:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Wszystko co powinna wiedzieć każda mama o poduszkach do karmienia

Zakupy, Wszystko powinna wiedzieć każda poduszkach karmienia - zdjęcie, fotografia

Poduszka do karmienia z racji swojego kształtu nazywana jest też rogalem lub fasolką. To bardzo pomocne akcesorium przeznaczone dla karmiącej mamy. Szczególnie polecana, gdyż zapewnia niezwykły komfort podczas karmienia piersią mamie i maluszkowi.

Zalety poduszki do karmienia

  1. pomaga ułożyć dziecko we właściwej pozycji,
  2. wygoda i wysoki komfort karmienia,
  3. zapewnia bezpieczeństwo dziecku przed upadkiem, przewracaniem.

Poduszka do karmienia służy przede wszystkim do tego, by ułożyć dziecko w odpowiedniej i wygodnej pozycji przy karmieniu piersią. Ważne jest, żeby była to komfortowa pozycja jednocześnie dla maluszka i mamy. Mogą to być różne pozycje jak: klasyczna kładąc dziecko na poduszce od boku, pozycja tak zwana „spod pachy’. Poduszka może również okazać się pomocna przy karmieniu dziecka w pozycji leżącej. Dzięki niej dziecko nie sturla się podczas karmienia na bok łóżka.

Poduszka do karmienia gwarantuje wysoki komfort karmienia. Podczas karmienia piersią pomaga ułożyć dziecko we właściwej pozycji oraz może służyć jak podpora dla karmiącej mamy. Karmienie piersią zwykle trwa od kilku miesięcy do roku lub nawet paru lat, jednak w pierwszym roku życia dziecka poduszka do karmienia staje się naprawdę pomocna. W miarę upływu czasu gdy dziecko rośnie, rośnie również jego waga, dlatego poduszka do karmienia pomoże mamie odciążyć głównie ręce, które podczas karmienia najprędzej się męczą. Taki rogal, czy fasolka okaże się wspaniałym podparciem dla zmęczonych przedramion.

Poduszka do karmienia staje się bardzo praktyczna po urodzeniu dziecka lecz okazuje się, że nie musi być używana tylko podczas karmienia piersią. Po urodzeniu dziecko nie ma jeszcze w pełni wykształconych mięśni, dlatego może ono łatwo zsunąć się z fotela czy kanapy. Warto więc otulić dziecko poduszką do karmienia, która najczęściej ma kształt litery C. Dzięki jej pomysłowej konstrukcji można łatwo i wygodnie ułożyć maluszka w bezpiecznej pozycji, jednocześnie nie obawiając się, że po chwili zsunie się czy upadnie na podłogę.

Poduszka do karmienia jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, ponieważ ma kontakt ze skórą nowonarodzonego dziecka. Zazwyczaj wykonana jest z bawełny, wypełniona miękkim poliestrowym materiałem w kształcie granulatu lub włóknami silikonowymi. Jeśli chodzi o materiał wierzchni poduszki do karmienia, zazwyczaj posiada zdejmowaną poszewkę, którą można prać w wysokich temperaturach. Warto zapatrzyć się w kilka wymiennych sztuk na zmianę.

Obecnie można wybrać różnego producenta, małą poduszkę lub duży rogal oraz różne rodzaje, kolory i wzory poszewek, dostosowane rozmiarowo do konkretnego typu poduszki do karmienia, na jaką rodzice maluszka się zdecydowali lub planują się zdecydować.

 

artykuł partnera serwisu