:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Wojewoda wręczał medale nauczycielom

W środę, 30 października w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyła się uroczystość, podczas której nauczycielom ze szkół powiatowych wręczone zostały najwyższe wyróżnienia państwowe i resortowe. Spotkanie rozpoczęło się uczczeniem minutą ciszy śmierci pierwszego premiera Tadeusza Mazowieckiego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wszystkim wyróżnionym wręczone zostały odznaczenia państwowe nadawane nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom oraz pracownikom oświaty w uznaniu za ich zasługi, działalność i pracę na rzecz dzieci i młodzieży. W trzech powiatach: świdwińskim, drawskim i szczecineckim odznaczono łącznie 18 osób. 

W uroczystości udział wzięli radni Rady Powiatu, członkowie zarządu Powiatu Szczecineckiego oraz przedstawiciele placówek oświatowych oraz m.in. Wojewoda Zachodniopomorski Ryszard Mićko, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Krzysztof Rębowski i poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko, którzy złożyli wszystkim odznaczonym gratulacje oraz wyrazy uznania.

- Wy jesteście tymi, którzy kształtują tych młodych ludzi. Rozbudzacie w nich chęć poznania świata, chęć rozwijania się, a jednocześnie pokazujecie im, jak należy żyć. To zadanie jest bardzo ważne i odpowiedzialne – powiedział Wojewoda Zachodniopomorski Ryszard Mićko. - Dziękuję wam bardzo serdecznie drodzy pedagodzy i nauczyciele za wasze zaangażowanie i za wysiłek, który wkładacie w swoją pracę. Niech ta dzisiejsza uroczystość i te odznaczenia będą wyrazem naszej wdzięczności za wasz trud codzienny. 

Podczas uroczystości Srebrnym Krzyż Zasługi odznaczona została Grażyna Maria Latos, nauczyciel SP w Czaplinku. Brązowy Krzyż Zasługi wręczony został Renacie Danucie Litwin-Kizielewicz z I LO w Szczecinku. Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymali: Krzysztof Łangowski (pedagog w ZS nr 6 w Szczecinku), Bożena Janina Niedziałek (główny księgowy SP nr 1 w Świdwinie), Leszek Pawelski (nauczyciel Gimn. nr 1), Krystyna Romacka (nauczyciel I LO), Maria Jolanta Schulz (dyrektor ZS nr 2) oraz Ryszard Sobczak (dozorca ZS nr 3). Tego dnia Srebrne Medale za Długoletnią Służbę odebrali: Alicja Berć (pedagog szkolny Gimn. nr 1), Anna Łysiak (nauczyciel I LO), Halina Zofia Michna (nauczyciel SP nr 1 w Świdwinie), Lena Pawlikowska-Bukowska (nauczyciel SP nr 6) i Piotr Zbigniew Skoczylas (nauczyciel Gimn. nr 1). Podczas uroczystości wręczone zostały również Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Otrzymali je: Barbara Beata Jarocińska (nauczyciel Gimn. nr 1), Lucyna Maria Kosińska (nauczyciel Gimn. nr 1), Katarzyna Anna Kosmala (nauczyciel SP nr 1 w Świdwinie), Barbara Stanisława Morawska (nauczyciel Gimn. nr 1) oraz Mariola Skoczylas (nauczyciel SP nr 1 w Świdwinie). (mg) 

 

 

Wojewoda wręczał medale nauczycielom komentarze opinie

  • Kontika - niezalogowany 2013-10-30 17:21:35

    I tak od nowa: apele, poczty sztandarowe, medale, odznaczenia, przemowy, delegacje, składanie kwiatów, prezydium, kolegium, przecinanie wstęgi na pięć par rąk - a na koniec BIDA. Ludzie naprawdę mają to gdzieś. Wielki Szacunek dla pedagogów za wyniki, ale z tymi medalami to dla mnie jakaś porażka. Ps. Czytałam, że organizacja wędkarzy rozdaje jakieś medale, czy też dyplomy, organizacji rybaków... :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com