:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C lekkie zachmurzenie

Wigilia osób niesłyszących

16.12.w Klubie Karolinka w Szczecinku odbyła się wigilia dla osób niesłyszących zorganizowania przez Fundację "Przyjaciele Języka Migowego". Jak informuje Ewa Tomczyk, prezes Stowarzyszenia, w kolacji wigilijnej wzięło udział ponad 30 osób niesłyszących oraz zaproszeni goście: ksiądz Dawid Andryszczak, Małgorzata Bała,  oraz Jacek Woynicz. Było to już tradycyjne coroczne spotkanie wigilijne organizowane przez Fundację. 


Miniony rok dla Fundacji był dość pracowity i obfitujący w wiele wydarzeń. Nie tylko udało się zrealizować projekt "Rozmigany Szczecinek 2017”, w skład którego weszło wiele ciekawych imprez dla osób niesłyszących takich jak turniej darta, rozgrywki w paintball, wyjazd do Malborka i Gdańska. Fundacja zrealizowała także projekt "Nie słyszę, ale mogę.." ze środków PFRON przekazanych przez Powiat Szczecinecki za pośrednictwem PCPR w Szczecinku, w skład którego weszły między innymi warsztaty jeździeckie w Lipnicy, warsztaty w Juchowie "smaki i zapachy dzieciństwa", czy zabawa  andrzejkowa.

Podczas wigilijnego spotkania tradycyjnie nie brakowało wielu serdecznych życzeń, symbolicznego przełamania się opłatkiem, a także oczywiście smacznych, bożonarodzeniowych potraw. Osoby niesłyszące otrzymały słodkie paczki ufundowane przez "Mikołajów" - Teresy Gocałek-Sosnowskiej, dyrektora Centrum Kariery Zawodowej oraz Marcina Kalisiaka, prezesa Fundacji "Jaś i Małgosia.
Była to ostatnia impreza z projektu "Rozmigany Szczecinek 2017”, dofinansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinku. 

info/foto: Ewa Tomczyk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


niesłyszący szczecinek wigilia przyjaciele języka migowego - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się