:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Dobre
Temat Szczecinecki 14/09/2019 07:51

Małgorzata Golińska, posłanka ze Szczecinka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska podsumowała czteroletnią kadencję w Sejmie. Jak podkreśliła, to były cztery lata ciężkiej pracy, ale też dobrych rozmów z mieszkańcami Szczecinka i regionu. - To był również dobry czas dla Polski - mówiła Małgorzata Golińska.

Posłanka przypomniała, że podczas swojego 4-letniego pobytu w Sejmie współpracowała z wieloma komisjami i podkomisjami. Zaznaczyła, że ważna dla niej była również współpraca z samorządowcami. 

Deklarowałam na początku, że będę współpracować z samorządowcami, bez względu na dzielące nas różnice partyjne. Wszędzie tam, gdzie mój apel spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony samorządowców, udało nam się wspólnie zrealizować wiele inwestycji. Za to tym samorządowcom w tym momencie bardzo serdecznie dziękuję

- powiedziała wiceminister.

Posłanka odpowiedziała także na wiele pytań, które ostatnio pojawiały się ze strony mieszkańców Szczecinka i powiatu, dotyczących tego, co przez ostatnie 4 lata udało się jej zrobić. 

Udało się wspierać inwestycje które są istotne dla naszego regionu, dla naszego miasta i powiatu. Jedna z ważniejszych to pozyskanie blisko 100 mln zł na budowę łącznika - drogę, która połączy DK20 z DK11. Jak wiemy, poprzedni rząd wykreślił ten łącznik z planu budowy. I wymagało wiele miesięcy przekonanie ministra infrastruktury, że ten łącznik jest nam rzeczywiście potrzebny. 

Wśród innych inwestycji drogowych, które otrzymały wsparcie dzięki lobby posłanki, znalazły się m.in.: przebudowa drogi powiatowej w ciągu DK25 w Gminie Biały Bór (dofinansowanie 2 mln zł). Droga w Piławie (300 tys. zł), Szczecinek - Turowo (300 tys. zł), przebudowa w Dzikach wraz z przepustem oraz droga łącząca Dziki z Turowem (blisko 3 mln zł), droga Radacz - Borne Sulinowo (500 tys. zł), Turowo - Wilcze Laski (1,4 mln zł), Parsęcko - Dalęcino (700 tys. zł). Jak również Małe Czarne - Łysin (2,5 mln zł). 

Ale to nie same drogi. To np. także połączenia autobusowe, które jako pierwsze zostaną przywrócone w powiecie szczecineckim

- podkreśliła Małgorzata Golińska. 

Wśród wielu innych inwestycji, które otrzymały wsparcie dzięki działaniom posłanki, wymienione zostały m.in. liczne zadania sportowe, dofinansowania remontów zabytków, w tym kościoła mariackiego w Szczecinku i małego kościółka w Drawieniu, a także dofinansowanie szczecineckiego szpitala (3 mln zł) i OSP. Posłanka przypomniała również, że jest inicjatorką coraz bardziej popularnej w Polsce akcji “Jedno dziecko, jedno drzewo”. Co ważne, ta nowa inicjatywa będzie realizowana także w Bornem Sulinowie, w najbliższy poniedziałek (16.09). Wiceminister wskazała ponadto, że poza wsparciem samorządów, jej działania koncentrowały się także na pomocy mieszkańcom regionu, którzy zwracali się do niej ze swoimi problemami.

Jak zaznaczyła Małgorzata Golińska, jej kadencja to również wiele zmian dotyczących ochrony środowiska. Wśród tych najważniejszych można wymienić zmiany w funkcjonowaniu inspekcji środowiska, która od tej kadencji funkcjonuje 7 dni w tygodni, 24 godziny na dobę, a kontrole w uciążliwych zakładach nie muszą być już zapowiadane. Inna istotna zmiana została wprowadzona w prawie dotyczącym częstotliwości pomiarów emisji. Zgodnie z nowym prawem, marszałek, wydając pozwolenie zintegrowane, może zobowiązać dany zakład do monitoringu ciągłego. 

Wiceminister zwróciła uwagę, że w związku z ostatnimi wieloma wydarzeniami, m.in. awarią oczyszczalni w Warszawie i koniecznością naprawy szlaków tatrzańskich po ostatnich burzach i nawałnicach nie mogła zbyt często przebywać wśród mieszkańców Szczecinka i powiatu. Złożyła jednak obietnicę, że teraz będzie w regionie częściej i chętnie spotka się z mieszkańcami, którzy chcieliby z nią porozmawiać lub osobiście zadać pytania dotyczące przebiegu jej sejmowej kadencji.

Reklama

małgorzata golińska pis wiceminister środowiska polska region - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-14 12:08:53

  Bla bla bla, ciemny lud to kupi, cytując klasyka. Drożyzna+

 • gość 2019-09-14 12:55:46

  Drożyzną się zajmijcie! Inflacja 7-10% a a oficjalnie 1,5%! 3000zł za PiS to mniej niż 2000zł za PO

 • Gość - niezalogowany 2019-09-14 15:35:44

  Sama nie zrobiła nic. Robi taką minę jakby słuchała i się zastanawiała, a prawda jest taka, że milczy bo niewiele umie i nie ma nic do powiedzenia w Sejmie. Jak na nią zagłosujecie to niestety ona zrobi karierę a wy dalej będziecie siedzieli w tym samym miejscu. U nich cała rodzina ustawiona. Warto aby się w końcu swoimi małymi dziećmi i mężem zajęła - skoro to taki priorytet! I w Szczecinku też jest wiele do zrobienia na miejscu. Czekamy aż wróci do domu i tu zadziała i pokaże swoje możliwości!

 • gość 2019-09-14 17:50:18

  Będę głosował na PIS ale nie na panią Golińską. Przez 4 lata nie rozwiązała problemu zanieczyszczeń z Polszpanu. Pani już dziękujemy.

 • gość 2019-09-14 18:39:43

  Konstytucja !

 • tylko pytam - niezalogowany 2019-09-15 00:40:11

  Co osiągnął PiS przez 4 lata poza 500+ (które dziś jest warte 350 powrotnego stanu)?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 07:35:14

  To ta pani, ktora prosiła, aby jej nie nagrywać, na oficjalnym spotkaniu w godzinach pracy, opłacanych przez podatników.
  To ta ktora była za zabijaniem ciężarnych dzików i była za wycięciem Puszcza Białowieskiej.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 10:21:13

  Nigdy więcej PO, to syf, bieda i korupcja. Ludzie pamiętajcie o ich rządach i nie głosujcie na nich.

 • gość 2019-09-15 10:51:27

  Miłej niedzieli trolle.

 • Grzegorz - niezalogowany 2019-09-15 11:47:29

  Zagłosuję na tą kandydatkę. Jest to normalna osoba, takich potrzeba w polityce. A że niektórzy oczekują nie wiadomo czego, najlepiej gwiazdki z nieba to mogą być rzeczywiście rozczarowani. Co za narzekanie że nic z Krono nie zrobiła. A Pani Minister miała Krono zamknąć? Chyba walnęło kogoś w dekiel. A gdzie ludzie pójdą do pracy? Jest i tak znaczna poprawa jeśli chodzi o uciążliwości. A jak czytamy zmieniono przepisy tak że umożliwiają kontrole bez zapowiedzi, 7 dni w tygodniu, a Marszałek może w pozwoleniu wprowadzić monitoring ciągły emisji. Idźcie więc do Marszałka z KO(?) i spytajcie kiedy to zrobi, ma ku temu narzędzia.

 • gość 2019-09-15 12:52:35

  Nieistotne jest z której ta pani jest partii ale ona nie ma żadnej komunikacji z mieszkańcami Szczecinka.Nic konkretnego nie załatwiła.W najgorszej sytuacji wolałbym pana Kononowicza.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 14:29:52

  Co za bzdury wypisuje ktoś o krematorium. Nie ma ŻADNEJ poprawy. Smród, kiedy wiatr na Pierdziszewo. Nocą, straszny hałas. Do tego palą jakieś plastiki. Wali też chlewnią. A obejrzyjcie sobie te niebiesko - żółte opary o poranku, kiedy kronobylanie jeszcze śpią.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 17:27:32

  To ta Pani co brała udział w haniebnym zliczaniu głosów i zafałszowaniu z sali kolumnowej?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 20:01:06

  Wszyscy tylko nie czerwony daniel

 • gość 2019-09-15 20:12:48

  Co osiągnęła PO przez 8 lat. Mają Państwo Konstytucyjne prawo głosować na kogo popadnie. W sklepach, "nie marketach" ceny mają normalne.

 • gość 2019-09-15 20:28:43

  "To ta Pani co brała udział w haniebnym zliczaniu głosów i zafałszowaniu z sali kolumnowej?"
  TAK. W sektorze po prawej patrząc od strony marszałka.

 • gość 2019-09-16 09:53:59

  Krono miało zawsze niezapowiedziane kontrole. Pani minister jak zwykle mija się z prawdą. I nawet jej powieka nie drgnie. Polepszyło się powietrze dzięki zmianom, które jej partia wprowadziła? Kolejne kłamstwo. Kronospan zainwestował grube miliony w filtry i inne urządzenia, bo przepisy unijne tak nakazywały. Nie ma tu ŻADNEJ zasługi pisowców. Emisja się zmniejszyła i teraz łatwo głosić, jak ma się dostęp do mikrofonu, że jest się matką sukcesu. Ona mówi o rodzinie? A jak się mają jej dzieci, hę? Ile razy oglądają robiącą karierę mamusię?

 • MS - niezalogowany 2019-09-16 12:10:54

  "gość
  15/09/2019
  Miłej niedzieli trolle."

  Dziękujemy za życzenia;
  Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Emii

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


SERWIS OKIEN PCV -okres

OFERUJEMY SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"