:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Wstęga przecięta, oddziały poświęcone. Modernizacja w szczecineckim szpitalu dobiegła końca

Aktualności, Wstęga przecięta oddziały poświęcone Modernizacja szczecineckim szpitalu dobiegła końca - zdjęcie, fotografia

Modernizacja SOR-u, OIOM-u oraz Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu w Szczecinku po wielu miesiącach wreszcie dobiegła końca. W poniedziałek (13.02) miało miejsce oficjalne i zarazem uroczyste otwarcie nowych, wyremontowanych oddziałów. Były okolicznościowe przemówienia, symboliczne przecinanie wstęgi i poświęcenie bajkowego, dziecięcego oddziału.

W wydarzeniu wzięli udział właściciele spółki – burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, starosta Krzysztof Lis, członkowie zarządu, prezes Radosław Niemiec, ordynatorzy oddziałów i przedstawiciele pracujących w szpitalu lekarzy, jak również posłanka Małgorzata Golińska, dzięki której inwestycja otrzymała dofinansowanie z rezerwy Ministerstwa Finansów.

 

Przypomnijmy. Całkowita wartość trwającego 7 miesięcy zadania, polegającego na modernizacji szpitalnych oddziałów i zakupie sprzętu na SOR, OIOM i oddział pediatryczny, to 6,6 mln zł. Z tego 3,2 mln zł pochodziły z dotacji z budżetu państwa, 3,1 mln zł – to środki własne powiatu. Do inwestycji dołożyło się też miasto, przekazując na ten cel 200 tys. zł. Dodatkowo meble na oddziale pediatrycznym zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby małych pacjentów i wykonane z płyty ufundowanej przez firmę Kronospan. Cała inwestycja była nie tylko dużym wyzwaniem finansowym, ale także logistycznym. Warto przypomnieć, że prace na oddziałach musiały przebiegać w taki sposób, by nie zostały zaburzone procedury związane z przyjmowaniem pacjentów.

Podkreślił to starosta Krzysztof Lis: - Cały proces inwestycyjny trwał w trakcie przyjmowania pacjentów. Była to bardzo skomplikowana sprawa. W tym miejscu wszystkim lekarzom i ordynatorom chciałbym bardzo podziękować za cierpliwość. Takie działanie bowiem nie pozbawiło nas kontraktu z NFZ. To na pewno ogromny sukces. 

- Myśmy wiele lat temu podjęliśmy bardzo odważną decyzję. Stworzyliśmy nieoficjalne szczecineckie konsorcjum zdrowia – zaznaczył z kolei burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Z jednej strony inwestowaliśmy w rozbudowę, a z drugiej zyskaliśmy sojuszników w prywatnych inwestorach. To, co się wydarzyło w ciągu ostatnich lat, jest po prostu niesamowite. Nie sądziłem, że doczekam takiego momentu, że będę mógł tutaj być z państwem w tak nowoczesnym szpitalu, jakim stał się Szpital w Szczecinku. Cały czas współpracujemy ze starostą. Bez tej wieloletniej współpracy nie byłoby takiego szpitala jak teraz. 

Wstęga przecięta, oddziały poświęcone. Modernizacja w szczecineckim szpitalu dobiegła końca from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

Burmistrz odniósł się jeszcze do planowej reformy służby zdrowia. Jak podkreślił wciąż jest wiele niewiadomych, a sama reforma może wpłynąć niekorzystnie na dalsze funkcjonowanie wielu placówek zdrowia, w tym szczecineckiego szpitala. 

Obecna na wydarzeniu posłanka Małgorzata Golińska nie skomentowała słów burmistrza. W swoim krótkim wystąpieniu przypomniała o tym, w jaki sposób udało się jej przekonać ministerstwo do dofinansowania szczecineckiej inwestycji. – Kiedy umawiałam się na rozmowę z panią dyrektor departamentu, pomyślałam, że potrzebuję innych argumentów niż te we wnioskach wpływających do Ministerstwa Finansów – wyjawiła posłanka. – Argumentem było to, że jako mama korzystałam już z pomocy oddziału pediatrycznego. I myślę, że to zadziałało, ponieważ trafiłam na kobietę, która też była mamą. Chciałabym państwu życzyć, aby udawało się państwu pomagać jak największej ilości pacjentów nie tylko naszego powiatu.


Wstęga przecięta, oddziały poświęcone. Modernizacja w szczecineckim szpitalu dobiegła końca komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com