:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Wielkich emocji biegowych ponownie nie zabrakło

W niedzielny poranek, 6 sierpnia byliśmy świadkami kolejnych wielkich emocji biegowych w naszym mieście. Drugiego dnia III.  edycji Szczecineckiego Weekendu Biegowego - po sobotnich biegach towarzyszących - doszło do biegów, na jakie czekała znaczna większość osób. Mowa oczywiście o biegu na dystansie 15 kilometrów i maratońskim, który wyniósł aż 42 kilometry (3 okrążenia). Uczestnicy startowali na płycie Stadionu Miejskiego.

Na starcie stanęło 340 osób, o 21 więcej niż w zeszłym roku (238 osób na 15 km i 102 osoby w maratonie). Sama impreza ma na celu propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Biegali zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

Uczestnicy obu biegów mieli do pokonania trasę wokół jeziora Trzesiecko. Nawierzchnia trasy była utwardzona, płaska, o charakterze crossowym. To jest taka trasa, która pozwala na szybkie bieganie. Na trasie oczywiście rozlokowane były punkty medyczne i odżywiania.

Najlepszy w biegu na 15 kilometrów, okazał się z czasem 51 minut i 26 sekund  Łukasz Wirkus z Lipnicy. Wygrał on także w ubiegłym roku. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Cichocki z Grzmiącej z czasem 51 minut i 47 sekund. Na najniższym stopniu podium znalazł się natomiast Aleksander Hoffman, który uzyskał czas 54:46. Rok temu był on drugi. Bardzo wysoko uplasował się 19-letni szczecinecczanin, Igor Siódmiak, który zajął 7. miejsce (rok temu - piąte) - czas: 58:45. Najszybsza wśród kobiet, była Antonina Wirkus z Miękowa, reprezentantka MKL Szczecinek - ogółem uplasowała się na 9. miejscu. Druga wśród pań była 19-letnia Małgorzata Szabałowska ze Szczecinka (20. miejsce łącznie), na najniższym stopniu podium - Kamila Werner, także z naszego miasta (32. pozycja w całym biegu). Do mety dotarli, co ważne, wszyscy uczestnicy biegu na 15 km. Wśród startujących, płeć piękną stanowiło 70 osób.

Udało mi się wygrać. Jak na cross, jak na przygotowania, udało mi się odnieść bardzo dobry czas, zwłaszcza patrząc na warunki - powiedział po biegu zwycięzca, Łukasz Wirkus.

Jeśli chodzi o bieg maratoński, najlepszy był Artur Pelo ze Słupska - jego czas to 2:35:01. Tuż za nim dobiegł Sylwester Szymański ze Szczecinka, który rok temu startował w biegu na 15 km. Czas zawodnika MKL wyniósł 02:45:31. Na najniższym stopniu podium - Łukasz Stachowiak ze Straszyna - dobiegł do mety w czasie 02:50:46.
W zestawieniu pań, najlepiej spisała się Sylwia Pietras z Zabrza (27. ogółem), przed Anną Makselon ze Szczecinka i Kornelią Maksymowicz z Kołobrzegu. Do mety dobiegło 98 zawodników (12 kobiet).

Po biegach odbyło się nagrodzenie najlepszych i losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich startujących.

Do naszego miasta przyjechali po raz kolejny pasjonaci biegania z całego kraju. Czekamy już na IV. Szczecinecki Weekend Biegowy, który powinien wystartować w sierpniu 2018 roku. Wcześniej, bo już 24 kwietnia - Bieg im. Winanda Osińskiego.

Patryk Witczuk


biegi, szczecinek, biegacze, maraton - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się