:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wilki w Gałowie. Rozszarpane zwierzę na polu, niedaleko zabudowań

Wilki w Gałowie. Rozszarpane zwierzę na polu, niedaleko zabudowań
Temat Szczecinecki 17/11/2018 10:09

Czy wilki na dobre pojawiły się na przedmieściach Szczecinka? To, co widzicie Państwo na zdjęciach wygląda jak efekt właśnie ich polowania.

Zagryzione i niedojedzone zwierzę zostało dziś rano znalezione na polu w Gałowie, tuż obok zabudowań. Warto przypomnieć, że w 2015 roku to wilki urządziły sobie krwawą ucztę na farmie danieli właśnie koło Gałowa. W związku z szybkim rozmnażaniem się wilczych watah, być może za kilka lat nie będzie to już aż tak szokowało, jak w tej chwili.

Jeszcze dwa lata temu obecność wilków na naszych terenach szacowało się na około 200 sztuk. Pod koniec ubiegłego roku już na 500, by zacząć już w 2018 mówić o niemal 900 wilkach.
Według Wojewódzkiego Inspektora Weterynarii, największa populacja wilków występuje w Puszczy Goleniowskiej i na terenach wokół Szczecinka.

 

foto: Czytelnik. Dziękujemy bardzo.

Reklama

wilki gałowo rozszarpane zwierzę - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 11:03:37

  To jest dopiero początek ich zagrywek poczekajmy jeszcze trochę czasu. Bo na razie maja jeszcze co jeść

 • Max - niezalogowany 2018-11-17 11:27:30

  Czy ja wiem. Raczej nie wilki zwierzę zostało potracone i odlozone na pole a czas i inne leśne zwierzęta zrobily swoje

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 12:37:35

  A czy to na pewno wilki bo z tego co wiem to wcześniej były to dzikie psy.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 17:16:36

  Zostawcie dziki w spokoju - wilki same rozprawia się z afrykańskim pomorem swin, a wybijecie dziki wilki podejdą jeszcze bliżej i wybija wasze psy i koty

 • Roj - niezalogowany 2018-11-17 17:51:19

  Tylko czekać aż zaczną atakować zwierzęta gospodarskie i ludzi chodzących po lasach za grzybami. Wtedy wszyscy będą się zastanawiać co zrobić? Zalecam profilaktykę, zmniejszyć ich liczebność i w nosie mam że są pod ochroną.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 20:19:35

  To normalne że polują na dzikie zwierzęta to ich natura. Krzywdy nikomu jeszcze nie zrobiły. Bardziej należało bać by się zdziczałych psów biegających koło wiosek.

 • Endri - niezalogowany 2018-11-17 20:49:20

  Samochód walnął i kawałek uszła i zdechła wiem bo to praktycznie widziałem na drugi dzień lisy i ptaki zrobiły swoje żadne wilki

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 21:00:41

  Trzeba oglądać wiadomości i wtedy można mówić czy nie zrobiły nikomu krzywdy. Pokazywali że zaatakowały kobietę. U nas też już podchodzą niedaleko domów. Tylko patrzeć jak kogoś zaatakują. Powinni to w cholerę wybić.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 21:02:23

  Trzeba oglądać wiadomości i wtedy można mówić czy nie zrobiły nikomu krzywdy. Pokazywali że zaatakowały kobietę. U nas też już podchodzą niedaleko domów. Tylko patrzeć jak kogoś zaatakują. Powinni to w cholerę wybić.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-17 21:50:21

  Wybić puki ich będzie za dużo jak bobry teraz ich jest i wszędzie a wilki po 6. W miocie

 • Kuba - niezalogowany 2018-11-18 10:57:18

  1.wilki nie atakują ludzi 2.wilcza rodzina (średnio 5 osobników) zajmuje terytorium ok 200 km2 i nie toleruje u siebie innych wilków. 3.tam gdzie poluje się na wilki, tam częściej dochodzi do ataków na zwierzęta gospodarskie. Osłabiona wilcza rodzina wybierze łatwiejszą zdobycz. 4.myśliwi zasypują internet fake newsami, chcą wywołać strach przed wilkami i sobie do nich postrzelenia :(

 • Kasia - niezalogowany 2018-11-18 11:00:49

  Tam gdzie zadomowiły się wilki tam myśliwi powinni się wycofać. Wilki są naturalnym i bardzo ważnym elementem przyrody.

 • Kuba - niezalogowany 2018-11-18 11:04:04

  Wiedzę o wilkach należy czerpać od specjalistów (Stowarzyszenie dla Natury- Wilk) a nie słuchać bajdurzenia myśliwych.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-18 11:39:50

  Witam. Czy Są tacy co wątpia , że one tu są....widocznie na bieżąco nie czytają wiadomości lokalnych....ostatnio -Łubowo -wiele zagryzionych zwierząt, wcześniej Tarmno koło Barwic-wiele zagryzionych zwierząt...okolice Ostropola k. Barwic-widziano stado wilków, a jakieś 3 dni temu film nagrany z ambony przez Mysliwego jak się nie mylę okolice Czarnoboru - około 10szt przechadza się i bawi pod amboną... Ja nie wątpię. Strach wyjść z Dziećmi do lasu na grzyby. POZDRAWIAM

 • Gość - niezalogowany 2018-11-18 11:45:07

  Hodowle danie mozna było ogrodzić elektrycznym pastuchem. Wilki od ludzi raczej uciekają. Jeżeli upolują sarnę lub zająca, jak to robiły zawsze, to w czym problem? Myśliwi nie bedą mogli ich sobie upolować? Nie umrą z głodu. W dodatku wilk poluje na słabe osobniki, a myśliwi lubią chwalić sie najdorodniejszymi sztukami.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-18 11:55:28

  Ludzie co wy wipisujecie za brednie idźcie do lasu to się sami przekonacie. Czy są wilki czy tak jak wypisuje jakiś znawca że to dzikie psy. A może kret zamordował ta sarne bo miał jej dosyć. Takie brednie to może pisać mieszczuch który nie ma pojęcia o życiu zwierząt.

 • Batsk - niezalogowany 2018-11-18 16:22:35

  Tak wilk to łagodne i można by powiedzieć wegetariańskie zwierzę zawsze poluje tylko na chore osobniki, nie ściga swoje ofiary wywołując u nich panikę i strach, zawsze pierwsze ogłusza swoją ofiarę by ta nie cierpiała i nigdy nie zaczyna konsumowania od powłok brzusznych zawsze upewniwszy się wcześniej że obiad już na to nie patrzy, przestrzega zawsze okresów ochronnych nie zabija w wysokiej ciąży oraz nieletnie osobniki, nigdy nie atakuje zdrowych tylko czeka aż ewentualnie jakaś sztuka zachoruje następnie odbywa konsylium czy przypadkiem nie da się ją wyleczyc, bardzo lubi zwierzęta domowe i psy oraz małe dzieci posiadając. wrodzony wstręt przed jedzeniem zwierząt trzymanych przez człowieka a psy traktuje jak kuzynów ,przy dostępności pokarmu nie rozmnaża się nadmiernie i zawsze prowadzi zrównoważona gospodarkę a w sytuacjach spadku populacji swoich ofiar przechodzi na wegetarianizm łasi się do czerwonego kapturka i aportuje babci koszyk,generalnie to przemiłe zwierzę które nie wprowadza żadnego niepokoju w lesie o jest kochane przez wszystkie zwierzęta a w szczególności sarny jelenie i dziki.

 • gość 2018-11-18 20:12:29

  Wygląda jak efekt polowania wilków? Równie dobrze mogły to byś psy. Nawet efekt potrącenia przez samochód i działania lisów, krukowatych i innych zwierząt posilających się na padlinie. Kto szacuje populację wilków w tym rejonie? Wychodzi na to, że macie tam połową krajowej populacji... Co do szybkiego rozrostu watah polecam obejrzeć materiał: https://www.youtube.com/watch?v=AC5GT8xsdDY&t=2s

 • gość 2018-11-18 20:36:39

  Ludzie przejrzyjcie,czy potrzeba tragedii i ofiar śmiertelnych nieszczęsnych miłośników spacerów i grzybów byście zrozumieli jakie to niebezpieczne zwierze.P.S niedawno cała Polska ekscytowała się JEDNYM pytonem w okolicach Warszawy.

 • gość 2018-11-18 21:36:53

  Nie czarujcie mnie wiadomościami w lokalnej prasie, bo to niewiarygodne. Myśliwi chcą sobie poużywać , taki rezus nie ma gdzie kasy wydać więc na strzał do wilka przeznaczy. To mafia wśród innych kast na terenie naszego pojezierza. Systematycznie co wieczór i wcześnie rano jest polowanko , strzały oddawane z kilkuset metrów za zabudowaniami, a może mniej, nie liczę, bo mi życie miłe. Do lasu po 15 w czasie jesieni nikt się nie wybiera, bo skąd mamy wiedzieć ile wypili, zanim wsiedli do 'maszyny'. Boimy się leśnych drani, nie wilków.

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-11-19 10:11:56

  Sprywatyzować lasy i wilki staną się historią.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-19 14:17:35

  W Indiach mają tygrysy które co jakiś czas pokrywają słabszego osobnika, przeważnie emeryta, reciste

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 20:03:58

  To nie wilki to czupakabra. Dajcie juz luz z tymi wilkami od kiedy wilk atakune czlowieka bo w gorach nikt by z domu nie wychodzil

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"