:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Wraca sprawa budowy giga kompleksu piłkarskiego na Świątkach

Czy w Szczecinku, a konkretnie na Świątkach powstanie jeden z największych w Europie ośrodków sportowych? Taki jest plan. Zgodnie z koncepcją właśnie na terenie Świątek ma powstać kompleks kilkunastu boisk treningowych. Inwestycja przewiduje także powstanie hali sportowej, jak również obiektów przeznaczonych na cele turystyczne wraz z całą infrastrukturą. 

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Arkadiusz Gumieńczuk. W ubiegłym roku radni powiatowi zgodzili się, by teren, na którym kompleks miałby powstać, wydzierżawić bezprzetargowo inwestorowi na 15 lat. Na najbliższej sesji Rady Powiatu zapadnie decyzja, by działki te jednak sprzedać. 

Chęć kupna nieruchomości wyraził inwestor, który terenu nie chce już dzierżawić. Co na to powiat? O tym, że nieruchomość może zostać w przyszłości wystawiona na sprzedać poinformował już w ubiegłym roku starosta Krzysztof Lis. - Chodzi o 35 ha, które są w posiadaniu naszego samorządu – zaznaczył we wcześniejszej rozmowie z „Tematem” starosta. - Wyraziliśmy akceptację i zgodę, aby te grunty zostały wydzierżawione dla przedsięwzięcia centrum piłkarskie, które będzie realizował pan Arkadiusz Gumieńczuk. Szacuję, że w perspektywie trzech lat powiat z tytułu zbycia tych nieruchomości powinien uzyskać kwotę nawet 8 mln zł. 

Wizualizacja: Trawnik

 


Wraca sprawa budowy giga kompleksu piłkarskiego na Świątkach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com