:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Wigilia Samorządowa w Szczecinku to już tradycja

Wigilia Samorządowa w Szczecinku to już tradycja. Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy wydziałów, spółek, placówek i rozmaitych instytucji, ale też radni oraz przedstawiciele służb mundurowych i prywatnych firm spotkali się w internacie Zespołu Szkół nr 2, by wspólnie zjeść przygotowane przez uczniów wigilijne dania, złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Tak było i w tym roku. Wigilia Samorządowa miała miejsce w piątkowe (16.12) popołudnie. Organizatorem i zarazem gospodarzem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Szczecinku.

Spotkanie uświetnił krótki występ młodzieży z ZS nr 2. Szkolny chór zaprezentował kilka tradycyjnych polskich kolęd. Potem, aby tradycji stało się zadość, głos zabrał starosta Krzysztof Lis. – To chyba jeden z najdłuższych stołów wigilijnych. Jest mi niezmiernie miło, że zechcieliście przyjąć państwo nasze zaproszenie – podkreślił Krzysztof Lis.

Wigilia Samorządowa w Szczecinku to już tradycja from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

- Ktoś mnie zapytał, jaki stosujemy klucz, jeśli chodzi o zaproszenia. Nie ma żadnego klucza. Zapraszamy wszystkie osoby, które nasze zaproszenie chcą przyjąć. Lista jest stała. Co roku dopisujemy tylko dodatkowe osoby, dodatkowych przedsiębiorców, po to, abyśmy mogli w tym szczególnym czasie być razem i zgodnie z tradycją podziękować sobie za mijający rok, podzielić się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego najlepszego – zaznaczył dalej starosta.

Jak podkreślił Krzysztof Lis, okres Bożego Narodzenia to czas przebaczenia, czas w którym można zapomnieć o różnego rodzaju konfliktach. – Ta nasza tradycja, pozwala nam się pięknie różnić. Jeżeli mamy jakieś animozje, to potrafmy sobie wybaczyć. Wybaczenie jest czymś pięknym. Łatwiej i piękniej się żyje. Ta atmosfera świąteczna pozwala właśnie na takie zachowanie. (…) Potrafmy się cieszyć z tego, co mamy. Nie narzekajmy na to, czego nie mamy. Życzę państwu, nam wszystkim, aby te święta przebiegały w spokoju. Życzę zdrowia, szczęścia, pomyślności, abyśmy odczuwali tę radość ze Świąt Bożego Narodzenia – dodał na koniec Krzysztof Lis. 

Do życzeń starosty dołączyła się także przewodnicząca Rady Powiatu, Dorota Chrzanowska. Następnie goście mieli okazję do tego, by podzielić się wigilijnym opłatkiem. Wspólna kolacja, na której znalazły się tradycyjne potrawy, była zwieńczeniem całego wydarzenia. 

Wigilia Samorządowa w Szczecinku to już tradycja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com