:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wygląda jak miejsce dla inwalidy, tylko że nim nie jest. A mandat i tak może wynieść 500 zł

Wygląda jak miejsce dla inwalidy, ale nim nie jest. A mandat i tak może wynieść 500 zł
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Temat Szczecinecki 27/03/2019 05:11

Od lipca 2017 roku miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych powinny mieć niebieską nawierzchnię. I tak jest z reguły, z której wyłamuje się między innymi jedno z miejsc na parkingu biegnącym wzdłuż ul. Mierosławskiego.

 

 • Często tam parkuję swój samochód - wskazuje nam pan Arkadiusz. - Czy to naganne? Właśnie nie, bo w świetle obowiązującego od dwóch lat prawa, nie jest to miejsce oznaczone jako parking dla osoby niepełnosprawnej. Samo oznaczenie pionowe niczego nie wnosi, jeśli miejsce z takimi znakami (p 18 i p24) nie jest pomalowane i oznakowane poziomo.

Naturalnie, w sprawie parkowania auta na miejscu dla inwalidy szybko interweniowała straż miejska. Mieszkaniec miał otrzymać 500 zł mandatu i 5 punktów karnych.

 • Mandatu nie przyjąłem - mówi pan Arek. -Próbowałem tłumaczyć, ale sprawa miała zostać skierowana do sądu. Po jakimś czasie dostałem wezwanie na komendę Straży Miejskiej w Szczecinku. Okazało się, że sprawa kończy się na pouczeniu właśnie dlatego, że miejsce jest niewłaściwie oznakowane.

 • Czyli nałożenie mandatu było nieuzasadnione. A ilu ludzi o tym nie wie, i po prostu płaci? - pyta mieszkaniec.

Reklama

parking dla inwalidy miejsce niebieskie oznakowanie - komentarze opinie

 • gość 2019-03-27 09:17:22

  I znowu parking osiedlowy przy ulicy Mierosławskiego. Może ktoś w końcu z tego UM ruszy swoje cztery litery i przejdzie się spacerkiem na te osiedle i w końcu coś uczciwego dla tych mieszkańców zrobi. Bo jak na razie nic w sprawie parkingów w naszym mieście się nie ruszyło a mandaty sa wystawiane. Więc może wspólnie wystawmy mandat dla pełniącego obowiązki pana Raka za jego opieszałość i brak zaangażowania w tej sprawie.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-27 11:00:58

  Mieszkam tam i wiem który to ten pan oburzony. Gdzieś jakimiś drogami dowiedział się że miejsce dla INWALIDY jest źle oznakowane i ostentacyjnie wykorzystuje ten fakt i parkuje swoje "BMW" w tym miejscu. Już kilkukrotnie widziałam jak starszy mężczyzna o łasce ledwo chodzący szuka miejsca by zaparkować swój samochód bo owe BMW stoi elegancko zaparkowane na miejscu dla INWALIDY. Zastanówcie się co za artykuły piszecie. Moim zdaniem należy się za takie parkowanie tzw karny kuta...

 • gość 2019-03-27 11:35:01

  Kogo Wy promujecie? Kogoś kto wykorzystuje lukę prawną i zabiera miejsce dla osoby niepełnosprawnej? Może i mandat się nie należy, ale mi by było w ogóle wstyd stawać na to miejsce nie będąc osobą niepełnosprawną... Człowieku weź się zastanów...

 • gość 2019-03-27 12:24:49

  promujecie? ja odczytałem, że jest to żalenie się na SM, która wystawia mandaty bez podstawy prawnej... kończąc na pouczeniach za nieprawidłowe oznakowanie. jak się ustala zasady, to trzymają się ich obie strony. jeden się wstydzi, inny nie. nie ma nakazu wstydzenia się - jest nakaz poszanowania prawa, czego SM nie robi, a powinna go raczej pilnować bardziej niż przeciętny obywatel

 • gość 2019-03-27 12:42:15

  Jeżeli straż przekracza swoje kompetencje to należałoby powiedzieć przynajmniej przepraszam. Gdzie jest komendant, który też jest radnym?

 • gość 2019-03-27 13:41:40

  gdzie komendant? pewnie skleja plagiaty :D

 • gość 2019-03-27 13:51:58

  Nawet z tym macie problem... Widzisz tylko znak pionowy - jak dziesiątki lat wczesnej? To po co się pchasz inwalidzie, nawet jeśli nie ma niebieskiej farby na kostce? Zimą po świeżym śniegu tez widzisz niebieska farbę na kostce?

 • gość 2019-03-27 14:12:08

  może zdał prawko w tym roku? ma się uczyć przepisów od 20 lecia międzywojennego i jeszcze stosować do nich?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-27 16:01:44

  zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca ma obowiązek stosować się do znaku pionowego p18 wraz z tabliczką p24 nawet kiedy pole nie jest wymalowane na niebiesko. Ale wtedy też zgodnie z Art 85a KW należy również podciągnąć do odpowiedzialności zarządcę terenu za nieprawidłowe oznakowanie.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-27 16:59:15

  Nakleić karnego q...a na bmw i będzie miał oznakowanie

 • gość 2019-03-27 17:28:04

  pytanie do SM, zarządca parkingu został ukarany mandatem?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-27 18:59:42

  Tak ciężko pomalować kawałek chodnika na niebiesko? Kpiny jakieś.

 • gość 2019-03-27 19:49:06

  a kto ma przywilej parkowania dla niepełnosprawnych?Chyba tylko po znajomości.Ja mam dziecko niepełnosprawne i odmawiają wydania karty parkingowej :)

 • Gość - niezalogowany 2019-03-27 22:33:08

  Ciężko bo jak pomalować miejsce parkingowe jeżeli wiecznie stoją auta a jak się szuka właściciela to drzwi przed nosem zamykają odpowiadając a gdzie ja panu auto dostawie.. To jeden z niewielu wymówek nawet gdy dzwonione jest na policję lub SM przyjadą znajdą właściciela i 90% przypadków kończy się słowami wyżej... społeczeństwo nasze bardzo dużo wymaga od służb ale sami nie chcą się dołączyć do tego żeby każdemu żyło się lepiej... nie tylko w tej kwestii ale również w wielu innych

 • BMW - niezalogowany 2019-03-28 10:15:15

  Bo Mogę Wszędzie?

 • 31wB - niezalogowany 2019-04-21 07:29:21

  To nie jest miejsce dla osoby niepełnosprawnej! MUSI być ikona inwalidy na niebieskim tle.31

 • gość 2019-04-21 11:21:55

  Znaczy się mieszkaniec pouczył strażników miejskich, o braku kompetencji do pełnienia tej zaszczytnej funkcji i znajomości obowiązujących przepisów. Musicie mu zapłacić za szkolenie. Panie komendancie proszę się ukarać mandatem i oddać trzynastkę. Największe pretensje mam jednak do mieszkańców którzy na niego głosowali, ta osoba jest waszym reprezentantem i jej poczynania świadczą o was.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 10:48:47

  Takie samo miejsce jest na ul. Spółdzielczej i zdając sobie sprawę z przepisów korzystam z niego jak z każdego innego

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 17:36:49

  Wymalowane czy nie proszę przeczytać. – Ale na kilku miejscach na naszej ulicy, zresztą podobnie jest na innych ulicach w mieście, koperty wciąż oznaczone są tylko znakiem i białymi pasami na nawierzchni – opowiada czytelnik, który zgłosił się do naszej redakcji. – I z tego co widzę, niektórzy korzystają z sytuacji. Stawiają tam samochody, pewnie wychodzą z założenia, że skoro nie ma niebieskiego, to nie ma prawidłowego oznaczenia. Co w takiej sytuacji? Czy ci kierowcy popełniają wykroczenie? – Tak – odpowiada Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej komendy policji. W policyjnych zestawieniach nie ma wprawdzie informacji, że ktoś dostał już mandat za zostawienie samochodu na niepomalowanej na niebiesko kopercie. – Ale problem jest nam znany, były zapytania w tej sprawie kierowane do komendy, także do straży miejskiej i urzędu miasta. Konsultowaliśmy to i wszystko wydaje się jasne – koperta nieoznaczona jeszcze niebieskim kolorem pozostaje miejscem przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Pozostałe znaki – poziome i pionowe wyraźnie o tym świadczą. Nieuprawnieni nie mogą tam parkować - podkreśla Krzysztof Piasek. Z podobnego założenia wychodzi samo ministerstwo. „Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa reprezentuje stanowisko, że brak niebieskiej barwy nawierzchni (wymaganej przepisami technicznymi z zakresu znaków i sygnałów drogowych) nie zmienia znaczenia wymienionych znaków poziomych P-20, P-24 [czyli „wcześniejszego” oznaczenia kopert – przyp. red.]” – pisze w odpowiedzi na pytania portalu niepelnosprawni.pl.

 • Rad - niezalogowany 2019-04-27 20:56:51

  Bzdura bo wg przepisów można pouczyć sprawcę wykroczenia. A skoro miejsce jest nieprawidłowo oznaczone to nie doszło do wykroczenia więc nie może być ani mandat Anię pouczenie. Poprostu do niczego nie doszło....

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"