:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wyciąg narciarski na razie ponad dwukrotnie podrożał. Władza się nie cofa

Pomysł budowy wyciągu narciarskiego na górce Rynkowej pojawił się ponad rok temu. Oryginalna wizja zagospodarowania zielonego terenu, której autorem jest poprzedni burmistrz Szczecinka, jest kontynuowana także przez nowego. Temat 100-metrowego stoku pojawiał się także podczas wyborów. Przeciwna budowie narciarskiego zjazdu jest duża część mieszkańców bloków przy ul. Winnicznej, zlokalizowanych tuż przy samej górce. Podczas, gdy spotykali się z nimi kandydaci na burmistrza Szczecinka obiecując interwencję w Urzędzie Miasta, ówczesny wiceburmistrz, który także prowadził kampanię wyborczą, fotografował się na Facebooku pochylony nad planami wyciągu narciarskiego. Mimo obietnic, z mieszkańcami do tej pory na temat wyciągu nikt z urzędu nie rozmawiał. Ale górka Rynkowa nie jest jednak jedynym miejscem, na którym - jeśli koncepcja musi być naprawdę realizowana - może pojawić się wyciąg narciarski w Szczecinku. Pomysł na alternatywną lokalizację podsuwał władzom jeszcze w lutym 2018 roku Kazimierz Błaszczyński, budowlaniec i projektant, mieszkaniec osiedla Marcelin. Gdzie?

 

- To ubocze Szczecinka - mówił autor. - Chodzi o zaplecze osiedla Marcelin na wysokości krajowej "dwudziestki". Jest tam las i stare wyrobisko, które nikomu do niczego już dawno nie służy. Idealne miejsce na wyciąg narciarski i to nie o długości max 200 metrów, ale aż 500! Czy nie warto wydać tak dużej ilości pieniędzy na to, żeby zrobić coś, co byłoby dwa razy większe za tą samą kwotę? Trzeba dostarczyć tam wiele tysięcy metrów masy ziemnej. Skąd? Z przebiegającej dosłownie tuż obok budowy dużej obwodnicy Szczecinka. Więc masy ziemne, które wykonawca musi wywozić z budowy dużym kosztem gdzieś daleko, mógłby zagospodarować praktycznie od ręki. I to z korzyścią dla miasta.

Mało tego. Całość byłaby oddzielona ścianą lasy, który po prostu wytłumi hałas orczyków i armatek śnieżnych. Odpada problem z dużym parkingiem, ponieważ jest na niego miejsce. Można by było też tor wykonać taniej, bo z igielitu. To tworzywo stosowane na wyciągach i skoczniach narciarskich. Wyciąg można wtedy używać o kilka miesięcy dłużej. Podczas niskich temperatur prawie bezobsługowe. Latem - wymaga wody. Czy stanowiłoby to magnes dla przyjezdnych? Odpowiedź wydaje się oczywista.

Pomysły pana Kazimierza nie spotkały się aprobatą ze strony Urzędu Miasta. Argumentowano między innymi, że masy ziemne z pobliskiej budowy szczecineckiej obwodnicy, które trzeba tam nawieźć, są odpadami. Tylko, że na górkę Rynkową też trzeba będzie zużyć olbrzymich mas ziemnych. Skąd będą przywiezione? No i kwestia uciążliwości. Jak wyartykułował Urząd Miasta ustami swojego rzecznika, Mateusza Ludewicza:

- Jeśli chodzi o opinie mieszkańców pobliskich bloków w sprawie budowy wyciągu na górce rynkowej, to nie była ona brane pod uwagę, ponieważ planowana inwestycja nie będzie dla nich w żadnej mierze uciążliwa. Opinia byłaby brana pod uwagę w przypadku podwyższenia górki, ostatecznie zrezygnowano jednak z takiego pomysłu.

Wyciąg na górce Rynkowej miał powstać do końca tego roku. Koszt wykonania optymistycznie najpierw szacowano na 800 tysięcy złotych. W połowie roku burmistrz Jerzy Hardie-Douglas ujawnił, że nowy koszt szacowany jest już na 1 mln 100 tysięcy złotych, ale w budżecie miasta na rok 2019 zarezerwowana jest na to kwota już 1 mln 800 tys. zł. Dla porównania to tyle, ile kosztuje prowadzenie schroniska dla zwierząt przez ponad dwa lata, więcej o 500 tysięcy złotych od wkładu własnego, który miasto w 2019 przeznacza na szpital, więcej niż dwa lata budżetu obywatelskiego, 15 razy więcej choćby od pieniędzy przeznaczonych na nagłaśnianą przed wyborami rehabilitację seniorów, 1800 obiecanych wyprawek za urodzenie dziecka albo ponad połowa rocznego budżetu, zmagającej się między innymi z niskimi wypłatami i brakiem ludzi Straży Miejskiej w Szczecinku.

Reklama

wyciąg narciarski górka rynkowa koncepcja budowa lokalizacja - komentarze opinie

 • pachnie szwindlem - niezalogowany 2018-11-22 09:39:03

  " Masy ziemne z pobliskiej budowy szczecineckiej obwodnicy to odpad. " To są jakieś JAJA! Ten co niby tor kartingowy buduje to ziemię z urobku wykorzystał z dużym zyskiem.

 • Olaf - niezalogowany 2018-11-22 10:01:33

  ,,nie zwolnimy tempa,,

 • gość 2018-11-22 10:02:33

  Chyba ktoś kto pisze że orczyk hałasuje to widać że nie był nigdy na nartach. Bardziej mógłbym obawiać się krzyków rozbawionych dzieci.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:20:21

  Wszystko podrożało odkąd pisiory "rządzą". Pomysł wyciągu w Marcelinie jest o wiele lepszy niz pomiędzy blokami. Wyciąg może tam generować większe przychody niz w mieście, gdzie nie da sie obok zaparkować. Koło wyciągu powinna byc tez mała gastronomia. A miesc parkingowych brakuje w całym mieście. Zamiast zagęszczać zabudowę dobrze byłoby pozostawić miejsca na parkingi, a na nich zasadzić kilka drzew dla cienia i środowiska.

 • Były policjant - niezalogowany 2018-11-22 10:31:03

  Odnośnie Straży Miejskiej myślę, że jest to trafiony w 100% temat. Mają ciężka robotę, a zarabiają najniższa krajowa. Nie dziwię sie, że na stronach PUP cały rok wisi etat Strażnik Miejski. Dołożyć im do wynagrodzenia to nie będą odchodzić i będziemy mieli doświadczonych strażników na ulicy.

 • gość 2018-11-22 10:49:23

  Fajny artykuł.oby więcej takich. Wyważony,merytoryczny. Są pomysły jak inaczej i co na to lokalny kacyk. Podoba mi się!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:58:00

  TO JEST DROGIE I TAK JAK BĘDZIE ZIMA ZE ŚNIEGIEM, ALE DOM KULTURY DLA MŁODZIEŻY PRZYDAŁ BY SIĘ NA CAŁY CZAS NIE TYLKO ZIMĄ. MYŚLĘ ŻE MŁODZI BYLI BY WDZIĘCZNI ZA TO ŻE SIĘ MAJĄ GDZIE SPOTKAĆ I MIŁE CHWILE SPĘDZAĆ W GRONIE ZNAJOMYCH I PRZYJACIÓŁ. WYSTARCZY ZAGOSPODAROWAĆ BUDYNEK PO BUDOWLANCE.

 • Jazdalszejulicy - niezalogowany 2018-11-22 11:59:23

  Skoro staro-nowa władza jest głucha na głos sprzeciwu mieszkańców, nie pozostaje nic innego jak zrobić troszkę większy szum medialny - np. zaprosić TV((P)iS)) TV(N), etc.. Można skierować sprawę do sądu o zablokowanie inwestycji - opozycja zapewne pomoże. Zastanawiający dla mnie jest fakt, że nasi rajcowie tak bezwiednie zgadzają się na takie nieuzasadnione wydatki. Mieszkańcy mają pilniejsze potrzeby niż kolejna "art" wizja, ale kogo to teraz obchodzi, wszak następne wybory dopiero za 4 lata - więc hulaj dusza....

 • gość 2018-11-22 12:04:55

  Pewnie że ta druga lokalizacja lepsza, ale oni przecież mają wizję,

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 19:13:13

  A może Rak na sójczym wybuduje ten wyciąg,a co prosto z łóżka na narty.Z rana czy wieczora zabawa gotowa.

 • Mieszkaniec Bloku - niezalogowany 2018-11-22 19:18:44

  Mieszkańcy bloku przy ulicy Winnicznej nie chcą tej inwestycji. Nikt Nas nie słucha w tej sprawie, nikt nawet nie zapytał co o tym sądzimy. Tyle pieniędzy na inwestycje, która 100% że nie będzie rentowna. Albo zrobić coś z naprawdę wielkim rozmachem albo nie robić wcale. Wyprofilowac górkę zasiąść ładne krzewy i drzewa w koło. Proszę niech przychodzą dzieci a także rodzice i zjeżdżają na sankach.

 • gość 2018-11-22 20:30:30

  Ten wyciąg to potrzebny jak drzazga pod paznokciem... No ale kto głupiemu zabroni jak ma władzę?

 • Kierowca zawodowy - niezalogowany 2018-11-22 20:50:34

  Już raz zwracałem się w tej sprawie do urzędu miasta ale niestety nikt nie zareagował. Rozchodzi się o to że rondo na ulicy Słowiańskiej jest nie dostosowane do potrzeb dużych samochodów, nie raz duże samochody na rondzie nie mogą normalnie się wyrobić bez przechyłu w stronę chodnika. Już raz ktoś wjechał w środek, dzisiaj wieczorem t.j.czwartek nie wyrobił się na rondzie duży samochód z naczepą i zlikwidował dwa znaki i lampę, dobrze że nie było w tym czasie pieszych, jest to miejsce gdzie w ciągu dnia jest duży ruch młodzi ludzie tutaj chodzą do szkoły społecznej. Ale co to obchodzi władze miasta. Oni mają zrobić to co Daglasa głupiego zaczął. Gdzie jest tyle rond w jakim mieście i takie wielkie. Jeżdżę po całej Europie tyle lat ale takich rond jak w Szczecinku to nie spotkałem. Zamiast pomagać w ruchu drogowym to tylko są przeszkodzają.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 22:57:28

  Kogo obchodzi zdanie sąsiadów? Za komuny sekretarz mówił : tu ma być fabryka i była. Jakieś podobieństwa?

 • gość 2018-11-23 10:26:29

  Prace na górce rynkowej już rozpoczęte ,gdyby to było pod moim blokiem,narobiłabym krzyku na całą Polskę ,sprowadziłabym ogólnokrajowe media . Pewnie nic by to nie pomogło ale przynajmniej cała Polska zaśmiewałaby się z lokalnych kacyków.

 • Celsjusz - niezalogowany 2018-11-23 11:23:01

  Jestem głęboko zdumiony postawa Ratusza. LUDZIE Z PO POSTĘPUJĄ JAK DRAŃSTWO Z PIS. Opinia Ludzi nie ma żadnego znaczenia. Budowanie na siłę Krainy Szczęśliwości - niczym lokalny Eden. Tylko kto gra role zwykłego posła? A jak wybudują, to do tej pory PiS podniesie ceny energii elektrycznej tak, że narty wyjdą bokiem. No i jeszcze ocieplanie klimatu. Śnieg sztucznie wytworzony w mróz trwający 4 dni stopnieje w 4 następne z temperaturą dodatnią. Chyba, że opanowali tajemnicę produkcji śniegu w temperaturze +5C.

 • don corleone z czeresieki - niezalogowany 2018-11-23 13:23:40

  Mieszkańcy mają hajs, zapłacą ,hehehe.

 • gość 2018-11-23 18:35:22

  głupota włodarzy i wyborców POWALA

 • gość 2018-11-24 09:29:51

  Proponuje wybudować ZOO , ratusz z koziolkami , palac kultury ale wyzszy niz ten z lat 50-tych , statue wolności , opere na wzór tej z Sydney .......... , i znowu z g.... bat lepią , czyli bedzie jak z wyciągiem ni w 5 ni w 10 .jesli cos robic to tak aby bylo zaplecze i chętnie tu ludzie przyjezdzali z osciennych wojewodztw, jesli jest mozliwośc zrobic cos lepszego to po co znowu robić miniaturki . . a czy są fachowcy którzy wiedzą jak zarządzać taka zjezdzalnią , aby znowu nie generowac zbędnych kosztów z braku wiedzy jak w przypadku wyciągu ..

 • Gość - niezalogowany 2018-11-24 13:47:50

  Panie burmistrz myślałem że jest Pan trochę myślący i samodzielnie będzie Pan miał więcej zrozumienia dla mieszkańców miasta, ale widzę że jest Pan nie odcięty od pępowiny Daglasa. Niech Pan pomyśli CZY NIE SZKODA TYLE KASY NA 2-3 MIESIĄCE ZIMY. A i tak nie wiadomo czy będzie to zima ze śniegiem. Wytęż Pan trochę tego mózgu i nie pchaj się na tą górkę z której można szybko spaść.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-24 19:47:57

  Jest nagranie z UM https://youtu.be/UHw-F7LWrEM

 • Gość - niezalogowany 2018-11-24 20:27:40

  Nie lepiej było amfiteatr z prawdziwego zdarzenia wybudować? Imprezy plenerowe, kabarety, koncerty. Miejsce idealne. Ale nie, klika ma swoje poronione pomysły. Śnieg w Szczecinku 3 razy w styczniu i tyle. Dno.

 • Zenek - niezalogowany 2018-11-25 19:32:43

  Śnieg można produkować nawet przy +10 są takie technologie, inna sprawa utrzymać poziom naśnieżenia. Budynek po budowlance należy do starostwa a jak doszło do rozwodu to UM go nie kupi. Tylko idiota myśli o wyciągu o długości 100 metrów. Ale skoro w UM są wybrancy narodu to gratulacje dla wyborców. P.s. Moim zdaniem to początek cyrkow.

 • Gość znowu - niezalogowany 2018-11-25 19:39:33

  Uwazam ze wyciag to dobry pomysl. Obiektywnie wydaje sie ze lokalizacja w Marcelinie jest lepsza. Jest jednak silna presja - o ile juz nie decyja - zeby budowac na gorce. Dlaczego tak? Wlasciwie nie wiadomo. A gdy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi...hm...

 • gość 2018-11-30 06:57:50

  Bagno u podnóża górki zasypią czy zamrożą ?.

 • gość 2018-12-02 19:18:41

  Jakim trzeba być jełopem by brnąć w tą "inwestycję"?

 • gość Y - niezalogowany 2018-12-06 13:26:34

  Pomysł dobry. Gdyby trasa miała z 500m i fragmenty ze znaczniejszym nachyleniem stoku - to już byliby zainteresowani nawet narciarze z dalszych okolic, a nie tylko dzieci. Czy miasto na to stać, to inna kwestia. 200m z "Rynkowej" - nie. 500m w Marcelinie - TAK!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"