:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Wspólne sadzenie lasu. Dla szczecineckich leśników to już tradycja (wideo)

Dla szczecineckich leśników to już tradycja. Na Święto Lasu wraz z zaproszonymi gośćmi w okolicy Szczecinka sadzony jest las. Tak było i w tym roku. Na terenie Leśnictwa Spore w miejscu usuniętego posuszu posadzono kilkadziesiąt młodych buków i świerków. W wydarzeniu tym, jak zawsze uczestniczyli zarówno leśnicy, jak i reprezentanci instytucji samorządowych. Tym razem jednak, w porównaniu do ubiegłorocznej akcji, liczba uczestników tego symbolicznego wydarzenia była wyraźnie mniejsza. 

Na początku przywitał wszystkich Janusz Rautszko, nadleśniczy Nadleśnictwa Szczecinek. Nadleśniczy przypomniał krótko historię Święta Lasu, zaznaczył także, że idea sadzenia drzew zapoczątkowania przez prezydenta Ignacego Mościckiego kontynuowana jest również w szczecineckich lasach. Potem na krótko głos zabrali pozostali gospodarze przedsięwzięcia: nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Sławomir Cichoń oraz zastępca dyrektora RDLP Tomasz Skowronek. Wszyscy zwrócili uwagę, że takie symboliczne sadzenia lasu przypominają, co leśnicy robią na co dzień.  

- Takie wydarzenia organizujemy cyklicznie. A przykład idzie z góry – dodał Marek Stasiuk rzecznik prasowy szczecineckich leśników. – Powinniśmy być wrażliwi na to, by dbać o nasz lasy. Każdy w lesie powinien czuć się bezpiecznie i przestrzegać określonych zasad. 

- Kampania, która realizowana jest przez naszych leśników ma wymiar czysto społeczny. Wszyscy jej uczestnicy pokazują, jak ważne jest to, by las był odnawiany. Warto podkreślić, że nie tylko w Szczecinku sadzone są drzewa. Co roku w całym kraju leśnicy sadzą w sumie około 500 mln drzew.

Wspólne sadzenie lasu. Dla szczecineckich leśników to już tradycja (wideo) komentarze opinie

  • Kormoran - niezalogowany 2016-04-12 16:52:24

    Gdzie te instytucje samorządowe .przecież poza  chyba dwoma osobami z gminy wiejskiej Szczecinek nie widać było ich więcej..a gdzie powiat, miasto .Czyżby polityka wkroczyła już nawet nie tylko do  podziału stołków ale  nawet unikania spotkania nawet w lesie.

  • Zico - niezalogowany 2016-04-12 20:55:24

    Z Miasta są osoby sztuk 3 na zdjęciach. Dwóch Panów W. i Pani M. A Pan w garniaku to nie Prezes MEC?

Dodajesz jako: Zaloguj się