:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C całkowite zachmurzenie

Wybite szyby w wiatach przystankowych, picie pod chmurką, przewrócona toaleta

Kamery monitoringu miejskiego pracują bez przerwy. W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 77 interwencji w stosunku do 88 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 33 zdarzenia, z czego w 34 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. 

5.09 strażnicy ujawnili porozbijane szyby w przystanku komunikacji miejskiej przy ul. 28 Lutego.

9.09 patologia zrobiła sobie zabawę z wywracania przenośnych toalet w strefie aktywnego wypoczynku.  Około godziny 17:30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył przewrócenie toalety przez nieletniego. Zaobserwował również ucieczki sprawcy oraz dwóch pozostałych nieletnich, którzy byli z nim. Patrol wysłany na miejsce wylegitymował opisanych nieletnich. Wszyscy zostali zawróceni do przewróconej toalety, którą ustawili na swoim miejscu. Po oddaleniu się patrolu jeden z tych nieletnich, doskonale nam znany, myśląc że jest bezkarny z powrotem przewrócił tą samą toaletę. Patrol ponownie go ujął i ponownie musiał ją ustawić. Tym razem został przewieziony i oddany po opiece matce, jednak po około piętnastu minutach z powrotem był w mieście. Rano 10.09.2017 około godziny 7 toaleta nie spodobała się kolejnej grupie. Tym razem jeden z wracających z imprezy znowu ją wywrócił tym razem interweniowała policja i znowu toaleta musiała być ustawiona na swoim miejscu. W stosunku do tej grupy około pół godziny wcześniej interwencję podejmowali strażnicy. Pomimo tego niczego ich to nie nauczyło.

Kamery monitoringu wizyjnego, codziennie ujawniają różnego rodzaju zdarzenia. W tym tygodniu oprócz opisanych zdarzeń były przypadki potrącenia mężczyzny, który wtargnął na jezdnię przez samochód, załatwianie potrzeb fizjologicznych na chodnik w centrum miasta czy rozbijanie butelek na jezdni. Wielu najczęściej wcześniej ukaranych bulwersuje się na podawane przez nas informacje o ukaraniu za spożywanie piwa w miejscach publicznych, ale te zdawać by się mogło błahe zdarzenia najczęściej mają swój dalszy ciąg w postaci zaśmiecania tych miejsc, nieobyczajnych wybryków, załatwiania potrzeb fizjologicznych, niszczenia mienia, rozbijania butelek czy zakłócania spokoju i porządku publicznego. Taki zakaz został wprowadzony ustawą o wychowaniu w trzeźwości.  

10.09 strażniczka brała udział w organizacji gier i zabaw dla dzieci przekazując treści na temat zachowania bezpieczeństwa podczas Maratonu Rowerowego MTB organizowanego przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek

Warto też nadmienić, że od początku roku szkolnego straż miejska wróciła na przejścia dla pieszych prowadzące do dwóch szkół. Strażnicy zabezpieczają bezpieczeństwo dzieci idących do szkół.

Info/foto: Straż Miejska w Szczecinku
 

straż miejska raport wybite szyby picie pod chmurką przewrócona toaleta - komentarze opinie

  • gość 2017-09-11 15:45:34

    Tak się zastanawiam czy to nie robota zwolenników kamer i inwigilacji w Szczecinku?

  • gość 2017-09-11 16:02:45

    Co za propagandowe informacje pisane pewnie przez Komendanta Straży Miejskiej:)))) Gdzie my żyjemy?:))) Teraz będzie cały czas pochwała monitoringu wizyjnego i przypominanie jakie to zło picie piwa w miejscu publicznym:))) PRECZ Z PLANOWANĄ INWIGILACJĄ, NIE CHCEMY TYLU KAMER,KAŻDY MA PRAWO DO PRYWATNOŚCI , NIE CHCEMY MIASTA POLICYJNEGO I ORWELLOWSKIEGO WIELKIEGO BRATA!!!!

  • gość 2017-09-27 12:34:55

    ale jak ktoś ci wybije szybe w samochodzie to chcesz wiedziec kto to zrobił i zeby poniosl konsekwencje ? W dzisiejszych czasach z takim tałatajstwem i patologią jakie szlajają się po ulicach monitoring jest jak najbardziej porządany. Jakby jeszcze założyli monitoring obok mojej firmy, ktora znajduje sie w zaułku to byłabym wdzięczna. Codziennie muszę sprzątać butelki, żygowiny i gówna, bo zachlane szumowiny zrobiły sobie tu miejską toaletkę . Oby jak najwiecej kamer i nie tylko przy drogach głównych

Dodajesz jako: Zaloguj się