:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

"Wierzę, że w Polsce będziemy po prostu szczęśliwi"

Aktualności,

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oficjalnie przywitał dzisiaj rodzinę naszych rodaków zza wschodniej granicy, która we wtorek wieczorem przyjechała do Szczecinka - informuje Urząd Miasta w Szczecinku. - 41-letni Jan, jego żona Oksana oraz ich dzieci: 9-letnia Złata i 18-letni Włodzimierz otrzymali od miasta wyremontowane i w pełni wyposażone mieszkanie.

- W tej chwili pomagamy załatwić rodzinie wszystkie niezbędne dokumenty i formalności związane z przybyciem do Polski. Ważne, aby pan Jan i pani Oksana jak najszybciej mogli podjąć pracę, a mała Złata zaczęła chodzić do szkoły – informuje Andrzej Kąkol, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich.

Tymczasem nowi mieszkańcy zdążyli już poznać najbliższą okolicę swojego domu. – Miasto zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Szczególnie jezioro Trzesiecko i otaczająca je infrastruktura – opowiadał pan Jan. – Od lat jestem zapalonym wędkarzem i widziałem też szczecinecką stanicę. Już nie mogę się doczekać chwili, w której będę mógł wybrać się na ryby. Wiem, że  w samym Szczecinku i okolicy miejsc do wędkowania nie brakuje – dodał.

Teraz jednak najważniejsza dla całej rodziny jest nauka języka polskiego i znalezienie płatnego zajęcia. W Uzbekistanie pan Jan był elektromonterem. – W Szczecinku z pewnością nie powinno być problemu z zatrudnieniem w tym zawodzie. Cieszę się, że mogliśmy pomóc kolejnym Polakom, których potomkowie wiele lat temu zostali przymusowo wywiezieni za wschodnią granicę. Mam nadzieję, że dobrze zaaklimatyzują się w naszym mieście i że będą czuli się u nas, jak w domu – mówił burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

A będzie to o tyle łatwiejsze, że już w Taszkiencie rodzina kultywowała tradycje przodków. Pan Jan aktywnie uczestniczył tam w życiu polonijnym. – Teraz wszyscy zaczynamy nowy etap. Wierzę, że w Polsce będziemy po prostu szczęśliwi – podsumował mężczyzna.    

 

tekst i zdjęcia: Mateusz Ludewicz, Urząd Miasta 

"Wierzę, że w Polsce będziemy po prostu szczęśliwi" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com