:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

WOŚP w Szczecinku. Na co zbierano pieniądze?

Już wiadomo, ile pieniędzy udało się zebrać podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku. W czasie trwania wielkiej niedzielnej (14.01) zbiórki szczecineckim wolontariuszom udało się zebrać ponad 66 tys. zł. Już wiadomo, że łącznie w całym kraju zebrano przeszło 81 mln zł.      Na co fundacja przeznaczy zebraną kwotę i jaki sprzęt dzięki Jerzemu Owsiakowi trafi do szczecineckiego szpitala? Jak dotąd z 25 finałów WOŚP do szpitala w Szczecinku, a konkretnie na pododdział neonatologiczny, fundacja zakupiła sprzęt o wartości 248 010,00 zł. 


Wśród aparatury, która została przekazana do Szczecinka, znalazły się: inkubator podstawowy, infuzyjna pompa strzykawkowa, oxymetr, urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, inkubator zamknięty do opieki podstawowej, wkładki uszne, końcówki do sondy zewnętrznej, terminal do przesyłania danych, urządzenie do screeningowego badania słuchu, miernik bilirubiny, lampa do fototerapii, stanowisko do resuscytacji noworodków, zestaw do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków „Iinfant Flow” oraz kardiomonitor. Ostatnie dwa finały zaowocowały natomiast przekazaniem urządzenia do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka z zastosowaniem kaniul nosowych „Precision Flow” oraz komputer Lenovo S510.
Niewielka część sprzętu o wartości 6 812,43 zł trafiła też do Działu Pomocy Doraźnej. Były to takie urządzenia, jak: laryngoskop z kompletem łyżek, 2 zestawy kołnierzy ortopedycznych z torbą, resuscytator mechaniczny i ssak „Twin Pump”, deska ortopedyczna – 2 szt., unieruchomienie głowy - 2 szt., nosze - 1 szt. oraz unieruchomienie pediatryczne - 2 szt. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wośp szczecinek 2018 zbiórka szpital pieniądze sprzęt - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się