz sołtysami, którzy otrzymali granty podpisał stosowne umowy. 


Pieniądze jeszcze w tym roku otrzymają: Gwda Mała, Wilcze Laski, Dalęcino i Jelenino. Zastrzyk finansowy zasili różne zadania. Przykładowo, mieszkańcy Gwdy Małej chcą wybudować mini świetlicę. Na ten cel otrzymają grant w wysokości 10 tys. zł. W Wilczych Laskach powstanie boisko do piłki siatkowej. Społeczność tej miejscowości będzie mogła skorzystać z dofinansowania rzędu 9,8 tys. zł. W Dalęcinie mieszkańcy chcą zrealizować projekt o nazwie „Przystań w Dalęcinie”. Na ten cel pozyskali z Urzędu Marszałkowskiego 10 tys. zł. Z kolei Jelenino zrealizuje zadanie „W zdrowym ciele zdrowy duch”, na które otrzymało grant także w wysokości 10 tys. zł. 
- Właśnie odbywa się maraton z podpisywania umów dotyczących grantów sołeckich – zaznaczył wicemarszałek Tomasz Sobieraj. - Cztery granty sołeckie to dużo. W jednym powiecie zdarzają się z reguły jeden albo dwa. Chciałbym pogratulować sołtysom, przede wszystkim bardzo dobrych wniosków Wygląda na to, że pomysły są dobre, dlatego też zostały, bardzo wysoko ocenione. I stąd mamy te pieniądze, które w umowach się znajdują. 
Ponieważ tych pieniędzy jest więcej, granty trafiły też do innych miejscowości powiatu szczecineckiego. – Pieniądze otrzyma m.in. Gmina Barwice, Borne Sulinowo, Biały Bór czy Grzmiąca. Można więc powiedzieć, że powiat szczecinecki został „obsłużony” sowicie i całościowo – poinformował Tomasz Sobieraj. 
Przy okazji wójt i wicemarszałek podpisali umowę dotyczącą przekazania pieniędzy na modernizację obiektów sportowych. Pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego otrzyma zadanie polegające na budowie ogrodzenia boiska sportowego w Żółtnicy. Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane kwotą 20 tys. zł. Warto nadmienić, że pomoc finansową związaną z poprawą stanu obiektów sportowych w regionie otrzyma w bieżącym roku prawie 80 zachodniopomorskich samorządów. Urząd Marszałkowski na ten cel przeznaczył ponad milion trzysta tysięcy złotych. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


sołectwa gmina szczecinek jasionas sołtysi sobieraj urząd marszałkowski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się