:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Wielkie skakanie w małych Barwicach

temat.net: archiwum, Wielkie skakanie małych Barwicach - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższy piątek (4 października) w hali sportowej Zespołu Szkół w Barwicach rozegrany zostanie VIII Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż. Patronat na imprezą objął Starosta Powiatu Szczecineckiego. Hasło tegorocznego konkursu to „Wielkie skakanie w małych Barwicach” . Barwickie skoki, jak to jest już w zwyczaju od pewnego czasu, będą miały charakter konkursu integracyjno-pokazowego. - To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku  wzwyż w kraju, w którym będzie można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych wraz ze skoczkami niepełnosprawnymi. Do Barwic po raz kolejny przyjadą najlepsi skoczkowie wzwyż, którzy podkreślają, że siłą naszego konkursu jest niesamowita i niepowtarzalna atmosfera- mówi organizator konkursu Mariusz Kieling . Tym razem pierwszy raz w Barwicach zaprezentują się najlepsze w kraju panie skaczące wzwyż, które  niewątpliwie uatrakcyjnią to wielkie sportowe przedsięwzięcie.                                                                                                                                W ubiegłym roku największym wydarzeniem konkursu był start medalistów Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012: Macieja Lepiato i Łukasza Mamczarza. Warto przypomnieć, iż Maciej Lepiato w Barwicach ustanowił nieoficjalny rekord świata (217 cm) . -Jestem przekonany, że i w tym roku każdy z widzów będzie miał możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia oraz dotknięcia , obejrzenia medalu olimpijskiego czy  mistrzostw świata. Paraolimpijczycy pojawią się ponownie w Barwicach- dodaje Kieling . 

W Barwicach po rocznej przerwie zobaczymy też najlepszego polskiego weterana skoku wzwyż, 59- letniego Dariusza Bednarskiego . To halowy mistrz świata weteranów z 2010 r., a trzy lata temu w Barwicach ustanowił  rekord Polski .

- Kolejnym niesamowitym wydarzeniem będzie przyjazd do Barwic szóstej zawodniczki tegorocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce w Moskwie , Justyny Kasprzyckiej (rekord życiowy 197 cm.). Trzeba dodać, że dotychczasowy rekord konkursu wynosi 220 cm, a ustanowiony został przez Piotra Ślebodę, którego nie zabraknie wśród startujących skoczków. Tegoroczny konkurs skoku wzwyż w Barwicach, podobnie jak poprzednie, powinien być atrakcyjny i emocjonujący.  Z całą pewnością zaproszeni skoczkowie pokażą wielkie sportowe widowisko, które warto zobaczyć- mówi M. Kieling. 

Informacja: M. Kieling - dziękujemy.                                                                                                                                                                                                                                  

Wielkie skakanie w małych Barwicach komentarze opinie

  • DarekZ - niezalogowany 2013-10-04 12:13:44

    Jak się chce, to i niedużej miejscowości można zrobić ciekawą imprezę i to już z tradycjami. Wielkie brawa dla organizatorów i udanego konkursu!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com