:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wiceburmistrz z PO przed sądem. Wyrok zapadnie w trakcie kampanii wyborczej?

Wiceburmistrz z PO przed sądem. Wyrok zapadnie w trakcie kampanii wyborczej?
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3

Wszystko wskazuje na to, że na wyrok sądu w sprawie nieprawidłowości przy organizowaniu w Urzędzie Miasta w Szczecinku szkoleń z języka angielskiego będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Do kiedy? Najprawdopodobniej aż do października. To z pewnością kolejna niezbyt pomyślna wiadomość dla szczecineckich działaczy Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Jednym z oskarżonych w sprawie jest kandydat PO na burmistrza, obecny wiceburmistrz Daniel Rak. 


Przypomnijmy. Na ławie oskarżonych w sprawie dotyczącej szkoleń z języka angielskiego znaleźli się: zastępca burmistrza Daniel Rak, jeden z inspektorów pracujących w ratuszu, Tomasz P oraz prowadząca firmę szkoleniową, Anna P. Lista zarzutów, jakie wobec oskarżonych odczytał prokurator, była bardzo długa. Dotyczyła tego, w jaki sposób zorganizowano kurs języka angielskiego dla pracowników urzędu powyżej 45 roku życia. Na szkolenie ratusz pozyskał dotację z PUP. W lekcjach wyjazdowych miało uczestniczyć 25 osób - 45 plus. Sęk w tym, że w kursie brało udział mniej osób niż wynikało to z umowy podpisanej z PUP. Mało tego: niektórzy urzędnicy w ogóle nie wiedzieli, że figurują na listach i “jeżdżą” na szkolenia. Używano także ich danych osobowych bez ich wiedzy.
Kiedy sprawa wyszła na jaw i zainteresowali się nią radni opozycji, w ratuszu zaczęto zacierać ślady mogące świadczyć o tym, że doszło do jakichś nieprawidłowości. Nienależnie pobrane z PUP pieniądze ratusz musiał oddać. Sprawa trafiła też do prokuratury, a teraz bada ją sąd. 
Do tej pory sąd przesłuchał kilkudziesięciu świadków – pracowników Urzędu Miasta w Szczecinku, w tym tych, którzy uczestniczyli w szkoleniu, którzy tylko figurowali na liście obecności, a także tych, którzy pomagali dopełnić formalności przy jego organizacji. To jeszcze nie koniec przesłuchań. Podczas rozprawy, która miała miejsce w środę, 1 sierpnia sąd przesłuchał kolejne dwie urzędniczki, które brały udział w procedurze wystawiania delegacji pracownikom urzędu oraz w formalnej organizacji szkolenia. Panie mówiły m.in. o tym, kto wydawał im polecenia. Mówiły też o tym, jak formalnie wystawiano delegacje i na czyje polecenie, a także czy na listach uczestniczyły osoby, które faktycznie wyjeżdżały się szkolić i czy były to osoby powyżej 45 roku życia. Jak zeznały, oskarżony urzędnik, Tomasz P. nie mógł decydować samodzielnie, a jego działania musiały być podparte zgodą przełożonego lub burmistrzów. 
Jeszcze we wrześniu przed sądem mają stanąć kolejni świadkowie. Ostatnia rozprawa ma się natomiast odbyć w październiku i to wtedy zapewne poznamy wyrok. To czas, w którym najpewniej będzie trwać kampania wyborcza. Warto nadmienić, że szczecineckie struktury PO, przedstawiając mieszkańcom swojego kandydata już w marcu, liczyły, że sąd rozstrzygnie sprawę szkoleń z języka angielskiego jeszcze przed rozpoczęciem kampanii. Teraz wygląda na to, że Platforma w Szczecinku swoją kampanię wyborczą będzie musiała prowadzić, wciąż mając nierozstrzygniętą kwestię zarzutów, jakie póki co wciąż ciążą na zastępcy burmistrza z Platformy. 

Reklama

sąd urząd miasta daniel rak platforma obywatelska szkolenia nieprawidłowości - komentarze opinie

 • gość 2018-08-01 13:22:09

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za wyprawkę do szkoły „dobry start” za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • gość 2018-08-01 14:30:26

  Zamilcz oszołomie

 • gość 2018-08-01 14:35:58

  Ciekawe cze jak ci niedługo dowalą podwyżki za prąd, gaz plus dodatkowe podatki w paliwie, zwiększenie kosztów pracy to nadal będziesz ich kochać. Pis jest fajne ale na krótką metę, kiedy można poczuć życie niczym żul po pożyczce w prowidencie, w długoterminowym rozrachunku skończy się pewnie sprzedażą lasów (co zresztą PO też próbowała) albo podatkiem katastralnym. Jedna partia warta drugiej, choć każda ułomna w nieco innym zakresie.

 • gość 2018-08-01 15:57:08

  Osoba skazana za przestępstwo karnoskarbowe nie może kandydować w wyborach.

 • gość 2018-08-01 16:33:34

  Też KOCHAM PIS :) Też KOCHAM PIS :) Też KOCHAM PIS :) Też KOCHAM PIS :)

 • włączcie myślenie - niezalogowany 2018-08-01 16:37:00

  A wiecie, że 500+ dostaje coraz więcej Ukraińców. Nie są w Unii, a dostają.

 • gość 2018-08-01 18:09:12

  gość 2018-08-01 14:35:58 Ciekawe cze jak ci niedługo dowalą podwyżki za prąd, gaz plus dodatkowe podatki w paliwie, zwiększenie kosztów pracy to nadal będziesz ich kochać. …. Dokładnie, a przecież mówili, że wystarczy nie kraść, czyli wniosek taki że jednak ci też …. . No albo tamci jednak nie kradli.

 • gość 2018-08-01 19:46:23

  Co ma EU do 500+ i Ukraińców?

 • gość 2018-08-01 20:06:58

  Czas najwyższy pogonić krętacza i gbura ze sterów władzy - przez te dwie kadencje przecież stał się milionerem to mu wystarczy i jego rodzinie do końca życia

 • Gość - niezalogowany 2018-08-01 20:43:30

  Wiceburmistrz Rak jest po prostu zbyt dobrym kandydatem. Z tego powodu ziobrowy wymiar sprawiedliwości musi mu uniemożliwić kandydowanie...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-01 20:48:53

  Kocham PiS DOZGONNIE... Do ich zgonu... oby jak najszybszego. A PO niech machloje pozostawi pisiorom. Oni w tym są lepsi.

 • gość 2018-08-01 21:38:34

  Ten od 80% Polaków to jakiś szczecinecki Krzysztof Kononowicz podobny poziom wypowiedzi i nie chodzi tutaj o poglądy.

 • gość 2018-08-01 21:51:43

  Co ma EU do 500+ i Ukraińców? A co to ma do "Chcesz raka, głosuj na ..."

 • gość 2018-08-01 22:34:53

  Ja też kochałem PO do czasu gdy stwierdziłem ze Daglas z PO pozyczył sobie tylko szyld i pod nim sie skrył. Wszystko dalej jest jasne. Rozpier....lił ideały tej Partii podobnie jak w całej Polsce. Bye bye bye PO.

 • gość 2018-08-02 05:54:51

  Kocham PiS

 • włączcie myślenie - niezalogowany 2018-08-02 07:41:15

  Skoro Ukraińcy , niebędąc w UE dostają u nas 500+ , zasiłek ten powinni dostawać również mieszkający u nas Chińczycy, Wietnamczycy , Rosjanie. Pytanie retoryczne - z czyich podatków?

 • gość 2018-08-02 09:49:44

  Artykuł jest o przestępstwach popełnionych przez wiceraka a nie o 500 + , cieszcie się, że nie mamy tabunów ciapatych jak w Niemczech ,którzy stadami walą tam dla socjalu.Gdyby PO dalej rządziło nasze podatki zasilałyby ciapatych byczków i ich rodziny.,więc lepiej niech dostaną to dzieci ukraińskie

 • gość 2018-08-02 10:07:04

  Był w szczecineckim sądzie młody sędzia narkoman Artur, wywalili go za imprezy i nocne hulanki ale może nie do końca bo jak sam o tym pisze na różnych forach był świadkiem czyszczenia papierów przez sad szczecinecki dotyczących narkotykowej afery po i zamieszanych w nią obecnych urzędników ratusza i nie tylko, ludzi biznesu, wymiaru sprawiedliwości, zakryto i zatuszowano wszystko, wyczyszczono cały internet ale są fora tego sedziego który był tego naocznym świadkiem, dla mamony władzy koryta i swoich ukłądów są zdolni kompletnie do wszystkiego, mieszkaniec i człowiek dla nich? gorzej niż podmiot

 • Slonce Narodu - niezalogowany 2018-08-02 11:16:55

  Teraz bedzie pewnie krzyk, ze decyzja polityczna itd. Ale panowie pewnie glupi nie sa (troche slepi, ale to inna bajka) i domyslali sie, ze tak to sie potoczy. Poza tym trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje, nawet te przekraczajace normy prawne, ale tez te polityczne, poniwaz w tamtym okresie bylo juz wiadomo o tej sprawie a i tak klan Daglasow i ich poplecznicy wystawili Daniela R. Ryzyko zaowodwe...

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-02 13:18:20

  Tylko naiwni myślą, że to było szkolenie językowe, wszem i wobec wiadomo, że były to "balety" dla wybrańców za państwowe pieniądze pod pretekstem szkoleń językowych i pech chciał że się wydało.

 • Lojer - niezalogowany 2018-08-02 13:28:24

  Może dostać z rok. Wyjdzie po paru miesiącach więc po co ten lament ?

 • gość 2018-08-05 23:37:28

  A tak Realnie przy tym systemie wyborów żadna grupa bezpartyjna nie przejmie władzy absolutnej w Szczecinku. Raczej powstanie jakaś koalicja PiS z PS ale na pewno Lokalna PO wraz z Danielem z zarzutami prokuratorskimi przegra z kretesem? Dlatego nawet jej członkowie nie wierzą w sukces i uciekają!!! A ocenią ich w trakcie wyborów mieszkańcy Szczecinka. Może dostaną głosy może nie... czas pokaże! Na pewno PO Bizancjum Szczecineckie z Danielem i synem Burmistrza upadnie...?!?

 • gość 2018-08-12 13:25:31

  rogacz obrońcą biednego Danielka - hahaha

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Ekipa 6-8 betoniarzy,

Szanowni Państwo Poszukujemy pilnie 6-8 osobowej grupy pracowników do pracy w Niemczech okolice Dusseldorf. Praca na produkcji/prefabrykacja..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Opel Zafira 1.9 CDTI, 120KM,

Sprzedam Opla Zafirę z 2008 roku po lifcie w kolorze Panacotta (beżowy metalik). Silnik 1.9 CDTI o mocy 120 KM, 7-mio osobowy. Auto zakupione w..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"