:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Wielkie skakanie w Barwicach odbyło się po raz 12.

W piątek, 6 października, w Barwicach odbył się XII. Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego - “Wielkie skakanie w małych Barwicach”.

W barwickich zawodach, udział wzięli zarówno skoczkowie pełnosprawni, jak i niepełnosprawni: zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnych kategoriach wiekowych.

Do Barwic zjechali po raz kolejny najlepsi skoczkowie wzwyż w Polsce - między innymi tegoroczni reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy i Świata oraz medaliści Mistrzostw Polski. Wśród skoczków niepełnosprawnych, mogliśmy oglądać takich zawodników, jak Maciej Lepiato, dwukrotnego złotego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich oraz Łukasz Mamczarz, brązowego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich.

Natomiast w kategorii skoczków pełnosprawnych zaprezentowali się publiczności m.in. Wojciech Theiner, olimpijczyk z Rio de Janeiro oraz kilku skoczków młodszego pokolenia. Tegoroczny konkurs stał na najwyższym poziomie sportowym. Wszystko za sprawą zaciętej rywalizacji dwóch skoczków: Norberta Kobielskiego oraz Macieja Grynienki. Obydwoje najpierw ustanowili nowy rekord barwickiego konkursu, pokonując poprzeczkę na wysokości 221 cm. W drugiej próbie, Norbert Kobielski przeskoczył nad poprzeczką zawieszoną na fantastycznej wysokości 224 cm. Wśród kobiet, najlepsza okazała się Aleksandra Nowakowska z wynikiem 175 cm, której niewiele zabrakło do ustanowienia nowego rekordu konkursu w kategorii kobiet (wynosi on 179 cm). Bardzo wysoki poziom sportowy konkursu sprawia, że zasługuje on na miano konkursu o randze europejskiej.

Podczas konkursu tradycyjnie nie zabrakło dodatkowych niespodzianek. Przed skokami publiczności zaprezentowała się swoim występem artystycznym solistka, Julia Leśniewska, uczestniczka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

Znany weteran skoku wzwyż, 63-letni Dariusz Bednarski, podczas konkursu otrzymał ponownie swój medal z mistrzostw Europy, który przeznaczył na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (a został wylicytowany w Barwicach).  Kibice żywo reagowali na to, co działo się w hali sportowej. Nie zabrakło głośnego dopingu i świetnej atmosfery

Organizatorem konkursu w Barwicach był Mariusz Kieling. Skoczkowie, którzy brali udział w zawodach, twierdzą, że to  najlepszy halowy konkurs skoku wzwyż w Polsce.

fot. organizatorzy
opr. Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wielkie skakanie w małych barwicach skoki wzwyż hala - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się