:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Wybieramy młotek – co jest ważne?

Porady, Wybieramy młotek ważne - zdjęcie, fotografia

To jedno z najprostszych ręcznych narzędzi, ale jednocześnie też trudno sobie wyobrazić dzisiaj, by nie było go w domowym arsenale do majsterkowania, czy naprawdę drobnych usterek. Wykorzystujemy młotek przeważnie do wbijania gwoździ, do obrabiania różnego typu materiałów, ale także do pracy z innymi narzędziami, na przykład z dłutem.

Typy młotków

Znajdziemy wiele modeli i typów młotków, zarówno w stacjonarnych i internetowych sklepach, jest ich naprawdę szerokie spektrum. Są młotki wyspecjalizowane, dedykowane do pracy w poszczególnych branżach. I tu mamy na przykład kamieniarskie, stolarskie, ślusarskie, blacharskie, ciesielskie. Żeby wybrać ten odpowiedni musimy się przekonać o tym, do czego ma być używany. Różna rodzaje młotków moga Państo kupić w sklepie techniczno-narzędziowym Akcesoria.cnc.info.pl pod adresem - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/740-narzedzia/narzedzia-reczne

Tradycyjne młotki
 

To najczęściej stosowane młotki, znane praktycznie każdemu. Główka z metalu, z obuchem i rębem może mieć zróżnicowaną masę, zawartą w przedziale od 100 do nawet 1500 gramów. Trzonek może być drewniany, stalowy z tłumikiem drgań, może też być wykonany z tworzywa sztucznego.

Ciesielskie

Te młotki to świetnie sprawdzające się przy wyciąganiu gwoździ z trudnych miejsc modele. Główka ze stali ma z jednej strony dwa zęby – jeden jest krótszy i może często przypominać złamany.

Stolarskie  - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/2631-narzedzia/narzedzia-reczne/mlotki-i-siekiery/mlotki-slusarskie

Te młotki przeważnie służą podbijaniu innych narzędzi – przecinaka czy dłuta. Obuchy w nich zrobione są z drewna o dużej twardości.

Blacharskie

Wykorzystuje się je w obróbce blachy – do prostowania czy gięcia, a także do kształtowania. Służą podbijaniu gwoździ. Główki w nich są stalowe lub drewniane, albo z tworzyw sztucznych.

Kamieniarskie

W tych młotkach dominuje wyższa „kategoria wagowa”. Rozpiętość wagi waha się od 3 do 10 kg. Obuch ma dwa tępe końce. Rozkuwa się nimi beton, rozbija kostkę brukową i wbija grube pale.


Murarskie

Większe niż tradycyjne, zróżnicowane warianty kształtowe. Zbija się nimi tynki i dzieli cegły. Jeżeli mają w bocznej krawędzi specjalną szczelinę, można też swobodnie wyciągnąć nimi gwoździe.

Brukarskie

Mogą być takie z metalowym obuchem, z nakładkami gumowymi. Lub wykonane w całości z gumy. Trzonek – różnie, bywa długi albo krótki, z drewna lub metalu. Dobija się nimi kostkę brukową, krawężniki, a także chodnikowe płyty.

Warto pamiętać, że kluczowe w wyborze młotków są nasze własne potrzeby i wygodna praca. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, by urządzenie prezentowało wysoką jakość i było wytrzymałe.

Artykuł dostarczył właściciel sklepu Akcesoria.cnc.info.pl oferujący części i elementy pneumatyki pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/13-pneumatyka