:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Wpadło siedmiu pijanych kierowców. Za mało

Wpadło siedmiu pijanych kierowców. Za mało

Jak wyglądają ludzkie reakcje, kiedy w organizmie krążą ponad dwa promile alkoholu? Zwykle takiej dawce spożytych napojów wyskokowych towarzyszą zaburzenia mowy, wyraźne spowolnienie i zaburzenia równowagi. Przy ponad 2 promilach trudno mówić o jakimkolwiek prawidłowym samodzielnym działaniu, nie ma też mowy o wykonywaniu skoordynowanych ruchów. Człowiek z dwoma promilami zwykle ma problem z ustaniem, chwieje się i przewraca. Ciężko sobie wyobrazić, że siada za kierownicą auta, ciągnika czy jednośladu. 


A jednak… Nie ma tygodnia, w którym byśmy nie informowali o kolejnych przypadkach zatrzymanych, nietrzeźwych kierowców. Niemal za każdym razem tzw. niechlubny rekord to 2-3 promile alkoholu w organizmie. Ten tydzień jest podobny. W policyjnym raporcie nie zabrakło przypadków kierowców, którzy wprawdzie mieli problem z utrzymaniem równowagi, ale za to świetnie czuli się jako kierowcy.
- W minionym tygodniu szczecineccy policjanci zatrzymali aż 7 pijanych kierowców – informuje nas sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. – To 5 nietrzeźwych rowerzystów, jeden kierowca ciągnika i jeden – samochodu osobowego.
- W tym tygodniu niechlubny rekord należał do 43-letniego mieszkańca Gminy Szczecinek – dodaje nasza rozmówczyni. – Mężczyzna, który poruszał się rowerem, w chwili kontroli miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podobnie było w przypadku innego, niechlubnego rekordzisty. Również na terenie Gminy Szczecinek zatrzymany został 45-letni kierowca ciągnika. On także miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Obaj mężczyźni mieli już wcześniej aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. O losie każdego z nich zadecyduje teraz sąd. 


pijany kierowca promile policja - komentarze opinie

 • F 16 - niezalogowany 2017-09-13 20:20:22

  Alkohol? A co to takiego? Gdzie oni to paskudztwo nabyli? Do paki za sprzedaż, spożywanie, jazdę i używanie!

 • gość 2017-09-13 22:03:06

  To są właśnie policyjne statystyki.Na 7 złapanych 5 to kolarze.A czym różni się Niemiec,który może jechać mając 0,5 od Polaka który z taką "dawką" jest przestępcą.I niech Policja na obwodnicy swoim "poprawianiem bezpieczeństwa" nie stwarza dodatkowych problemów.Od razu jest korek od ronda do ronda i skutecznie zasłaniają widoczność wyjeżdżającym z ul 1 maja od strony torów.

 • gość 2017-09-14 08:30:12

  zgadza się GOŚĆ - Niemcy pukają się w czoło będąc w naszym kraju.Pracuję z Niemcami w Szczecinku (prawdziwymi Niemcami) - każdy pije i każdy pali -tak więc bajki,że Polacy piją na umór mówią tylko Ci co nie byli w Europie.Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2017-09-14 10:59:09

  Korek się robi bo lokalna gawiedź jeździ jak cioty. Sraczka i strach w oczach jak ktos mrugnie długimi i zamiast 50-60 to jadą 35 "tak na wszelki wypadek" hahahah.

Dodajesz jako: Zaloguj się