:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wiesław Suchowiejko: Jeżeli oni nie chcą zwolnić tempa, to czas by ich zwolnić

Gościem radia Szczecinek był Wiesław Suchowiejko, kandydat Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Szczecinka. - Podjąłem decyzję, że nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem - mówi podczas rozmowy. - Po co to komu? Jestem w tym mieście dość znany, funkcjonuję tu od lat, jestem szczecinecczaninem z urodzenia. Myślę, że to wystarczy. Nie muszę cały czas czegoś tam prostować, zadawać kłamu pewnym bzdurom, które ten i ów na mój temat wypowiada czy wypisuje.

fragmenty wywiadu

Jest pan dyrektorem Zespołu Szkół Społecznych w Szczecinku. Nie widziałem delegacji ze szkoły podczas miejskich obchodów tego święta…

 • Rzeczywiście nas nie było chociażby z tego prostego powodu, że nie zostaliśmy zaproszeni. To trochę dziwne i niemiłe. Tu ukłon w stronę starostwa, ponieważ stamtąd zaproszenie było. Tak sobie myślę, czy to nie dlatego, że mamy tylu nauczycieli odznaczonych i to najwyższymi odznaczeniami państwowymi? W zeszłym roku tak było, że komunikaty o odznaczeniach zaczynali nasi nauczyciele. (...) Jakoś teraz staliśmy się “nauczycielami wyklętymi”.

To przez pana pewnie? Zaryzykuję, że przez trwającą kampanię wyborczą?

 • Przyznam, że rzeczywiście może tak było, co przykre. Z przykrością tu konstatujemy, że padliśmy niejako ofiarą. Po co ich zapraszać, po co Suchowiejko ma tu się gdzieś promować jako szef tej instytucji, która jest nagradzana licznie medalami i odznaczeniami przez prezydenta. No bo przecież mogłoby to, nie daj Bóg, poprawić moje szanse wyborcze. No to lepiej nie zaprosić.

Czy nie ma pan wrażenia, że ta kampania w tym roku miesza się z funkcjami urzędu miasta, nie chcę wskazać - wiceburmistrza też…

 • Miałem okazję i czytać na ten temat i sam to odczuwać, jak spółki miejskie, czy straż miejska się angażują w kampanii wyborczej. Nie chcę nikomu przypinać łatek i etykietować, ale warto zachować umiar. Wybory kiedyś się skończą i trzeba pamiętać o tym, że w naszym mieście trzeba tworzyć wspólnotę, jakoś funkcjonować, być może trzeba będzie sobie wiele wybaczyć. Ale właśnie tego bym nie chciał, żeby sobie “jakoś” wybaczać. Po prostu warto, prowadząc tą kampanię wyborczą, oddzielić funkcję pełnioną od szranków wyborczych. Nie wszyscy to umieją.

Kampania nie jest prowadzona w sposób dżentelmeński, w białych rękawiczkach, w sposób którego byśmy oczekiwali od mężów stanu… Co pan o tym sądzi?

 • Być może nie jestem obiektywny, bo jestem wewnątrz, sam w tej kampanii biorąc udział. Moje spostrzeżenia myślę że z pewnego dystansu będą bardziej spokojne i wyważone niż teraz, kiedy jakiś artykuł lub jakieś sformułowania mogą mnie dotykać. Podjąłem decyzję, że nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. Po co to komu? Jestem w tym mieście dość znany, funkcjonuję tu od lat, jestem szczecinecczaninem z urodzenia. Myślę, że to wystarczy. Nie muszę cały czas czegoś tam prostować, zadawać kłamu pewnym bzdurom, które ten i ów na mój temat wypowiada czy wypisuje.

 • Chciałem jeszcze powiedzieć o czymś innym. Kampania ma też swoje hasła….

Które najbardziej panu się podoba, oprócz swojego, oczywiście? Banery już pan poprawiał.

 • Tak. Nie będę przybliżał kulisów tej historii, choć od początku nie zgadzałem się na taki napis, ale przekonano mnie. Okazało się, że to rzeczywiście nie było najlepsze rozwiązanie i potwierdził to sąd. Szanujemy wyrok sądu choć żałuję, że przez 13 lat nie udało się ugruntować przekonania, że to burmistrz Douglas jest burmistrzem. Wydawało mi się, że to stwierdzenie dokładnie w czasie kampanii wyborczej jest pewną propozycją dla mieszkańców naszego miasta. Sąd jest innego zdania, ok. Ale sąd w Koszalinie nie wie, że w Szczecinku trudno by było znaleźć osobę, która zapytana o to, kto jest aktualnie burmistrzem nie powiedziałaby że miłościwie nam panujący JHD.

 • Mnie wbija w fotel hasło “nie zwolnimy tempa”, którym właśnie reklamuje się Platforma. Na koniec każdego spotu też jest powtarzane “nie zwolnimy tempa”. Zastanawiam się, o jakie tempo chodzi: czy budowy fontanny, czy jakieś inne? Bo jeśli chodzi o tempo inwestycji, to plac Wolności miał być gotowy w roku 2016. Kiedy się skończył? Obsuwa co najmniej roczna. Mieszkania socjalne na Pilskiej: miały być w zeszłym roku, w tym roku, będą w przyszłym. Miały być rewitalizowane budynki na Winnicznej, pięć kamienic. Nawet nie zaczęli. Już nie powiem o obserwatorium astronomicznym czy innych obietnicach, które nawet nie zostały podjęte. Przetargi nie są rozstrzygnięte. Ale realizuje się to, czego mieszkańcy nie chcą, czyli na przykład wyciąg narciarski na Górce Rynkowej.

Fajnie wyglądało, jak trójka kandydatów na burmistrza spotkała się niedawno z aktywem mieszkańców bloków przy ul. Winnicznej i rozmawiała na temat tego planowanego przez urząd wyciągu...

 • Myślę, że tak powinny rozmawiać władze miasta z mieszkańcami. Porozmawiać o problemie nie w momencie, kiedy inwestycja się zaczyna, ale kiedy się planuje. Zobaczyć, powiedzieć, rozwiać wątpliwości. Takich konsultacji w ogóle nie było. Odbyło się za to spotkanie z radną, która chciała, jak to stwierdzono w ogłoszeniu, opowiedzieć o przebiegu kadencji i o tym co dla mieszkańców zrobiła.

 • Kończąc refleksje na temat hasła “nie zwolnimy tempa” wydaje mi się, że wykazałem, że tempo już dawno zwolniono. Jest o wiele wolniejsze niż to, które zapowiadano. W ogóle być może o inne zwolnienie tu chodzi? Może koleżanki i koledzy z Platformy nie chcą zwolnić posad? Mam tu rozwiązanie i apel do wyborców: jeżeli oni nie chcą zwolnić tempa, które i tak już dawno zwolnili, to czas by ich zwolnić. 21 października pamiętajmy o tym przy akcie wyborczym. Zwalniamy ich.

 

To tylko fragmenty rozmowy. Pełna wersja w wideo powyżej.  Wersja audio tutaj :

Reklama

wiesław suchowiejko burmistrz szczecinka porozumienie samorządowe - komentarze opinie

 • gość 2018-10-18 07:27:08

  Czekam z niecierpliwością do ciszy wyborczej bo tego Pana nie da się już słuchać.

 • gość 2018-10-18 07:44:50

  czas zwolnić z posad kandydatów Raka i Grondysa

 • Mirek - niezalogowany 2018-10-18 08:04:58

  Nie zwolnią tempa, a jeszcze bardziej bezczelnie będą okradać mieszkańców Szczecinka, m.in. za pomocą firmy Delfinka., przecież jakoś trzeba zarabiać żeby utrzymać taką żonę... a uczciwa praca go niestety nie pociąga..

 • gość 2018-10-18 10:17:09

  Wiesław, a co zrobiłeś dla szczecinka jak byłeś 6 lat posłem za THUSKA?

 • gość 2018-10-18 10:31:42

  Wiesław ma rację. Towarzystwo chapnie znacznie więcej jak nie zmienią tempa i trzeba powiedzieć stop.

 • gość 2018-10-18 11:16:42

  Przypomnijmy jak głosował Suchowiejko jako poseł PO: Głosował za podniesieniem wieku emerytalnego? Głosował za ograniczeniem praw obywatelskich? Głosował za likwidacją kopalń? Głosował za podwyższeniem podatku od najuboższych? Głosował za pozbawieniem prawa rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym 6-cio latków? Czy w fotelu burmistrza będzie Suchowiejko prawy? Czy zdradzi mieszkańców miasta, jak to już w swojej karierze politycznej uczynił?

 • gość 2018-10-18 13:36:59

  Lepszy Wiesław co zrozumiał swój błąd niż Daniel co idzie w zaparte.

 • gość 2018-10-18 16:53:54

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za wyprawkę do szkoły „dobry start” za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za mieszkanie plus - Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ ! BĘDĘ GŁOSOWAĆ JAK WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW SZCZECINKA NA Joanne Pawłowicz

 • waclaw - niezalogowany 2018-10-18 17:27:19

  wiechu jedziesz ich!!!!!!!

 • gość 2018-10-18 18:45:26

  Panie Wiesławie ja czekam na dwa etaty. Kiedy mi to zagwarantujecie? Możliwości jak widać są...

 • gość 2018-10-18 19:56:46

  Berezowski na Burmistrza , Betka na Wiceburmistrz , Pani Pawłowicz na derektora Kronoszpanu Rak niech siedzi na recepcji. Naszego jedynie panującego na wycieczkę Marko Polo zeszło mu 30 lat . Pana Suchowiejko na prezydenta Warszawy . Niech żyje wolny Szczecinek.

 • gość 2018-10-18 23:24:48

  Ale trafna obsada urzędów brawo .Niech żyje wolny Szczecinek.

 • gość 2018-10-19 13:04:39

  Ten Suchowiejko, to jednak dobry kandydat na burmistrza Szczecinka

 • gość 2018-10-22 10:04:20

  No niestety nie udało mu się - prawie tyle samo głosów co Berezowski. Jednak ludzi nie lubią słuchać bzdur.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Tarot Numerologia Runy - Uczucia, praca, finanse, zdrowie. Oczyszczanie energetyczne Synchronizacja czakr. Zapraszam serdecznie.


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"