:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Wizjonerskie przystanki w Szczecinku za prawie podwójną cenę

Wizjonerskie przystanki w Szczecinku za prawie podwójną cenę

Nowoczesne, aluminiowe przystanki wraz z dynamicznym systemem informacji pasażerskiej okazały się wprawdzie znacznie droższe niż początkowo zakładano, ale mimo to i tak ta obiecana przez ratusz inwestycja zostanie zrealizowana. Miasto wyłoniło wykonawcę tego zadania. Zadecydowano też o rozłożeniu przedsięwzięciu na dwa lata. Ostatecznie, 24 nowe przystanki mają się pojawić na głównych ulicach Szczecinka do końca sierpnia przyszłego roku. 


    Przypomnijmy. Projekt pod nazwą "Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku" po trzech przetargach okazał się znacznie droższy niż zakładano. Propozycje wahały się w przedziale od 3 mln 300 tys. zł do prawie 3 mln 500 tys. zł, podczas gdy przewidywany w budżecie koszt przedsięwzięcia wynieść miał 1,8 mln zł. Miasto postanowiło jednak się nie poddawać i ogłosiło czwarty przetarg. Oferta, jaka wpłynęła, opiewała na kwotę 3 mln 99 tys. zł. Ratusz uznał, że taka suma jest do zaakceptowania i nie stanowi przeszkody, by to zadanie mogło zostać zrealizowane. 


    - Wielokrotnie zmienialiśmy zakresy tego zadania, aby montaż finansowy był dla nas możliwy – ujawnił w programie samorządowym UM, nagranym w TV Zachód zastępca burmistrza Daniel Rak. – Na terenie miasta wybudowane zostaną 24 wiaty w systemie zaprojektuj i wybuduj. Koncepcje konstrukcyjne mają spłynąć do nas do 17 sierpnia. 9 przystanków przy drogach powiatowych ma powstać do 10 grudnia, zaś całość zadania zakończy się 30 sierpnia 2019 roku. 


Miasto otrzyma na to zadanie dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1,525 mln zł. 
Przystanki mają się znaleźć przy najważniejszych ulicach Szczecinka, w 26 lokalizacjach: na ul. Pilskiej (obok Urzędu Gminy), na ul. Cieślaka (przy cmentarzu, naprzeciwko cmentarza, przy stacji Statoil), na ul. Słowiańskiej (przy ZS STO), na ul. Szczecińskiej (przy ZS nr 1), na ul. Kołobrzeskiej (przy Bricomarche), na ul. Staszica, Kościuszki, Lipowej, Wyszyńskiego, Jana Pawła II (m.in. przy Urzędzie Miasta), Warcisława IV, Powstańców Wlkp., Ordona, Mierosławskiego, a także na ul. Dworcowej i Koszalińskiej.
Na przystankach mają się znajdować m.in. monitory interaktywne, funkcjonujące w ramach dynamicznego systemu informacji pasażerskiej, a także monitory, na których będą wyświetlane informacje miejskie (kino, basen, muzeum i inne atrakcje). Oprócz tego wiaty mają być wyposażone w kamery monitoringu, gniazda USB oraz oświetlenie led wraz z automatycznie sterowanymi wyłącznikami zmierzchowymi.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


przystanek aluminiowy system informacji pasażerskiej ratusz inwestycja wykonawca miasto ulice szczecinka - komentarze opinie

 • Gośćr - niezalogowany 2018-07-06 07:45:11

  Wandale już się cieszą. Chyba że koło przystanku jeden posterunek

 • gość 2018-07-06 08:02:56

  Fanaberia. PS. Czy ktoś z ramienia KM jest w stanie podać statystyki korzystania mieszkańców z autobusów? Najczęściej można zaobserwować że powietrze jest wożone.

 • gość 2018-07-06 08:18:55

  Kto wykonawcom? Kooperacja spółki X z Comdrewem po raz kolejeny? Trzeba wyprowadzić trochę kasy przed przegranymi wyborami?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 10:22:04

  Wszędzie tyle kosztują, czy tylko w Kronocinku taka drożyzna ??? - przystanki, plac za 6 baniek, zamkopodobny twór za 10 baniek

 • gość 2018-07-06 13:18:19

  Wszystko po to żeby wydać niepotrzebnie kasę. Tak jak na plac koncertowy na Zachodzie na którym jest jedna impreza w roku. Naprawdę nie ma większych potrzeb w naszym mieście.

 • gość1 - niezalogowany 2018-07-06 14:40:28

  A pod Szczecinkiem jest firma GOLTMAR.PL która projektuje i buduje estetyczne wiaty przystankowe i rowerowe oraz ławki.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 16:39:32

  Insze są na stronie : wiaty.net

 • gość 2018-07-09 08:09:44

  Taki fajny przystanek na zdjęciu obok netto.... A patrząc dalej to jakiś tydzień temu powstał super śmietnik przez który widać jak śmieci aż wyłażą... Wg mnie nie ważne czy ten przystanek będzie super hiper świetnie wyglądał, jak patrząc na niego i tak będę widział śmietnik z ściankami z siatki z którego aż "się wylewa"...

 • gość 2018-07-18 19:41:46

  Ani monitoring, ani uprawnione służby mundurowe nie są w stanie zlikwidować ludzkiej głupoty, nie moje to niszczymy. Ponadto brak jakiejkolwiek reakcji społecznej pozwala na swobodę dla wandali. Koszt postawienia przystanku jest bez znaczenia, czy to za 20 tyś. czy za 100 tys. za 1 szt. na dewastacje nie ma rady.

Dodajesz jako: Zaloguj się