:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wiceburmistrz z PO przed sądem. Wyrok zapadnie w trakcie kampanii wyborczej?

Wiceburmistrz z PO przed sądem. Wyrok zapadnie w trakcie kampanii wyborczej?
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
01/08/2018 12:09

Wszystko wskazuje na to, że na wyrok sądu w sprawie nieprawidłowości przy organizowaniu w Urzędzie Miasta w Szczecinku szkoleń z języka angielskiego będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Do kiedy? Najprawdopodobniej aż do października. To z pewnością kolejna niezbyt pomyślna wiadomość dla szczecineckich działaczy Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Jednym z oskarżonych w sprawie jest kandydat PO na burmistrza, obecny wiceburmistrz Daniel Rak. 


Przypomnijmy. Na ławie oskarżonych w sprawie dotyczącej szkoleń z języka angielskiego znaleźli się: zastępca burmistrza Daniel Rak, jeden z inspektorów pracujących w ratuszu, Tomasz P oraz prowadząca firmę szkoleniową, Anna P. Lista zarzutów, jakie wobec oskarżonych odczytał prokurator, była bardzo długa. Dotyczyła tego, w jaki sposób zorganizowano kurs języka angielskiego dla pracowników urzędu powyżej 45 roku życia. Na szkolenie ratusz pozyskał dotację z PUP. W lekcjach wyjazdowych miało uczestniczyć 25 osób - 45 plus. Sęk w tym, że w kursie brało udział mniej osób niż wynikało to z umowy podpisanej z PUP. Mało tego: niektórzy urzędnicy w ogóle nie wiedzieli, że figurują na listach i “jeżdżą” na szkolenia. Używano także ich danych osobowych bez ich wiedzy.
Kiedy sprawa wyszła na jaw i zainteresowali się nią radni opozycji, w ratuszu zaczęto zacierać ślady mogące świadczyć o tym, że doszło do jakichś nieprawidłowości. Nienależnie pobrane z PUP pieniądze ratusz musiał oddać. Sprawa trafiła też do prokuratury, a teraz bada ją sąd. 
Do tej pory sąd przesłuchał kilkudziesięciu świadków – pracowników Urzędu Miasta w Szczecinku, w tym tych, którzy uczestniczyli w szkoleniu, którzy tylko figurowali na liście obecności, a także tych, którzy pomagali dopełnić formalności przy jego organizacji. To jeszcze nie koniec przesłuchań. Podczas rozprawy, która miała miejsce w środę, 1 sierpnia sąd przesłuchał kolejne dwie urzędniczki, które brały udział w procedurze wystawiania delegacji pracownikom urzędu oraz w formalnej organizacji szkolenia. Panie mówiły m.in. o tym, kto wydawał im polecenia. Mówiły też o tym, jak formalnie wystawiano delegacje i na czyje polecenie, a także czy na listach uczestniczyły osoby, które faktycznie wyjeżdżały się szkolić i czy były to osoby powyżej 45 roku życia. Jak zeznały, oskarżony urzędnik, Tomasz P. nie mógł decydować samodzielnie, a jego działania musiały być podparte zgodą przełożonego lub burmistrzów. 
Jeszcze we wrześniu przed sądem mają stanąć kolejni świadkowie. Ostatnia rozprawa ma się natomiast odbyć w październiku i to wtedy zapewne poznamy wyrok. To czas, w którym najpewniej będzie trwać kampania wyborcza. Warto nadmienić, że szczecineckie struktury PO, przedstawiając mieszkańcom swojego kandydata już w marcu, liczyły, że sąd rozstrzygnie sprawę szkoleń z języka angielskiego jeszcze przed rozpoczęciem kampanii. Teraz wygląda na to, że Platforma w Szczecinku swoją kampanię wyborczą będzie musiała prowadzić, wciąż mając nierozstrzygniętą kwestię zarzutów, jakie póki co wciąż ciążą na zastępcy burmistrza z Platformy. 

Reklama

sąd urząd miasta daniel rak platforma obywatelska szkolenia nieprawidłowości - komentarze opinie

 • gość 2018-08-01 13:22:09

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za wyprawkę do szkoły „dobry start” za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • gość 2018-08-01 14:30:26

  Zamilcz oszołomie

 • gość 2018-08-01 14:35:58

  Ciekawe cze jak ci niedługo dowalą podwyżki za prąd, gaz plus dodatkowe podatki w paliwie, zwiększenie kosztów pracy to nadal będziesz ich kochać. Pis jest fajne ale na krótką metę, kiedy można poczuć życie niczym żul po pożyczce w prowidencie, w długoterminowym rozrachunku skończy się pewnie sprzedażą lasów (co zresztą PO też próbowała) albo podatkiem katastralnym. Jedna partia warta drugiej, choć każda ułomna w nieco innym zakresie.

 • gość 2018-08-01 15:57:08

  Osoba skazana za przestępstwo karnoskarbowe nie może kandydować w wyborach.

 • gość 2018-08-01 16:33:34

  Też KOCHAM PIS :) Też KOCHAM PIS :) Też KOCHAM PIS :) Też KOCHAM PIS :)

 • włączcie myślenie - niezalogowany 2018-08-01 16:37:00

  A wiecie, że 500+ dostaje coraz więcej Ukraińców. Nie są w Unii, a dostają.

 • gość 2018-08-01 18:09:12

  gość 2018-08-01 14:35:58 Ciekawe cze jak ci niedługo dowalą podwyżki za prąd, gaz plus dodatkowe podatki w paliwie, zwiększenie kosztów pracy to nadal będziesz ich kochać. …. Dokładnie, a przecież mówili, że wystarczy nie kraść, czyli wniosek taki że jednak ci też …. . No albo tamci jednak nie kradli.

 • gość 2018-08-01 19:46:23

  Co ma EU do 500+ i Ukraińców?

 • gość 2018-08-01 20:06:58

  Czas najwyższy pogonić krętacza i gbura ze sterów władzy - przez te dwie kadencje przecież stał się milionerem to mu wystarczy i jego rodzinie do końca życia

 • Gość - niezalogowany 2018-08-01 20:43:30

  Wiceburmistrz Rak jest po prostu zbyt dobrym kandydatem. Z tego powodu ziobrowy wymiar sprawiedliwości musi mu uniemożliwić kandydowanie...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-01 20:48:53

  Kocham PiS DOZGONNIE... Do ich zgonu... oby jak najszybszego. A PO niech machloje pozostawi pisiorom. Oni w tym są lepsi.

 • gość 2018-08-01 21:38:34

  Ten od 80% Polaków to jakiś szczecinecki Krzysztof Kononowicz podobny poziom wypowiedzi i nie chodzi tutaj o poglądy.

 • gość 2018-08-01 21:51:43

  Co ma EU do 500+ i Ukraińców? A co to ma do "Chcesz raka, głosuj na ..."

 • gość 2018-08-01 22:34:53

  Ja też kochałem PO do czasu gdy stwierdziłem ze Daglas z PO pozyczył sobie tylko szyld i pod nim sie skrył. Wszystko dalej jest jasne. Rozpier....lił ideały tej Partii podobnie jak w całej Polsce. Bye bye bye PO.

 • gość 2018-08-02 05:54:51

  Kocham PiS

 • włączcie myślenie - niezalogowany 2018-08-02 07:41:15

  Skoro Ukraińcy , niebędąc w UE dostają u nas 500+ , zasiłek ten powinni dostawać również mieszkający u nas Chińczycy, Wietnamczycy , Rosjanie. Pytanie retoryczne - z czyich podatków?

 • gość 2018-08-02 09:49:44

  Artykuł jest o przestępstwach popełnionych przez wiceraka a nie o 500 + , cieszcie się, że nie mamy tabunów ciapatych jak w Niemczech ,którzy stadami walą tam dla socjalu.Gdyby PO dalej rządziło nasze podatki zasilałyby ciapatych byczków i ich rodziny.,więc lepiej niech dostaną to dzieci ukraińskie

 • gość 2018-08-02 10:07:04

  Był w szczecineckim sądzie młody sędzia narkoman Artur, wywalili go za imprezy i nocne hulanki ale może nie do końca bo jak sam o tym pisze na różnych forach był świadkiem czyszczenia papierów przez sad szczecinecki dotyczących narkotykowej afery po i zamieszanych w nią obecnych urzędników ratusza i nie tylko, ludzi biznesu, wymiaru sprawiedliwości, zakryto i zatuszowano wszystko, wyczyszczono cały internet ale są fora tego sedziego który był tego naocznym świadkiem, dla mamony władzy koryta i swoich ukłądów są zdolni kompletnie do wszystkiego, mieszkaniec i człowiek dla nich? gorzej niż podmiot

 • Slonce Narodu - niezalogowany 2018-08-02 11:16:55

  Teraz bedzie pewnie krzyk, ze decyzja polityczna itd. Ale panowie pewnie glupi nie sa (troche slepi, ale to inna bajka) i domyslali sie, ze tak to sie potoczy. Poza tym trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje, nawet te przekraczajace normy prawne, ale tez te polityczne, poniwaz w tamtym okresie bylo juz wiadomo o tej sprawie a i tak klan Daglasow i ich poplecznicy wystawili Daniela R. Ryzyko zaowodwe...

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-02 13:18:20

  Tylko naiwni myślą, że to było szkolenie językowe, wszem i wobec wiadomo, że były to "balety" dla wybrańców za państwowe pieniądze pod pretekstem szkoleń językowych i pech chciał że się wydało.

 • Lojer - niezalogowany 2018-08-02 13:28:24

  Może dostać z rok. Wyjdzie po paru miesiącach więc po co ten lament ?

 • gość 2018-08-05 23:37:28

  A tak Realnie przy tym systemie wyborów żadna grupa bezpartyjna nie przejmie władzy absolutnej w Szczecinku. Raczej powstanie jakaś koalicja PiS z PS ale na pewno Lokalna PO wraz z Danielem z zarzutami prokuratorskimi przegra z kretesem? Dlatego nawet jej członkowie nie wierzą w sukces i uciekają!!! A ocenią ich w trakcie wyborów mieszkańcy Szczecinka. Może dostaną głosy może nie... czas pokaże! Na pewno PO Bizancjum Szczecineckie z Danielem i synem Burmistrza upadnie...?!?

 • gość 2018-08-12 13:25:31

  rogacz obrońcą biednego Danielka - hahaha

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"