:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wojna na basenie i o basen. A może chodzi o fotel prezesa?

basen, Wojna basenie basen może chodzi fotel prezesa - zdjęcie, fotografia
Temat Szczecinecki 22/09/2014 17:01

Dziś (poniedziałek 22.09) na szczecineckim basenie odbyła się konferencja prasowa prezesa spółki AQUA TUR Roberta Duszyńskiego poświęcona kolejnemu "wydaniu" eskalacji konfliktu pomiędzy nim a prezesem Miejskiego Klubu Pływackiego Kamilem Biegańskim.

    Konferencja, na którą szef basenu zaprosił przedstawicieli lokalnych mediów, rozpoczęła sie dość osobliwie. Na salę, w której zebrali się dziennikarze wkroczył K. Biegański i oświadczył, że jest w posiadaniu zdjęć mających pokazywać "prawdziwe oblicze basenu", czyli panujący w nim nieporządek oraz zaprezentował listę z zebranymi podpisami (jeden tysiąc. Podpisy zbierali... pływacy MKP i ich rodzice - dop. red.) za odwołaniem ze stanowiska prezesa Duszyńskiego. Po chwilowej przepychance słownej, Kamil Biegański usłyszał, że na konferencję nie został zaproszony i poproszony został o opuszczenie sali, co też uczynił.  

    Konferencja dotyczyła zarzutów kierowanych przez szefa MKP pod adresem prezesa basenu. R. Duszyński odparł wszelkie zarzuty i zapowiedział, że wystąpi na drogę sądową w celu ochrony dobrego imienia spółki i swojego. Dotyczy to również obraźliwych wpisów na jednym z lokalnych portali internetowych.

    - Kancelaria prawna już nad tym zagadnieniem pracuje. Nie dopuszczę do tego, by ktoś obrażał mnie, moją rodzinę, pracowników basenu, a do tego ich zastraszał - powiedział "Tematowi" prezes Duszyński. 

    Prezes i kierownik techniczny basenu Edmund Podolak odpierali zarzuty K. Biegańskiego, jakoby na basenie panował nieporządek. 

    - Potwierdziły to wyniki badań przeprowadzonych przez szczecinecki Sanepid. Epidemiolodzy mieli zastrzeżenia do stanu technicznego zjeżdżalni, ale wszystkie usterki zostały niemal natychmiast usunięte. Chodziło m.in. o naloty rdzy. To nic nadzwyczajnego w miejscu gdzie jest woda, duża wilgoć i wysoka temperatura. Zjeżdżalnia jest już dostępna dla dzieci - odpierał zarzuty technik basenu. 

    - Sanepid nie potwierdził żadnych zarzutów artykułowanych przez pana Biegańskiego, a przedstawianych na "wstrząsających" zdjęciach, poza zjeżdżalnią i to w innym zupełnie miejscu. Występowały tam niewielkie ślady rdzy - mówił z kolei prezes Duszyński. - Dwie tezy, które p. Biegański artykułuje w mediach to teza o niszczeniu w Szczecinku sportu dzieci i młodzieży i brak współpracy z klubami. To absolutnie nieprawda. Do tego Biegański próbuje podzielić środowisko dzieci trenujących w różnych klubach sportowych. Druga teza p. Biegańskiego to zarzuty, że na basenie panuje zagrożenie życia i zdrowia jego użytkowników. Gdyby ta teza się potwierdziła, to p. Biegański byłby za ten proceder współodpowiedzialny, ponieważ już od wielu lat prowadzi na basenie naukę pływania, prowadzi klub sportowy i przyprowadza dzieci do tak "niebezpiecznego" środowiska. Mówi przy tym o wieloletnich zaniedbaniach ilustrując to na wspominanych "wstrząsających " zdjęciach.

    W tym miejscu prezes Duszyński zaprezentował zdjęcie "basenowego potwora", czyli... muchy w dużym powiększeniu. - To zdjęcie zostało zrobione dziś przed konferencją. Zdjęcia p. Biegańskiego są manipulowane w ten właśnie sposób - dodał prezes.

    Z kolei E. Podolak jeszcze raz potwierdził, że: - Basen co miesiąc jest badany przez Sanepid. Nie mamy tutaj żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia. 

 

    Prezes Duszyński odniósł sie również do innych zarzutów artykułowanych pod swoim adresem i jego podwładnych. - Nieprawdą jest, że w sprawach finansowych są jakieś nieprawidłowości. Nieprawdą jest również to, że zatrudniam na basenie członków swojej rodziny - mówił m.in. R. Duszyński. (sw)      

Reklama

Wojna na basenie i o basen. A może chodzi o fotel prezesa? komentarze opinie

 • autochton - niezalogowany 2014-09-22 19:23:38

  Panie Bieganski, moze troche honoru..... 

 • awax - niezalogowany 2014-09-22 20:39:34

  Witam Nie znam szczegółów opisywanego konfliktu,jednak o kompetencjach prezesa miałem okazję się przekonać. Na basenie zainstalowane są pompy ciepła zawierające duże ilości niebezpiecznych czynników chłodniczych. Urządzenia te wymagają posiadania kart urzadzeń oraz wykonywania czynności konserwacyjnych oraz prób szczelności co najmniej dwa razy w roku. Nie wiem czy i przez kogo takie prace są wykonywane,jednak w odpowiedzi na złożona oferte otrzymałem podpisane przez prezesa pismo,że "czynnikiem roboczym jest glikol" i nie ma potrzeby takich prób szczelności. Dla mnie to wystarczyło,Pan prezes nie miał pojecia z zagrozeń i obowiązków użytkownika takowych URZĄDZEŃ CHŁODNICZYCH w systemach klimatyzacji. Dziwi mnie również brak zainteresowania moja propozycją BEZPŁATNEGO wykonania pomiaru współczynnika COP określającego czy naprawdę są to urządzenia  oszczędzające energię.Może okazałoby się,że cała ta propaganda stosowania OZE jako super oszczędnych legła by w gruzach? Oczywiście,prezes nie musi posiadać merytorycznej wiedzy na ten temat,ale ma obowiązek posiłkować się wiedza profesjonalistów.

 • magdastasiewicz - niezalogowany 2014-09-22 21:42:36

  Czynsz za 22 zł za metr kwadratowy powierzchni pod siłownie(na mieście najmniej 40 zł). Spółka wydaje prawie 200 tyś. na remont. Najemca Prezes Klubu Triathlon. Chyba mieszkańcy podpisując petycje pod odwołaniem prezesa basenu się nie mylili.  A od kiedy to spółka sprzedaje miejsca noclegowe? Ciekawe czy ma to zarejestrowane a gdzie bhp i pporz. Znowu pan robert obraża inteligencje mieszkańców Szczecinka

 • LechSzczecinek - niezalogowany 2014-09-22 21:50:09

  Witam Nie znam szczegółów opisywanego konfliktu,jednak o kompetencjach prezesa miałem okazję się przekonać. Na basenie zainstalowane są pompy ciepła zawierające duże ilości niebezpiecznych czynników chłodniczych. Urządzenia te wymagają posiadania kart urzadzeń oraz wykonywania czynności konserwacyjnych oraz prób szczelności co najmniej dwa razy w roku. Nie wiem czy i przez kogo takie prace są wykonywane,jednak w odpowiedzi na złożona oferte otrzymałem podpisane przez prezesa pismo,że "czynnikiem roboczym jest glikol" i nie ma potrzeby takich prób szczelności. Dla mnie to wystarczyło,Pan prezes nie miał pojecia z zagrozeń i obowiązków użytkownika takowych URZĄDZEŃ CHŁODNICZYCH w systemach klimatyzacji. Dziwi mnie również brak zainteresowania moja propozycją BEZPŁATNEGO wykonania pomiaru współczynnika COP określającego czy naprawdę są to urządzenia  oszczędzające energię.Może okazałoby się,że cała ta propaganda stosowania OZE jako super oszczędnych legła by w gruzach? Oczywiście,prezes nie musi posiadać merytorycznej wiedzy na ten temat,ale ma obowiązek posiłkować się wiedza profesjonalistów. Za to o czym Pan pisze odpowiada Pan P. i On dostarcza pisma na ręce prezesa do podpisania. A pompy ciepła nie działają i nie są uruchamiane bo są "nieekonomiczne". 

 • zaster - niezalogowany 2014-09-23 15:36:26

  Niech "awax" się zdecyduje: czy jest "awax" czy "LechSzczecinek"

 • hatorhator - niezalogowany 2014-09-24 08:12:39

  Prezes zachował się nie ładnie, gdyż mógł zaprosić na konferencję poza wybrańcami dodatkowo Pana B.  Wówczas mielibyśmy otwartą dyskusję a nie zaściankowe opinie. 

 • zaster - niezalogowany 2014-09-24 23:37:37

  Konfefencja prasowa z panem "B" miałaby charakter zwykłej pyskówki. Pan "B" musi nauczyć się merytorycznej dyskusji. Zanim  tego się nie nauczy, jest zwykłym awanturnikiem (nawet, gdyby miał rację).

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"