:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wyciąg narciarski powstaje bez biznesplanu? Opłacać się nie musi, podrożeje, ale i tak będzie

Wyciąg narciarski powstaje bez biznesplanu. Opłacać się nie musi, podrożeje, ale i tak będzie
21/04/2018 15:10

Trwają prace związane z wykonaniem na Górce Rynkowej w Szczecinku wyciągu narciarskiego. Niedługo znany będzie projekt całego przedsięwzięcia i ratusz będzie mógł przystąpić do wyłonienia wykonawcy. Miasto planuje zakończyć tę inwestycję jeszcze w tym roku tak, by od połowy listopada lub w grudniu (w zależności od temperatury powietrza) szczecinecki wyciąg narciarski mógł być uruchomiony. 

 

Wybudowanie wyciągu to jedno, a utrzymanie go i ponoszenie kosztów eksploatacji to jednak drugie. Na kwestię opłacalności funkcjonowania miejskiego wyciągu w Szczecinku zwrócił ostatnio uwagę radny miejski Andrzej Grobelny (RdS). Jak zauważył, inwestycja może się po prostu miastu nie opłacać. Zdaniem burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, koszt budowy wyciągu nie powinien przekroczyć 1,1 mln zł, a całe przedsięwzięcie wcale nie musi przynosić dochodów. 

Inwestycja się nie opłaci?

Podczas minionej sesji RM Andrzej Grobelny podzielił się z radnymi miejskimi informacją, że w niedalekim Białym Borze także chciano wybudować wyciąg narciarski, ale wcześniej zrobiono analizę kosztów budowy i eksploatacji. – Prywatny inwestor nie zdecydował się na taką inwestycję. Było to po prostu nieopłacalne – powiadomił radnych Andrzej Grobelny. Również w Polanowie zrezygnowano z takiego wyciągu, ponieważ to było nieopłacalne. 

- Mam w związku z tym pytanie do pana burmistrza. Czy u nas, w Szczecinku była robiona analiza kosztów budowy takiego wyciągu i kosztów eksploatacji? Przy 150 metrach i przy 40 cm, co najmniej, naśnieżania? To jest strasznie duża ilość wody… To by się wiązało zapewne z szalonymi kosztami, jakie miasto będzie musiało zapłacić wodociągom. Ja odnoszę wrażenie i jest ono poparte rozmowami z osobami, które się takimi rzeczami zajmują, że to się nam po prostu nie opłaci. I że być może lepszym pomysłem byłoby wybudowanie, nie wiem – całorocznego toru saneczkowego. 

Wyciąg opłacać się nie musi

Do wątpliwości radnego odniósł się burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Jak podkreślił, nie zawsze inwestycje miejskie muszą przynosić dochody. 

- Tym się różnią inwestycje samorządowe od inwestycji prywatnych inwestorów – zaznaczył burmistrz. - To, co się nie opłaca w małym Białym Borze, być może jest bardziej opłacalne, powiem inaczej – będzie przynosiło mniejszą stratę w Szczecinku. Wiele różnych rzeczy nie przynosi żadnego dochodu, a powoduje wydatki. Chociażby skatepark. Jest inwestycją, na którą w kolejnym roku wydajemy pieniądze. A przecież nie jest to biletowane. Ludzie przychodzą i jeżdżą na różnego rodzaju deskach czy rowerach. A utrzymanie tego kosztuje.

- Pana wątpliwości świadczą o tym, że pan nie do końca rozumie rolę samorządu, budżetu miasta, inwestycji miejskich – odpowiadał dalej Jerzy Hardie-Douglas. - Są tu specjalne przekłamania. Mówi pan o 150 metrach. Nie wiem, skąd pan to wziął, bo przecież wyciąg będzie miał 180-200 m. Oczywiście jedną z trudniejszych spraw jest naśnieżanie, ale nie dlatego, że to są jakieś potworne koszty, ale dlatego, że pierwotnie zakładane armatki śnieżne są dosyć hałaśliwe. Dlatego w związku z tym w projekcie zastąpiono je tzw. lancami śnieżnymi. Rozumiem, że pan się na tym świetnie zna i ma pan ekspertów w Białym Borze, ale proszę uwierzyć, robi to firma Snowmax, zna się na tym. Koncepcja została poprzedzona bardzo licznymi konsultacjami. 

- Narciarstwo jest coraz bardziej popularne. Ubolewam nad tym, że zbyt mała liczba dzieci i młodzieży jest zarażona pasją jeżdżenia na nartach – zaznaczył dalej Jerzy Hardie-Douglas. - Powstało stowarzyszenie, które się będzie zajmowało m.in. nauką narciarstwa, nauką tych małych dzieci jazdy na nartach i z całą pewnością po paru latach to zaowocuje tym, że większe będzie zainteresowanie narciarstwem jako sportem w ogóle w Szczecinku. 

- Całkowicie pana obaw nie podzielam, uważam, że to jest dobry projekt – podkreślił burmistrz, zwracając się do Andrzeja Grobelnego. - Raczej mamy symulacje takie, że on powinien być dochodowy. Natomiast, czy on będzie się zerował, czy my do niego nieco dopłacimy, czy będzie dochodowy, w tej chwili nie ma to większego znaczenia.

Wyciąg i tak będzie 

To jednak nie zakończyło dyskusji. - Czyli szanowny panie burmistrzu, rozumiem, że kosztów budowy i eksploatacji pan nie ma. W Białym Borze robiła to spółka Supersnow z Białki Tatrzańskiej. Według niej, to wyszłoby na zero, gdyby się dopłacało 80 proc. Gdyby uzyskało się 80 proc. dotacji plus potem 80 proc. dopłacało się do biletów.

- Ja się o to pytam, nie dlatego, że mi się narciarstwo nie podoba. Jestem zapalonym narciarzem i chętnie bym pojeździł w Szczecinku. Ale jak się wydaje pieniądze publiczne to trzeba je trzy razy bardziej oglądać. To nie może być pana „wydumka”. To musi być poparte jakimiś faktami. Jeśli tak nie będzie, to wydamy publiczne pieniądze bez sensu. 

Burmistrz, odpierając zarzuty radnego, zaprzeczył, że nie było wcześniej opracowanych symulacji. - Wydaje się, że koszt wyciągu nie powinien przekroczyć 1,1 mln zł. Natomiast kosztorys inwestorski będziemy mogli przedstawić w momencie, kiedy zakończymy projektowanie. Myśmy tam jeszcze dołożyli do tej koncepcji taki mały wyciąg dla małych dzieci. Tu będą dwa tory zjazdowe: jeden będzie miał 180 czy 190 m długości, drugi będzie o ok. 10 m krótszy. Natomiast osoby zajmujące się narciarstwem, m.in. z tego stowarzyszenia, które powstało, zwracali uwagę, że nie ma tutaj takiego małego, dla małych dzieci, krótkiego wyciągu. I ten wyciąg jest doprojektowywany. I dlatego cały wyciąg będzie o 100 tys. droższy. I będziemy musieli te pieniądze znaleźć.

- Jaki będzie ostateczny koszt, zobaczymy po tym, kiedy zostanie przeprowadzona procedura wyłonienia wykonawcy. Wszystko zrobimy, aby na najbliższy sezon zimowy, gdzieś w połowie listopada, najpóźniej na pierwszego grudnia wyciąg był czynny. I tylko należy oczekiwać, że będą wtedy temperatury minusowe, ponieważ naśnieżać można dopiero, kiedy temperatura jest poniżej zera – dodał Jerzy Hardie-Douglas. 

 

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

wyciąg narciarski szczecinek górka rynkowa biznesplan opłacalność ratusz - komentarze opinie

 • gość 2018-04-21 09:32:51

  DOŚĆ TYCH BZDUR I SZASTANIA NASZYMI PIENIĘDZMI PRZEZ GENIUSZA Z RATUSZA! NAJWYŻSZY CZAS POGONIĆ CAŁE TO TOWARZYSTWO, ZANIM NAROBIĄ JESZCZE GORSZYCH RZECZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-04-21 09:53:06

  Opłacać się nie musi. Ważne, że będą POtem nowe posadki i kierownicze stanowiska dla naszych

 • gość 2018-04-21 10:10:24

  Ktoś ma pomysł jak zatrzymać to białe szaleństwo? Wyciąg może będzie relatywnie niedrogi, ale etaty, etaty, etaty tanie już nie będą. Serwisowanie sprzętu, szkolenia, obsługa... kursy języków obcych także oczywiście.

 • gość 2018-04-21 10:12:15

  Mam wrażenie, że Szczecinkiem zarządza nie szalony wizjoner, tylko ktoś chory.

 • gość 2018-04-21 10:25:33

  A co tu jest dochodowe? PKS ? , szpital ? , szlot ? , basen ?

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-04-21 10:39:25

  Czarne macice na pozycjach, gotowe do boju ?

 • Maciej Lechowicz 2018-04-21 12:30:20

  Miasto może też traktory sprzedawać i też nie musi się to opłacać ((-;

 • gość 2018-04-21 12:49:24

  Nie ma co owijać w bawełnę - jedynie pan Andrzej Grobelny może kulturalnie znokautować Douglasa, polskojęzycznego burmistrza Szczecinka. Ten człowiek z Polską, tożsamością narodową nie ma nic wspólnego. Przykład z brzegu - na tablicę upamiętniającą Adama Giedrysa, kosztującą 3500 złotych według burmistrza mieszkańcy mieli zbierać sami. P.S. Nie sądze byśmy w XXI wieku wybrali burmistrza, który przyniesie więcej wstydu i promocji wszystkiego co obce naszej kulturze (satany, kolorowe ptaszyska na zabytku.

 • gość 2018-04-21 13:00:14

  Przy naśnieżaniu stoku lancami zamiast armatkami przy naszych warunkach atmosferycznych to może na 1-go marca stok otworzą.

 • gość 2018-04-21 13:07:30

  Czy radni wizjonerzy zdają sobie sprawę, że w przyszłym roku po sezonie zimowym może zostać przeprowadzona kalkulacja i za niegospodarność dostaniecie zarzuty? Nawet jak już nie będziecie radnymi społeczeństwo może was puścić w skarpetkach. Nie ma takiego miejsca na świecie gdzie byście się ukryli czy to w Tybecie czy na Antarktydzie.

 • Władysław Urbański 2018-04-21 13:18:14

  Jeżeli wyciąg będzie działał tak jak fontanna dzisiaj i wczoraj to może niech burmistrz zbuduje go z prywatnej kasy.:)

 • gość 2018-04-21 14:04:44

  Mieszkańcy ulicy Winnicznej protestują przeciwko tej lokalizacji! Nie chcemy huku armatek! Ulica i tak wąska będzie zakorkowana, nie ma dojazdu do wyciągu. Jest lepszy projekt na Marcelinie wyciągu!!!

 • gość 2018-04-21 15:12:44

  Nie ma takiego miejsca na świecie gdzie byście się ukryli czy to w Tybecie czy na Antarktydzie. - widać, że obca ci inna działalność niż klikanie za pieniądze w urzędzie jako poganiacz. Jak będziemy tak pisać to nigdy nic nikt nie zbuduje. Czemu partnerstwo publiczno- prywatne się rozwija? Bo się obie strony boją. A jak myślisz, że dzięki takim wpisom ktoś wygra wybory, to cie rozczaruję. Ludzie nie chcą być straszeni.

 • gość 2018-04-21 15:37:07

  Mieszkam w Szczecinku ponownie od roku. Ze zgrozą obserwuje jak bezsensownie próbuje wydawać się pieniądze publiczne. Zastanawiam się po co w mieście wyciąg narciarski. Kolejny sport tylko dla elit. Kogo będzie stać na kupno czy choćby wynajęcie sprzętu. Dlaczego nie inwestuje się w coś co przynosi same pożytki a nie straty. Jeżdżąc z rodziną na rowerze odwiedziliśmy już kilka jezior które są w pobliżu naszego miasta. Radzę w to inwestować. Przecież to jest skarb tutejszej przyrody. niestety dojazd do nich nie jest komfortowy i bezpieczny. O ile lepiej byłoby zainwestować w ścieżki rowerowe. Zwłaszcza jak widzi się ile mieszkańców naszego miasta posiada rowery i jak wiele osób lubi z nich korzystać. Pewnie większość z nich wolałoby pojechać z rodziną gdzieś dalej, zamiast z uporem maniaka jeździć w kółko dookoła naszego coraz bardziej przetrzebionego w drzewa jeziora. To jest sprawa za którą powinni zabrać się nasze władze.

 • gość 2018-04-21 16:43:01

  I oni /PO/ myślą, że wygrają wybory. Czas już się pakować. Protestujemy przeciw bezmyślnemu wydawaniu naszych pieniędzy., no chyba, że chcecie aby zajęła się wami prokuratura.

 • gość 2018-04-21 18:17:28

  Ważne aby stołków przybywało, a reszta - nieważna

 • gość 2018-04-21 19:45:46

  gość 2018-04-21 15:37:07 - pisał: ... Zastanawiam się po co w mieście wyciąg narciarski. Kolejny sport tylko dla elit... No to dla "Gościa" wiedze uzupełnię: W Szczecinku, "trochę kiedyś wstecz" na siłę uruchomiono sekcję pięknego sportu - szermierki. W mieście, gdzie z pojedynków - to były tylko tradycje zwykłego mordobicia pod kioskiem z piwem. I kto tam fechtunku próbował...??? Na palcach rąk jednej osoby można by chyba policzyć... To pominę, ale ten bardzo drogi sport, drogi sprzęt - nie był podarowany tylko kupiony... i pytanie - w którym miejskim budżecie to było??? A może nie w budżecie? I czy nie był to sport dla elit?

 • Praworządność - niezalogowany 2018-04-21 19:51:44

  A przetarg na dostawę mrozu i śniegu z Alp już przygotowany?

 • Mam wizję taką - niezalogowany 2018-04-21 21:30:04

  I pomyśleć, że w 21 wieku w Szczecinku ludzie nie mają ubikacji w domach tylko latają za stodołę ale ... będą modli pośmigać na snowboardzie!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-21 21:44:23

  Malkontenci, malkontenci..... Najlepiej nic nie budować nic remontować bo szkoda pieniędzy. Jeżeli nie miasto to kto coś postawi, radny Betka farmę fotowoltaiczna, żeby zyski były, odrazu wplaccie do Stefczyka może zyski będą, o ile nie ogłosi upadłości..... Nikogo nie będzie stać... a Winiczna będzie zakorkowana, niby przez kogo?Pojedzie chociaż raz w góry, pośmigac, może wtedy napiszcie coś mądrego.

 • gość 2018-04-22 05:01:01

  Rozpacz i jeszcze raz rozpacz a za to wszystko zapłacą podatnicy!!!! Od lat nic się nie zmienia trzeba maksymalnie zadłużyć miasto i tyle!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-22 08:34:20

  Te malkontent, no to ci tłumaczę; najpierw sprawcie ludziom łazienki w miejskich mieszkaniach. Oni też głosują, no chyba że już po nie chce wygrać?

 • gość 2018-04-22 10:03:15

  Chciałbym się wytłumaczyć że nie jestem przeciw jakiemukolwiek sportowi, nawet najbardziej elitarnemu. Po prostu chciałbym zwrócić uwagę że trzeba wykorzystywać te warunki które same daje nam natura. Niech nasze władze popatrzą jak robią to inni. Green Velo na ścianie wschodniej naszego kraju. Może warto iść w tą stronę. Z tego może słynąć nasze miasto a nie z wyciągu narciarskiego. Kolejna sprawa to wskrzeszanie żeglarstwa na naszym małym jeziorku mając opodal piękne i duże jezioro Wielim. Czy tylko ja widzę sprzeczności.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-22 10:06:14

  W całej tej dyskusji nikt nie porusza najważniejszej kwestii. Nie problem jest w tej czy innej inwestycji, ale w sposobie jej realizacji i wykonania i tak w materiałach jak i w jakości. Ścieżki w parku - tragedia, płac przed ratuszem - bez komentarza, parking i płac przed zamkiem o zwykłych drogach i studzienkach tez szkoda pisać, lokalizacja hangaru dla statków itd. Mając takie doświadczenie jak można ufać i wierzyć ze ten projekt będzie dobrze przeprowadzony??? A to już nie kwestia pieniędzy, czy samej koncepcji tylko tego kto za to odpowiada i nadzoruje. Myśle ze za dużo jest tych wpadek i braku dbałości o szczegóły które robią różnice. Pozdrawiam mieszkańców pięknego Szczecinka kto by nie rządził.

 • Wyborca - niezalogowany 2018-04-22 10:35:22

  Różne mamy upodobania, w różny sposób się spełniamy i różne mamy marzenia. Uwielbiam jeździć na desce ale z całym szacunkiem, nie potrzeba skomplikowanej analizy finansowej, wystarczy prześledzić prognozę pogody. Zwyczajnie od wielu lat w Szczecinku nie mamy mroźnych zim. Mrozy nie trwają dłużej niż miesiąc i to nieciągiem, a w przerwach. Jeżeli Pan się tak uparł Panie Burmistrzu niech Pan myśli o sztucznym igliwiu. Swoją drogą tekst czytałem 3x i naprawdę nie rozumiem z jaką butą i lekkoacią mówi Pan o wydaniu ponad 1 mln zł. To naprawdę nie są Pana pieniądze. Ps. Tu Pan wydaje 1 mln zł, a na drugie Pana dziecko wyciąg wodny żałuje Pan kasy, tam przez pomost nie można przejść bo deski pogniłe, nie mówiąc o śmierdzących piankach taki los czeka Pana zimowy wyciąg za 2 lata bo nie będzie pieniędzy w budżecie miasta by go utrzymać

 • gość 2018-04-22 10:49:57

  Ludzie nie chcą być straszeni ale władza powinna czuć oddech społeczeństwa na karku bo im się w d..... po przewracało z bezkarności i samowolki. Równe prawo dla wszystkich i wolne sądy :-D Radni wizjonerzy ludzie was obserwują i widzą wasze uczynki.

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-04-22 11:21:16

  Chyba faktycznie to nie najlepsza wizja - lepiej ten kesz przeznaczaczyć na premie i nagrody dla prezesów w podzięce za ich trud i znój

 • gość 2018-04-22 16:19:57

  Moje miasto jest dzięki takim inwestycjom najpiękniejsze na świecie....

 • Gość - niezalogowany 2018-04-22 18:58:10

  . Oczywiście jest to idiotyczny pomysł. Tam mieszkają też ludzie i będzie im to przeszkadzać. Niezadowoleni, byliście na wyborach? Przecież tego wizjonera mogłoby już dawno nie być!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-22 19:12:51

  Brawo Panie burmistrzu

 • gość 2018-04-22 19:37:36

  Pomysł może nie głupi ale obsadzony "swoimi" nie zarobi złotówki. Ktoś może ma analizę finansową wyciągu do nart wodnych z poprzednich lat? Ile zarobił? Ile kosztowało Nas mieszkańców utrzymanie stanowisk prezesów, dyrektorek, kierowników i innych speców od turystyki, a ile wyszło z tego zysku? W sumie skoro to publiczne pieniądze to jako mieszkańcy mamy prawo wiedzieć ile dopłaciliśmy do wyciągu wodnego. Później należy policzyć ile będzie kosztowało utrzymanie wyciągu zimowego. Jak już napisano na taki Szczecinek wypada miesiąc do dwóch z temp na minusie, a to chyba za mało by się opłaciło...

 • gość 2018-04-22 19:54:38

  Jak pisałem powyżej mieszkam w Szczecinku ponownie od roku. Przyjeżdżałem tutaj jednak co roku żeby odpocząć i oczywiście pojeździć rowerem po pięknym parku. Muszę pochwalić ilość placów zabaw czy siłowni w różnych częściach miasta, Może mi ktoś wyjaśni co się stało z Mysią Wyspą. Jeszcze kilka lat temu urokliwe miejsce do którego można było dojechać rowerem lub dostać się statkiem. Później wiem że kursował tam bus, i to rozumiem. Osoby starsze i rodziny z dziećmi miały możliwość dostania się w to miejsce. Jednak od paru lat zachodzę w głowę co się tam dzieje. Przykład z dnia dzisiejszego ze dwadzieścia samochodów motocykle i kład.Czekam że za kilka lat ktoś pociągnie tam linie kolejową z szybkim Pendolino albo otworzy lotnisko dla helikopterów. Osobę odpowiedzialną za dewastację tego miejsca powinno się ukarać. I niech mi nikt nie mówi że były to osoby starsze i rodziny z dziećmi. Nie nic Takiego. Takie osoby potrafiły przyjechać na rowerach co budzi mój zachwyt i podziw. Najwięcej odwiedzających samochodami to osoby młode które przyjechały żeby napić się piwa i zjeść kiełbasę. Ludzie rower to naprawdę fajny środek lokomocji, a świat widziany z siodełka wygląda o wiele lepiej niż za szyb samochodu.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-22 20:11:30

  Burmistrz i zastępca bu Rak, w piękny sposób pokazali, że to nie Andrzej Grobelny nie rozumie idei inwestycji publicznych, ale oni nie szanują publicznych pieniędzy. Za prywatną kasę mogą sobie zbudować nawet kolej gondolową z rezydencji w Trzesiece na Sójcze Wzgórze, a za pieniądze z podatków, trzeba robić mądre rzeczy, a nie spełniać swoje chłopięce zachcianki. Na siłę, byle przed wyborami.

 • gość 2018-04-25 14:27:16

  jak czytam te wasze wpisy to tak sobie myślę ze piszą to chyba jacyś emeryci i renciści dla których najlepiej nic nie robić usadzić tylko du..e przed telewizorem i koronę królów oglądać. miasto musi się rozwijać i powinno powstawać więcej rożnych atrakcji , więcej miejsc do których można wyjść aktywnie spędzając wolne chwile. jak ktoś potrzebuje spokoju to niech się do bornego przeprowadzi a nie ciągle tylko nie bo za głośno, nie bo za tłoczno,nie bo mi się nie podoba. dajcie miastu żyć

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"