:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Wielim zebrał już ponad 500 podpisów

piłka nożna, Wielim zebrał ponad podpisów - zdjęcie, fotografia

Tydzień temu Klub Sportowy Wielim Szczecinek rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją w sprawie zwiększenia środków finansowych w budżecie miasta Szczecinka na wsparcie piłkarskich drużyn seniorskich. W tym krótkim czasie inicjatywę poparło ponad 500 osób. 

Akcja ma na celu przekonanie władz naszego miasta do większego wsparcia szczecineckich piłkarskich drużyn seniorskich. Otrzymują one o wiele niższe dotacje od samorządu niż inne drużyny z naszego regionu. Przykładowo zajmująca 6 miejsce w IV lidze Vineta Wolin otrzymuje 270.000 zł, Dąb Dębno (11 miejsce) prawie 190.000 zł, a Hutnik Szczecin (10 miejsce) 110.000 zł. KS Wielim grający na tym samym poziomie rozgrywek dostaje z budżetu miasta 20.000 zł. Większe kwoty otrzymują nawet drużyny z powiatu szczecineckiego występujące w A-klasie, np. Pionier95 Borne Sulinowo – 50.000 zł,  Błękitni Gonne Małe ponad 43.000 zł czy Bricomarche Radacz - 25.000 zł. 

Tak niski poziom finansowania nie pozwala na skuteczną rywalizację i zarządzanie klubem w IV lidze, dlatego KS Wielim Szczecinek zaapelował do Burmistrza oraz Radnych o zwiększenie dotacji. Jednocześnie, chcąc sprawdzić poparcie dla tej inicjatywy, rozpoczęto zbieranie podpisów pod petycją skierowaną do władz naszego miasta.

Zbieranie podpisów planowane jest do 8 listopada 2013 r. Osoby, które chcą podpisać petycję mogą to zrobić m.in. w następujących miejscach: Ubezpieczenia Multiagencja „Zachód”,  ul. Polna 86; Hurtownia „Profit-Papier”, ul. Wyszyńskiego 37; Sport-Jag, pl. Winniczny 12 i „A-T S.A”. Sklep Elektryczno-Oświetleniowy, ul. Bohaterów Warszawy 10. Poprzeć inicjatywę będzie można również podczas najbliższego meczu KS Wielim Szczecinek  z Odrzanką Radziszewo, który odbędzie się 2 listopada o godz. 13:00. Dodatkowo swoje wsparciemożna wyrazić w Internecie pod adresem: 

http://www.petycjeonline.com/wiksza_dotacja_dla_klubu_sportowego_wielim_szczecinek

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i prosimy o kolejne podpisy.

Maciej Klim

Sekretarz KS Wielim Szczecinek

 

 

 

 

Wielim zebrał już ponad 500 podpisów komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-11-02 16:09:39

    powiedział ze nie warto aby szczecineckie drużyny się wybijały bo to za drogo kosztuje, zganijcie kto był?

  • rafal75 - niezalogowany 2013-11-01 23:41:55

    Jeśli chcemy mieć chociaż Chojnice lub Bytów róbmy wszystko aby to u nas też zrobić. Takie inicjatywy też mogą pomóc. Podpisujmy i miejmy nadzieję iż będzie lepiej. Kolejne wybory należy głosować na inną władzę. Bardziej przychylną sportowi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com