:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C lekkie zachmurzenie

Wody w ręce samorządów. Nasza posłanka złożyła ważną poprawkę

Jezioro Trzesiecko

Trwają prace nad ustanowieniem nowego prawa wodnego. To ważna ustawa – ustanawia nowe regulacje w sposobie zarządzania zasobami wodnymi; ma również umożliwić przyspieszenie wydatkowania pieniędzy w bieżącej perspektywie unijnej.

Pierwsze czytanie projektu ustawy miało miejsce 25 maja. Wtedy w Sejmie głos zabrała posłanka ze Szczecinka, Małgorzata Golińska (PiS). Pani poseł dopytywała m.in. o ewentualne podwyżki cen wody oraz o to, czy nowe przepisy umożliwią przekazywanie w pierwszej kolejności samorządom odpowiedzialności za jeziora. Pisaliśmy o tym tutaj: https://szczecinek.com/artykul/o-ile-podrozeje-woda/241532 .

W trakcie trwającego w środę (14.06) posiedzenia podkomisji do spraw rządowego projektu ustawy – Prawo wodne Małgorzata Golińska złożyła ważną poprawkę. Co istotne, jej wniosek podkomisja przyjęła jednogłośnie.

Wspomniana poprawka dotyczyła właśnie rzeczonego przekazywania praw do wód śródlądowych samorządom.

- Ten zapis to odpowiedź na głosy i wędkarzy, i samorządowców w sprawie m.in. złego nadzoru nad zagospodarowaniem jezior i wynikających z tego negatywnych skutków. W związku z tym dwukrotnie - również na posiedzeniu wyjazdowym w Szczecinku, z mojej inicjatywy, zebrała się sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego

– informuje na swoim profilu FB Małgorzata Golińska.

Odzew w związku z pojawieniem się tej informacji był pozytywny. Są już także pierwsze komentarze. Takie rozwiązanie popiera m.in. burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski: - Brawo. Wreszcie będziemy zarządzać tym, co naprawdę gminne, co powinno należeć mieszkańcom, a nie prywaciarzom, którym liczy się tylko interes. Nam liczy się udostępnianie jezior wędkarzom, turystom, nie rabusiom... – zauważył Paweł Mikołajewski.

Przypomnijmy. Z przypadkiem zaciekłej walki o prawa do jeziora mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, kiedy o dzierżawę Wielimia ubiegały się Gmina Szczecinek i prywatny podmiot. Ostatecznie dzierżawa Wielimia na 30 lat została powierzona prywatnemu przedsiębiorcy. Wędkarskie środowisko z takiej decyzji nie kryło swojego niezadowolenia. Można o tym przeczytać tutaj: https://szczecinek.com/artykul/wielimie-idzie-w-rece/203645 .


małgorzata golińska, prawo wodne - komentarze opinie

 • gość 2017-06-16 07:15:33

  Popieram.

 • gość 2017-06-16 11:19:36

  Wpierw komisja z większością PiS-u popełniła babola, by posłanka z PiS-u wniosła ważną poprawkę. Normalnie zara zapieję z zachwytu.

 • gość 2017-06-16 14:32:46

  No wreszcie skończy się złodziejstwo prywaciarza .

 • gość 2017-06-16 15:38:41

  Brawo Jezioro Wielimie dla gminy nie dla rybaka. Popieram działania Pani poseł za PO mamy to co mamy w tej chwili.

 • Gość - niezalogowany 2017-06-16 23:52:21

  BrAWiso oddali wielim kraczykowni teraz jeszcz rybe wymeczona sprzadaja na patelni na kolo ogolniaka na pomoScie brawo

Dodajesz jako: Zaloguj się