:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wilki są już nie tylko w bajkach. Przystąpienie do odstrzału jest kwestią czasu?

Wilki są już nie tylko w bajkach. Przystąpienie do odstrzału jest kwestią czasu?

Wilki w lasach na terenie RDLP Szczecinek są faktem. Po wielu latach nieobecności, ich watahy teraz dynamicznie przybierają na ilości. Jeszcze dwa lata temu szacowało się ich obecność na około 200 sztuk, pod koniec ubiegłego roku już na 500, by zacząć już w 2018 mówić o niemal 900 wilkach!

 

Będziemy je dokładnie liczyć za pomocą aplikacji

- mówi Tematowi Andrzej Modrzejewski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

- Każdy leśniczy po zaobserwowaniu tego drapieżnika zamelduje to w swojej komórce, wszystko od razu spłynie do bazy danych. Każdy leśniczy zna swój teren, więc radzą sobie i bez tego. Ale dzięki wspólnej bazie tworzonej w czasie rzeczywistym i geolokalizacji, pomyłki będą znacznie zredukowane.

Wilk zagraża przede wszystkim dzikim zwierzętom, które stanowią jego naturalne pożywienie. Ale na południu Polski atakują nawet krowy, a koło Barwic zaatakowały stado owiec. To po długich latach obecności wilka jedynie w bajkach dla dzieci może stanowić spory szok.

To fakt, przez długie lata nie mieliśmy na tym terenie ani jednego wilka. Z powodu ich bardzo wzrastającej ilości i aktywności teraz pozostaje pytanie nie czy, ale kiedy przystąpi się do odstrzału. Tak sądzę

- mówi nam dyrektor RDLP w Szczecinku.

Reklama

wilki szczecinek odstrzał leśnicy obecność watahy - komentarze opinie

 • gość 2018-08-14 09:08:55

  No UWAGA. Zaraz zaczną się komentarze o myśliwych mordercach, o masakrze wilków i że to przez PIS....i oczywiście aktywiści z GreenKod będą zadeklarują się, że będą bronić do końca wilczych praw człowieka bo nie ma demokracji.

 • gość 2018-08-14 10:06:11

  Jak coś jest szkodnikiem to trzeba to ...neutralizować...dlaczego zieloni nie bronią myszy i szczurów ? jak zacznie się strzelać do wilków i zmniejszy ilość to nie będą zbliżać się do domostw.Ja tylko czekam aż jakiś ..grzybiarz nie wróci z lasu ...

 • Witold 2018-08-14 10:44:47

  Już 900 wilków...OMG...To i tak nic w porównaniu z rzeszą myśliwych, którzy polowanie traktują jak zabawę co widać często na upublicznionych filmach w sieci. Wilk jest naturalnym drapieżnikiem, znajdującym się na szczycie łańcucha pokarmowego. Jego pojawianie świadczy o samoodnowie się ekosystemu, a co za tym idzie przywracanie naturalnej równowagi w środowisku naturalnym. Działania myśliwych mają na celu zachwianie tą równowagą, wyeliminowanie konkurenta - wilka. Ostatnimi czasy pojawia się wiele nierzetelnych wypowiedzi ze strony pseudomyśliwych i leśników. Odnowa populacji wilka jest kolejnym sukcesem polskich przyrodników (nie ekologów), tak samo jak miało miejsce z żubrem, bobrem, ptakami drapieżnymi. Natomiast ostatnie działania rządzących niepoparte w żaden sposób rzetelnymi dowodami i analizami przyrodników np odstrzał żubrów, kierują nasze dotychczasową politykę odnowy zagrożonych gatunków do czasów "wieków średnich". No może nie koniecznie dobre porównanie, bo ludzie średniowiecza mieli szacunek do prawdawnych borów i wiekowych puszcz i nie cięli ich na potęgę jak to mam miejsce w Białowieży i Puszczy Karpackiej w Bieszczadach.

 • gość 2018-08-14 11:48:03

  To nie wilk zagraża dzikim zwierzętom, a myśliwy, który jest jego konkurentem. Oczywiście odstrzał wilków to kwestia czasu, one nie podejmą decyzji o odstrzale ludzi/myśliwych, którzy im zagrażają.

 • gość 2018-08-14 13:35:20

  hehhe a nie mówiłem, że to przez myśliwych i pis? heheheh

 • gość 2018-08-14 13:38:15

  "Oczywiście odstrzał wilków to kwestia czasu, one nie podejmą decyzji o odstrzale ludzi/myśliwych, którzy im zagrażają" Nie podejmą?? A poproś znajomego, żeby cię związał i zostawił w lesie...może wataha będzie głodna. Ciekawe jaką decyzję podejmą wilki jak Cie zobaczą :):)

 • gość 2018-08-14 15:08:01

  Jeżeli to się nie podoba eko-zasrańcom to niech się przeprowadzą mieszkać do lasu

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-08-14 15:24:39

  Sprywatyzować lasy i nie będzie problemów ani z wilkami, ani z kornikiem drukarzem

 • gość 2018-08-14 15:50:06

  W KŁ Ostoja to chyba już zaczęli . Coś tam słyszano że ktoś , gdzieś, widział, ktoś gdzieś strzelał. A co będą czekać na pozwolenie, tak samo jak z bobrem było. Wystarczyło kilka słów na zebraniu pana prezesa i wszystko, każdy w pięć minut zdobył uprawnienia na polowanie na bobra. Wyszli na polowania najbardziej aktywni i strzelali nawet kilkanaście metrów od gospodarstw rolniczych. A twierdzili pomimo pozostawionych śladów że oni to nie strzelali, pewnie wilki przyszły pod gospodarstwo pani Ani i zrobiły co swoje. Pani Ania teraz powinna na kolanach prosić pana prezesa by objął opieka jej gospodarstwo przed wilkami. Poszukajmy artykułu w Temacie jak pięknie rozpoczęli rok 2018 strzelając na polowaniu zbiorowym po ścianach i płotach gospodarstw w Sitnie, właśnie przy zabudowaniach pani Ani. Powodzenia myśliwi z KŁ Ostoja.

 • gość 2018-08-14 17:08:01

  eko świry mówią, że są za tym żeby człowiek nie ingerował w naturę...niech zaczną od siebie i wyłączą sobie prąd, wodę i gaz...a potem niech siedzą w tym śmieciowisku, albo niech idą już mieszkać do lasu

 • gość 2018-08-14 23:37:47

  Proponuję zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie: ile to ostatnio było ataków wilków na ludzi, a ile to mieliśmy przypadków postrzeleń ludzi przez myśliwych...... Wszyscy znamy odpowiedź, wilkom przypisuje się nawet rzeczy których nie dokonały - na zasadzie domniemania winy, a myśliwych uniewinnia się na zasadzie domniemania niecelowości popełnionego czynu..... A tak na marginesie odpowiadając mojemu przedmówcy w temacie przeprowadzki ludzi mi podobnych do lasu - Ja już idę mieszkać do lasu, a Ty idź poszukać kultury osobistej, albo może daj sobie od razu spokój z tym poszukiwaniem. Przecież nie znajdziesz czegoś czego zgubić nie mogłeś bo nigdy nie miałeś :)

 • Asdik - niezalogowany 2018-08-15 00:04:35

  Przypominamy my obywatele obecnej władzy że to gatunek chroniony!!jak przestanie być chroniony to inna sprawa !gatunek chroniony jest objęty ochroną państwa i prawa międzynarodowego!!to do władzy PiSu ,leśników i myśliwych !potem się okaże że jest płacz w sądach bo ktoś strzelał do chronionego gatunku !pomyślcie zanim to zrobicie bo władza szybko się zmienia a prawo nie !każdy jest do zastąpienia !

 • Ufo - niezalogowany 2018-08-15 00:06:47

  A ja myślę że odstrzał chronionych kłopotliwych gatunków to preludium do prywatyzacji lasów !

 • gość 2018-08-15 01:39:51

  Myśliwi już w blokach gotowi do startu. Doczekać się nie mogą. Ilość wilków przyrasta im tak około 100 szt. na tydzień. Opowieści o krowach i owcach zagryzionych przez wilki ( zdziwił bym się gdyby wilki zaatakowały marchewkę lub kapustę ) mają wzmocnić presję na ministra by wydał zezwolenie na odstrzał. Wyrosła myśliwym konkurencja i ścierpieć nie mogą.

 • gość 2018-08-15 01:40:30

  Przez ostatnie kilkadziesiąt osób w Polsce zostało zagryzionych przez psy a kilkaset zostało dotkliwie pogryzione i nic nie słychać by chciano je odstrzelić. To jak to jest z tym wilkiem. Może po prostu niech rolnik ubezpieczy sobie owieczki i już.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-15 06:37:53

  Wilki są chronione i tak ma być! !!!

 • Andy - niezalogowany 2018-08-15 08:40:01

  Jeśli go potem zjedzą to niech zastrzela a jak tylko w celu zabicia to jestem przeciw

 • ParanormalWolf - niezalogowany 2018-08-15 09:23:46

  Wilki są chronione i zaatakują człowieka jeżeli są ranne, głodne , mają młode i człowiek im zagraża. Moim zdaniem wilk nie powinien być do ostrzału i tyle w tym temacie. Zresztą wszystkie te wiadomości że wilk atakuje psa i sa zdjęcia mogą być jedynie podpuchą żeby reagować na wilki i zobaczyć jakie one są złe. A tak wcale nie jest. Życzę miłego dnia.

 • Gość on 42 - niezalogowany 2018-08-15 13:35:36

  Dokarmiajcie wilki a nie najlepiej to odstrzelic.

 • Czerwony kapturek - niezalogowany 2018-08-15 15:19:08

  To wilk jest lekarzem afrykanskiego pomoru swin.To dzieki niemu bedzie rownowaga.Dzieki niemu mamy w domach czworonogi z jego genem.Dzięki niemu jesteśmy na tej planecie to on pomagał w człowiekowi.Niestety większosc bez ludzi dalej zyje czerwonym kapturkiem.(to tak jak z rekinami i filmem ,,szczeki,,)Najlepiej wybic, wymordowac ,odstrzelic to juz kiedys było.

 • Stefan Zborny 2018-08-15 20:41:54

  Wilk też musi coś jeść ... i tyle

 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 15:29:24

  Jedyny szkodnik i zagrożenie dla wszystkiego to ludzie, a jak czytam pajaca który napisze ze grzybiarz w lesie zostanie to wiadomo ze 500+

 • gość 2018-08-16 17:54:40

  "Wilk zagraża przede wszystkim dzikim zwierzętom, które stanowią jego naturalne pożywienie". Halooo! proponuję przeczytać to, co się napisało, przynajmniej raz. A poza tym o owce i inne zwierzęta pasterze dbają i chronią. I na koniec: czy problem zagryzanych saren przez spuszczane wiejskie psy został załatwiony?!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 21:12:12

  Już nie długo pseudo ekolodzy sprowadzą tu tygrysy. Niech się rozmnażają a co tam. W końcu to my mieszkamy na ich terenie. Nie sposób zrozumieć co to równowaga gatunków? . Dalej nie rozróżniają sarny od jelenia a mienią się obrońcami jelonków.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 04:56:13

  ...aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, Prezes naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje, jeszcze inni niektórzy wtykają mu szpilki, to nieludzie to WILKI !!!...

 • gość 2018-08-17 23:05:45

  "Nie sposób zrozumieć co to równowaga gatunków?" - sposób, sposób szanowny kolego. Równowaga w przyrodzie była od milionów lat i jakoś dawała sobie radę bez pomocy człowieka. Jeżeli uważasz, ze równowaga polega na sztucznym kreowaniu jej przez człowieka to gratuluję. Tym bardziej że Ci specjaliści od kreowania i regulacji to tacy leśno-kuchenni wizjonerzy. Z dużym wskazaniem na mięso w garnku. Pozdrawiam wizjonerów i gratuluję poczucia humoru. Braku rozsądku nie gratuluję tylko współczuję.

 • gość 2018-08-22 21:42:56

  Mam nadzieje że jak wilk zaatakuje bliską ci osobę na grzybobraniu to zmienisz zdanie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Tarot Numerologia Runy - Uczucia, praca, finanse, zdrowie. Oczyszczanie energetyczne Synchronizacja czakr. Zapraszam serdecznie.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"