:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Wolontariusz Roku 2017 w Szczecinku. Kto nim zostanie? (lista nominowanych)

Wolontariusz Roku 2017 w Szczecinku. Kto nim zostanie?

Zbliża się podsumowanie dorocznego, szczecineckiego konkursu – Wolontariusz Roku. Znane są już nominacje, a zwycięzców tegorocznej edycji plebiscytu poznamy za kilka dni. Kto zostanie Wolontariuszem Roku 2017?


Przypomnijmy. Konkurs ma na celu uhonorowanie osób, które poświęcają swój czas na rzecz innych. Tak samo jak poprzednio, w plebiscycie mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak szczecineckie organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze współpracujące z wolontariuszami. W ramach konkursu mogą być też zgłaszani wolontariusze oraz organizatorzy wolontariatu, działający w obszarach: pomoc społeczna i ochrona zdrowia, edukacja, sport i kultura, rozwój lokalny i demokracja, ekologia, a także wolontariat pracowniczy. 
W tym roku Kapituła Konkursu w składzie: Małgorzata Bała, Dorota Patkowska, Ks. Marek Mackiw, Maciej Grunt, Ryszard Bańka rozpatrzyła 11 konkursowych nominacji do tytułu „Wolontariusza Roku”. Nominacje złożyło 9 organizatorów wolontariatu.  
Wśród nominowanych wolontariuszy znaleźli się: Aleksandra Ziemińska (Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Szczecinku), Ewa Czech (Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet), Czesława Grzesińska (Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet), Natalia Warzyńska (ZS nr 1 im. KEN), Weronika Kniaź (ZS nr 1 im. KEN), Rozalia Sajko (13 Czarny Szczep – ZHP Szczecinek), Adam Szkudlarek (Fundusz Tratwa Szczecinek), Zofia Marek (MOPS Szczecinek), Łukasz Spryszyński (Szczecinecka Grupa Motocyklowa), Krzysztof Stypa (I Samodzielna Drużyna Harcerska Delta – ZHP Szczecinek), Jędrzej Gliszczyński (Szkoła Podstawowa nr 5). 
Zaś wśród organizacji zgłoszonych do wyróżnienia w ramach konkursu są: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Szczecinku, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, ZS nr 1 im. KEN, 13 Czarny Szczep – ZHP Szczecinek, MOPS Szczecinek, Szczecinecka Grupa Motocyklowa, I Samodzielna Drużyna Harcerska Delta - ZHP Szczecinek, Foodsharing Polska – Jadłodzielnia Szczecinek.
Warto nadmienić, że coroczna gala, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu, odbędzie się 7 grudnia w szczecineckim ratuszu. W tym samym czasie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną „Zakręceni dla społeczności", na której zostaną zaprezentowane zdjęcia z działań społecznych szczecineckich organizacji, grup i inicjatyw. Wystawa będzie dostępna od 8 grudnia na dziedzińcu Urzędu Miasta. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wolontariusz roku szczecinek 2017 ratusz nominowani - komentarze opinie

 • gość 2017-12-01 20:02:13

  Chyba bym zagłosowała na motocyklistów .... za zbiórkę krwi- to przede wszystkim , ale za inne rzeczy też - nie chwalą się chłopaki , ale sporo dobrych rzeczy robią .

 • rodzic - niezalogowany 2017-12-01 21:52:24

  Krzychu Stypa robi dla dzieciaków naprawdę kawał dobrej roboty i powinno się go docenić za prawdziwe zaangażowanie i poważne podejście do sprawy wolontariatu

 • gość 2017-12-02 00:38:03

  a co tam robi w jury towarzysz sekretarz PZPR z PKP ?

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 09:05:30

  Teraz jest redaktorem radia koszalin i tv zachód, więc pewnie z tego względu . Szczcineckie wydarzenia nie są mu obce i z tego towarzystwa jest najlepszym obserwatorem lokalnego wolontariatu z racji nawet robionych materiałów.

 • gość 2017-12-03 20:24:36

  A dlaczego wśród nominowanych osób nie ma Pana Cezarego Sierzputowskiego? To jest człowiek - instytucja. Czas docenić jego ogromny wkład w pomoc dla najbardziej potrzebujących.

 • gość 2017-12-06 11:57:04

  Niestety nikt go nie nominował. To jest własnie smutne, że mamy tylu wspaniałych wolontariuszy a mało kto pomyśli o ich zgłoszeniu. Raptem 9 organizacji o tym pomyślało

Dodajesz jako: Zaloguj się