:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 13°C
powietrze B. dobre

Wiesław Suchowiejko: Pewnych granic nie wypada przekraczać (posłuchaj)

Wiesław Suchowiejko: Pewnych granic nie wypada przekraczać
Temat Szczecinecki 08/07/2018 09:49

Od ponad tygodnia wiadomo już, kto jest kandydatem Porozumienia Samorządowego na fotel burmistrza Szczecinka. Kandydatura Wiesława Suchowiejki wzbudziła ożywione reakcje nie tylko mieszkańców, ale także i urzędującej jeszcze władzy. Samorządowiec, poseł dwóch kadencji, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Szczecinku, był gościem radia Szczecinek. Rozmawia Maciej Gasiul.

 


W roku 2016 zawiesił Pan swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej, co było pokłosiem programu o Szczecinku, który był wyemitowany w TVN. 

Zawieszenie trwało 3 miesiące i skutkowało opuszczeniem szeregów partii. Nikt z władz partii nie podjął ze mną rozmowy. Tym zawieszeniem dałem sygnał, że jego powodem było to, co się zadziało w Szczecinku. Wszyscy mieszkańcy to widzieli. Było to dla mnie, wbrew opiniom, dość poważnym zaskoczeniem. To nie było tak, że przecież “on o tym wiedział”. Przepraszam, ale “nie wiedział”. Nie twierdzę, że to co obejrzeliśmy w TVN (czytaj tutaj https://szczecinek.com/artykul/operacja-bez-znieczulenia/203967 oraz tutaj https://szczecinek.com/artykul/szczecinek-w-glownym/203964) jest jakimś stuprocentowym objawieniem faktów, ale oczekiwałem jakiejś rozmowy, wyjaśnień… Nikt takiej próby nawet nie podjął.

Jak wyglądała sprawa Pańskiego zostania wiceburmistrzem Szczecinka?

Był taki moment. Po uroczystościach 11 listopada 2015 roku, w których brali udział między innymi świeżo wybrani posłowie i burmistrz, następnego dnia miałem telefon z ratusza. Usłyszałem, że “mamy pewną rzecz do omówienia”. Owszem, wcześniej złożyłem burmistrzowi propozycję, żeby może rozważył coś takiego, bo przecież moje doświadczenie i okres pracy w parlamencie można by było spożytkować w samorządzie. I dogadaliśmy się. Z zastrzeżeniem, żebym tego jeszcze nie ogłaszał, bo burmistrz miał to zrobić sam. Miało to być w poniedziałek. W niedzielę Jerzy zadzwonił do mnie i wszystko się zmieniło. Nie wiem, czego się przestraszył, naprawdę. 

Może tego, że będzie Pan kandydował?

Nie, nie. Uzgodniliśmy wtedy - zaznaczam, że było to przed programem w TVN - że nie będę przeszkadzał w kandydowaniu Daniela Raka. Dla mnie wtedy była to kandydatura niekontrowersyjna. W tej chwili z tamtych uzgodnień czuję się zwolniony. 

W wynikach wyborczych w roku 2015 był Pan zaraz za Stanisławem Gawłowskim. Ten, jak wiadomo, ma postawione zarzuty korupcyjne i przebywa w areszcie. Gdyby Stanisław Gawłowski stracił mandat poselski, to co Pan zrobi? Pójdzie do Sejmu?

Mam nadzieję na szybki i sprawiedliwy proces. Może być tak, że parlament się o mnie "upomni", ale nie oczekuję tego. W ubiegłych wyborach nie zdobyłem mandatu poselskiego, ale ten czas pozwolił mi na sfinalizowanie przewodu doktorskiego i podjęcie starań o elekcję jeśli chodzi o nieco inne stanowisko, czyli fotel burmistrza Szczecinka. O parlamencie myślę z niejaką niechęcią. Gdybym za miesiąc, dwa miał tam trafić, to może jeszcze tak. Ale to nie wyklucza starań o stanowisko burmistrza, bo to jest docelowe działanie.To, czym jest dzisiaj parlament, nie jest zachęcające. Mimo wszystko swoje poprzednie kadencje wspominam jako czas, w którym nieco więcej sensownego się działo i można było ze sobą rozmawiać, a nawet ze sobą współpracować. Parlament w Warszawie to już chyba nie dla mnie. 

W razie wygranych wyborów w Szczecinku, z kim rozważa Pan stworzenie koalicji?

Przede wszystkim koalicje tworzy się raczej po wyborach, ale uważny obserwator jest w stanie już wywnioskować, do kogo nam bliżej. A nasi inni potencjalni koalicjanci niektórymi publikowanymi tekstami raczej nie ułatwiają nam podjęcia decyzji, że tak to ujmę. Jeśli się kogoś stara obrazić, lub zaetykietować jakoś niemiło - mówię tu o tekście pana burmistrza Douglasa wobec pana starosty - no to sorry. Jeżeli chcemy współpracować, nie rzucajmy wobec siebie inwektyw, mówmy do siebie innym tonem. Rozumiem, że kampania wyborcza ma swoje prawa, ale pewnych granic nie wypada przekraczać.

Cały wywiad z Wiesławem Suchowiejką, kandydatem na burmistrza Szczecinka, usłyszeliście Państwo w poniedziałkowej, porannej audycji radia Szczecinek. 

Radio Szczecinek: http://tunein.com/radio/Radio-Szczecinek-s298204/

Pełny zapis rozmowy:

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

wiesław suchowiejko burmistrz szczecinka kandydat wybory porozumienie samorządowe radio - komentarze opinie

 • Karol - niezalogowany 2018-07-08 11:20:08

  "nie wiedział", ale się dowiedział, więc czekał aż ktoś przyjdzie się sam wytłumaczyć. Za stodołą niezła, cykliczna już biba, koniuszy biega do piwniczki po kolejną flaszkę wina, gra już nawet akordeon... a przyszły dziedzic śpi, napchawszy w uszy waty.

  "Co się tu do diaska dzieje nocami?"
  Można i czekać - nie moja sprawa. "Jakby było to coś ważnego, to by mi powiedzieli"
  Jak się chce gospodarować, to trzeba widzieć co się dzieje. Tym bardziej, jeśli dwór "drży w posadach".

  Sprawa 2 - Krono (do tej pory): coś, gdzieś? ;)

 • Gość - niezalogowany 2018-07-08 12:56:48

  Panie Wiesławie.Czy był pan za wydłużeniem wieku emerytalnego dla Polaków czy głosował pan przeciw?Bardzo proszę o odpowiedź.

 • gość 2018-07-08 13:56:55

  Czyli przyznaje że jak wygra wybory to i tak zrobi koalicję ze starym układem PO. Żeby było jak było i nic się nie zmieni. Czas powiedzieć stanowcze NIE dla psudoliberałów.

 • gość 2018-07-08 14:18:11

  gość 2018-07-08 13:56:55
  Moze ma zrobic koalicje z PiS,ktory rozwala Polske?

 • gość 2018-07-08 14:35:59

  Jakoś nie przeszkadzało panu wyproszenie mediów z komisji środowiskowej w naszym powiecie przez pana Jasionasa. Baaaa - jak dobry aktor udał pan zdziwionego, gdy już przedstawiciele mediów byli poza salą obrad.
  Mam do pana dwa pytania:
  1. Czy nadal jest pan zwolennikiem kneblowania mediów?
  2. Jakie konsekwencje wyciągnął pan wobec członków swojego sztabu, którzy nielegalnie zaklejali na szczecineckich slupach ogłoszeniowych wizerunki pana kontrkandydatów, pańskim wizerunkiem, w 2015 roku?

 • gość 2018-07-08 14:36:58

  Wiele głosowań Pana Suchowiejki w Sejmie było niekorzystnych dla zwykłych ludzi ale wówczas bedąc przy korytku głosował ramie w ramię razem z kolesiami z PO i się nie obrażał nie mówiąc o wystąpieniu z partii.Ale jak się korytko urwało i nie dostał obiecanego wiceburmistrza to się obraził i wystapił a teraz wciska kit że zraziły go nieprawidłowości. Większe robił rząd PO-PSL i jakos to Pana nie raziło.Wstydziłby sie Pan ludziom bajki opowiadać .A tak nawiasem to już kiedys mielismy dodatkowego burmistrza /bodajże czwartego na garnuszku mieszkańców jako rekompensate za zdradę kolegów z klubu/ więć teraz dwoch czy trzech co za różnica. tylko ze obecny burmistrz widocznie nie lubi kameleonków.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-08 14:54:18

  I teraz PO ze swoim wspaniałym kandydatem na burmistrza może oficjalnie zaczac sie bac o wynik wyborow. Przecież wszyscy pamiętamy, ze juz ostatnim razem wygrana byla niewielka. A teraz... No niestety ludzie lubia Suchowiejkę. Ma swoje wady, jak każdy ale bądźmy szczerzy-tyle lat siedzi w polityce i jakos dzialek na sojczym nie kupil, drogi sobie do chaty nie wyremontowal poza kolejnoscia, jeziora żadnego chyba tez nie zasypywal?

 • gość 2018-07-08 15:27:23

  Przecież Suchowiejko jest członkiem partii Gowina a to wchodzi w skład PiS-u ,tylko teraz ukrywa aby ludzie go nie kojarzyli z PiSem

 • gość 2018-07-08 15:44:42

  byle do koryta

 • Gość - niezalogowany 2018-07-08 16:45:05

  Po co oni się kłócą, przeciez i tak w Szczecinku wygra Zjednoczona Prawica i nastanie normalność.

 • gość 2018-07-08 17:22:40

  Suchowiejko już pokazał że nie jest godny zaufania.

 • gość 2018-07-08 20:05:44

  A gdzie był poseł Suchowiejko w czasie głośnej interwencji posła Hoc w sprawie gruntownej kontroli w PKS - KM i "traktorzystów" z PKS i KM !!!!????
  Przypomina Pan sobie 2013 rok? Czy PO-wski NIK zrobił coś w tej sprawie?

 • gość 2018-07-08 20:06:21

  Tylko nie ten Pan...

 • Radny Szczecinek - niezalogowany 2018-07-08 21:26:24


  Wszyscy wiedzą dlaczego ten pan kandyduje po prostu ucieka z tonącego statku jakim jest szkoła społeczna. Z nikim nie potrafi się dogadać i zrealizować wspólnie jakiś pomysł, jest zakochany w sobie. Stołek burmistrza potrzebny był by jako orężem do walki osobistej. Ja mówię stanowczo NIE! Oby mieszkańcy nie dali sobie zamydlić oczu. Dajmy młodej nowej osobie się wykazać. Suchowiejko miał już okazję i to nie raz a jak wyszło każdy wie.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-08 22:41:34

  To miasto ma jeden kluczowy problem - niebieski, toksyczny dym. Co w tym temacie?

 • gość 2018-07-08 22:57:48

  Kiedyś na facebook-u dodawał każdego do znajomych w ramach kampanii, gra mędrca ale nim nie jest.

 • gość 2018-07-09 06:07:47


  Znow ten sam układ zostanie ludzie obudźcie się nie wybierajcie tych ludzi bo nic sie nie zmieni!!!! Znów nastanie PO i PO będzie dalej kraść czy wy wszyscy tego nie widzicie!? wybory będa sfałszowane jak w 2014 roku potrzbna komisja społeczna najlepeiej z innego regionu Polski i okamerowane lokale wyborcze z możliwością wglądu przez internet by wszyscy mogli śledzić jak one przebiegają. Bez tego znów fałszerstwa bedą i nic sie nie zmieni! czy tego chcecie na wieki!?


 • Gość - niezalogowany 2018-07-09 07:51:22

  Szczecinecka PO jest skompromitowana. PiS to dno + kilometr mułu. Suchowiejko dyskutantom nie odpowiada. No to kogo byście postawili? Może takiego śmiesznego co chciał przejście podziemne robić na Wyszyńskiego? A może takich, co zna ich tylko rodzina i sąsiedzi? Dyskutujecie jak odpały mózgowe

 • gość 2018-07-09 08:25:02

  ALe facet jest wieloLicowy bo dwu to stanowczo za mało.

 • gość 2018-07-09 09:31:56


  Słaby kandydat. Zwykła chorągiewka. Jego przeszłość PZPR, AWS, PO, Nieporozumienie Samorządowe pokazuje że gość często zabiera zabawki z piaskownicy, jak zobaczy że nic dla siebie nie załatwi - taki on.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-09 09:32:09

  Jak powiedział pewien towarzysz : " Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu ".

 • gość 2018-07-09 09:46:05

  Oczywiście ,że pewnych granic się nie przekracza,tak samo jak nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki .Dobrze wiem jaki z Pana ,polityk popisał się Pan wystarczająco w Sejmie . Głosował i robił Pan to co chciała " partia nieboszczka PO".Drugi raz nie przekroczę granicy i do tej samej samej nie wejdę rzeki - NIE zagłosuję na Pana , bardzo źle kojarzę Pana działalność polityczną,nawet tą wcześniejszą przed zaślubinami z PO.

 • gość 2018-07-09 10:41:34

  Jako rodzic uczniów szkoły społecznej nie zgadzam się na mieszanie do kampanii wyborczej kwestii pozycji szkoły. Na pewno nie jest "tonącym statkiem" a świadczyć mogą o tym choćby wyniki ostatniej matury.

 • gość 2018-07-09 11:42:11

  PZPR? AWS? - czysta dezinformacja. Akurat tam to Suchy nigdy nie był. Z lisy AWS kandydował do powiatu.

 • gość 2018-07-09 12:17:06

  Polityka bez moralności jest polityką bez odpowiedzialności - ja Panu nie ufam.

 • gość 2018-07-09 15:31:15


  Pseudo Erudyta, nadaje się do podrywania kobiet w jego wieku, tembr głosu jak zawsze przemądrzały. Ciężko się słucha tego wywiadu, pomijając wypowiedziane "mądrości". Burmistrz powinien być rzeczowy i potrafiący się wypowiadać w sposób inteligentny, bez wycieczek słownych w stronę suchych żartów i frazesów. Można powiedzieć "no sorry" i "hahaha" ale czas minął i całe szczęście.


 • gość 2018-07-09 17:36:04

  Może kandydat przypomni tą prestiżową uczelnię zza wschodniej granicy?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-09 19:06:30

  Trudno dogodzić niektórym - facet obronił doktorat na niezłym uniwersytecie, ale dla kogoś jest "pseudo erudytą". A "przemądrzały" ma nawet ton głosu!

 • gość 2018-07-09 22:39:40

  Brawo panie Wiesławie, pogrąży pan i Lisa. I oto chodzi, oto chodzi

 • gość 2018-07-10 11:46:34

  Lis chce mieć władzę absolutną w powiecie i Szczecinku ale Wiesław mu nie pozwoli.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 14:22:14

  Co na to Szafa Kiszczaka ?

 • gość 2018-07-12 04:16:43

  Wodolejstwo i nic więcej, uważam że w mieście konieczne są zmiany, tylko nie pod wodzą takich miałkich chorągiewek

 • Przeemas Fabicki 2018-07-13 15:24:00

  Trzeba wiele zmienić żeby wszystko zostało po staremu- piękny post, spodobał mi się :)

 • 2018-07-13 19:20:11

  Mam dziwne wrażenie, że wszystkie.... może jednak nie wszystkie posty pisze jedna i ta sama osoba. Hejtują te same osoby lub osoba na każdego i wszystko co się dzieje w mieście. JHD - zły, Suchowiejko - zły ktoś tam jeszcze - zły.... Piszecie posty jako gość lub gość-niezalogowany. Miastem nie rządzi jedna osoba. Burmistrz nie podejmuje decyzji sam. Za nim stoi sztab ludzi nie koniecznie myślących tak samo. Oczernianie innych jest domeną ludzi słabych, nie radzących sobie w życiu z własnym życiem i nie mających pomysłu na życie. Cierpiących na nadmiar wolnego czasu, bez zainteresowań po za kibicowaniem z browarem w łapie. Sorry ale jeżeli chcecie zmian na lepsze to nic nie stoi na przeszkodzie byście wystartowali na stołek burmistrza czy też vice burmistrza i się wykazali.

 • gość 2018-07-14 10:43:39

  "Burmistrz nie podejmuje decyzji sam. Za nim stoi sztab ludzi nie koniecznie myślących tak samo"
  dziękujemy za Kubusia i jego poronione pomysły :D

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 12:27:48

  Panie Wiesławie powinien Pan spróbować szczęścia w żeglarstwie bo umie się Pan ustawiać do korzystnych dla Pana wiatrów. W polityce jest już Pan rozszyfrowany i nawet na sołtysa odradzałbym Panu startowanie. Zawsze jednak można się zabrać za jakąś uczciwą pracę tylko nie wiem co Pan umie robić oprócz polityki. Pozdrawiam.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


SERWIS OKIEN PCV -okres

OFERUJEMY SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Sprzedam fajne, własnościowe

Sprzedam fajne, własnościowe mieszkanie: 58, 67 m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka/wc,przedpokój,III piętro,do remontu,12 rodzinna klatka w..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"